HELP ME ABS a ESP a bůhví co ještě

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
martiner
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

HELP ME ABS a ESP a bůhví co ještě

Příspěvek od martiner »

Mám následující problém,nedávno když mi dělali ramena se jednomu mechanikovi povedlo cvaknout čidlo na abs,takž mi ho vyměnili,ale(a ted nastává ten pravý problém)rozsvítili se kontrolky od abs a esp,to mi vyřešili tím že mi zjistili že je vadný nějaký kroužek na poloose.Ten vyměnili a kontrolky přestaly svítit,ale naopak abs funguje ikdyž nemusí,na suché vozovce.Popíšu to třeba tak,že dojíždím na křižovatku,před sebou mám auto cca 5m a jen tak jemně lehtám brzdový pedál a cítím jak mi to kope do pedálu.Jinak řečeno,už jsem z toho dost v prdeli a nevím jestli jsem si vybral špatné auto,nebo špatný servis.Předem děkuji všem za dobré rady.Díky

Alesek07
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 23.06.2008 16:22
Bydliště: Pce

Re: HELP ME ABS a ESP a bůhví co ještě

Příspěvek od Alesek07 »

mne to děla taky od doby kdy mi měnily homokynetický kloub.Když nekam dojíždim tak cca v 5-10 km rychlosti sepne ABS. Nemuže to byt třeba tim že jak jsou ty dirky na klouby na čidlo abs že jsou nektere zanešené třeba vazelinou?

Uživatelský avatar
martiner
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: HELP ME ABS a ESP a bůhví co ještě

Příspěvek od martiner »

tak to si nejsem jistý,ale příští týden jdu taky dělat homokino,tak uvidíme,jen mě sere to že než jsem to auto dával do servisu,tak bylo vše s brzdama o.k,někdy mi to připadá že si v servisech pojišjištuj to že se k nim brzo vrátíš.Není to u mě totiž poprvé co jsem auto dal na opravu s něčím a během týdne se objevila zase nějaká menší závada :evil:

Uživatelský avatar
Jindras130
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 29.05.2008 19:43
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP ME ABS a ESP a bůhví co ještě

Příspěvek od Jindras130 »

Čus chlapy tak rozhodně to neni vada auta ale servisem........protože já jsem měl uplně ten samej problém co vy. Mněnili my hom. kloub a problém byl na světě.Hned jsem volal do servisu a tam mi řekli že se 100% dostala vazelína tam kam neměla a že mi to na reklamaci dají do pořádku. Tak jsem to tam dned druhý den vezl a za 3 hodiny bylo po problému a už nikdy se to neobjevilo!!!!!!!!
Jindras130

Uživatelský avatar
martiner
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: HELP ME ABS a ESP a bůhví co ještě

Příspěvek od martiner »

Jindras130 píše:Čus chlapy tak rozhodně to neni vada auta ale servisem........protože já jsem měl uplně ten samej problém co vy. Mněnili my hom. kloub a problém byl na světě.Hned jsem volal do servisu a tam mi řekli že se 100% dostala vazelína tam kam neměla a že mi to na reklamaci dají do pořádku. Tak jsem to tam dned druhý den vezl a za 3 hodiny bylo po problému a už nikdy se to neobjevilo!!!!!!!!
a dělalo ti to samý co nám?Jinak díky,dnes sehnat dobréj servis,to je maras.

marsiano
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 23.09.2008 09:29
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP ME ABS a ESP a bůhví co ještě

Příspěvek od marsiano »

Dobrej servis neznám, já jednou dal auto do servisu na výměnu oleje a večer mi volají že se stal průser že mi jeden jejich zaměstnanec při couvání naboural zadní nárazník, že mi to prej ale opraví zadarmo, tak jsem řekl ať to opraví a že se nic neděje, ale že to potřebuju co nejdřív, no a auto jsem dostal až za 14 dní, nárazník byl sice OK, ale byla špatně zapojená couvací kamera, parkovací čidla přeházený, zadní světla nepřišroubovaný, a utrženej kabel od elektrické zásuvky v kufru. Vše jsem si opravil sám jel to projed a slyšim pořád nějaký rachtání a ty blbci mi nepřišroubovali krit na motor, jen ho tam položili a samozřejmě tam chyběli ty záslepky na šrouby, pak jsem si ještě všimnul že spodní kryt pod motorem je přišroubovanej jen na dvou šroubech a taky bouchá a klepe se. No prostě hrůza!!! :(

Uživatelský avatar
martiner
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: HELP ME ABS a ESP a bůhví co ještě

Příspěvek od martiner »

marsiano píše:Dobrej servis neznám, já jednou dal auto do servisu na výměnu oleje a večer mi volají že se stal průser že mi jeden jejich zaměstnanec při couvání naboural zadní nárazník, že mi to prej ale opraví zadarmo, tak jsem řekl ať to opraví a že se nic neděje, ale že to potřebuju co nejdřív, no a auto jsem dostal až za 14 dní, nárazník byl sice OK, ale byla špatně zapojená couvací kamera, parkovací čidla přeházený, zadní světla nepřišroubovaný, a utrženej kabel od elektrické zásuvky v kufru. Vše jsem si opravil sám jel to projed a slyšim pořád nějaký rachtání a ty blbci mi nepřišroubovali krit na motor, jen ho tam položili a samozřejmě tam chyběli ty záslepky na šrouby, pak jsem si ještě všimnul že spodní kryt pod motorem je přišroubovanej jen na dvou šroubech a taky bouchá a klepe se. No prostě hrůza!!! :(
tak to ti závidím :(

Uživatelský avatar
martiner
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: HELP ME ABS a ESP a bůhví co ještě

Příspěvek od martiner »

tak dnes jsem dával svého mazla do servisu,budou mi měnit homokino kloub a při jednom se mi kouknou na to ABS.Jinak dnes se mi opět objevila závada,kdy s pášou jedu trošku ostřeji,vše funguje jak má,do doby než dosáhnu 120km rychlosti,to mi pak přestane táhnout a jede jak 120cítka bez turba naložená menšinou.Uvidíme co to napíše na diagnostice.

Uživatelský avatar
martiner
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: HELP ME ABS a ESP a bůhví co ještě

Příspěvek od martiner »

tak problém s abs vyřešen,homokino vyměněno a problém s abs je pryč :D

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP ME ABS a ESP a bůhví co ještě

Příspěvek od Hallo »

Jinak dnes se mi opět objevila závada,kdy s pášou jedu trošku ostřeji,vše funguje jak má,do doby než dosáhnu 120km rychlosti,to mi pak přestane táhnout a jede jak 120cítka bez turba naložená menšinou.Uvidíme co to napíše na diagnostice.



S nejvetsi pravdepodobnosti napise prekrocena hranice plniciho tlaku turba->zatuhle lopatky turba,nebo chyba v podtlakovem rizeni(derava hadicka,spatny ventil N75)

Uživatelský avatar
martiner
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: HELP ME ABS a ESP a bůhví co ještě

Příspěvek od martiner »

Hallo píše:Jinak dnes se mi opět objevila závada,kdy s pášou jedu trošku ostřeji,vše funguje jak má,do doby než dosáhnu 120km rychlosti,to mi pak přestane táhnout a jede jak 120cítka bez turba naložená menšinou.Uvidíme co to napíše na diagnostice.



S nejvetsi pravdepodobnosti napise prekrocena hranice plniciho tlaku turba->zatuhle lopatky turba,nebo chyba v podtlakovem rizeni(derava hadicka,spatny ventil N75)
napsalo to závada na podtlaku,tak ted nevím,občas tu udělá a občas ne.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“