Motor jede na tři válce.

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Zbýňa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.01.2009 17:44

Motor jede na tři válce.

Příspěvek od Zbýňa »

Ahoj všichni fandové kvalitních aut, potřebuji poradit s jedním problémem a budu moc vděčný, když na odpověď přijdu ještě před návštěvou nějakého autorizovaného servisu. Na motoru 96 kW (passat B6 Variant r.v. 2001) se mi poslední dobou stává, že při teplotě chladící kapaliny cca 75 st. (podle budíku), motor krátce zacuká a za chvilku vyřadí jeden válec. Stává se to pouze pokud je venku mráz a auto dlouho stojí (třeba přes noc). Pokud mráz není, tak se nic neděje. Pak stačí pouze znovu nastartovat a už jede dál bez problému. Všechny filtry jsem minulý týden vyměnil a problém přetrvává. Starty v mrazech bez problému (aditivum přidávám), na vysoký otáčky jede super, jen ta záhadná hranice teploty 70-80 st. Třeba někdo narazil (nebo narazí) na stejný problém. Díky za informace

pivo231
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 15.06.2008 14:35
Bydliště: Rakovník až Slaný

Re: Motor jede na tři válce.

Příspěvek od pivo231 »

Zbýňa píše:Ahoj všichni fandové kvalitních aut, potřebuji poradit s jedním problémem a budu moc vděčný, když na odpověď přijdu ještě před návštěvou nějakého autorizovaného servisu. Na motoru 96 kW (passat B6 Variant r.v. 2001) se mi poslední dobou stává, že při teplotě chladící kapaliny cca 75 st. (podle budíku), motor krátce zacuká a za chvilku vyřadí jeden válec. Stává se to pouze pokud je venku mráz a auto dlouho stojí (třeba přes noc). Pokud mráz není, tak se nic neděje. Pak stačí pouze znovu nastartovat a už jede dál bez problému. Všechny filtry jsem minulý týden vyměnil a problém přetrvává. Starty v mrazech bez problému (aditivum přidávám), na vysoký otáčky jede super, jen ta záhadná hranice teploty 70-80 st. Třeba někdo narazil (nebo narazí) na stejný problém. Díky za informace
Ahoj, zkus procist toto tema...
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=159&t=91061
Passat 2002, TrendLine, 1.9TDi, 96kW PD (AVF,FRK)

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Motor jede na tři válce.

Příspěvek od StandaS »

Určitě si pročti odkaz výše, ale každopádně napružit kontakty a je to OK :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Zbýňa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.01.2009 17:44

Re: Motor jede na tři válce.

Příspěvek od Zbýňa »

Díky za info, vypadá to na ten samý problém, tak snad to napružený kontakty vyřeší.

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor jede na tři válce.

Příspěvek od Currahee »

Návod jsem psal sem http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... 6&start=15 cca v půlce stránky :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: Motor jede na tři válce.

Příspěvek od malejpeta »

měl jsem stejnej problem.napružit :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“