rozvody

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: rozvody

Příspěvek od tomxxx »

no jak na to jsem si tu někde na foru včera stáhnul tak se na to podívám... a uvidím... jenže sem na pracáku a mé měsíční výdaje na splátku auta a provozu plus jin výdaje většinou přesahujou to co mi z pracáku chodí.... no uvidíme jak to dopadne

umark
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 02.01.2008 20:24

Re: rozvody

Příspěvek od umark »

Znamej ma nalitano od posledni vymeny 140 000 8O a kdyz mu reknu,ze uz je asi cas na rozvody,tak rika ze to ma na haku,ze nezna nikoho,komu by prasknul rozvodak.A to jeste poslednich 30 000 hezky rachota kladka.Tak takhle asi ne.....blazen :roll:

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: rozvody

Příspěvek od tomxxx »

umark píše:Znamej ma nalitano od posledni vymeny 140 000 8O a kdyz mu reknu,ze uz je asi cas na rozvody,tak rika ze to ma na haku,ze nezna nikoho,komu by prasknul rozvodak.A to jeste poslednich 30 000 hezky rachota kladka.Tak takhle asi ne.....blazen :roll:
tak to já takovejch pár znám, tátovi prdnul teda ale na fiatu benzín... auto mělo podle tachometru najeto 80 000 a rozvoďák byl na hadry... ale kastle taky vypadala na ty kilometry co měla psaný, jenže motor vypadal že má několikrát víc... no není se čemu divit vozidlo si zakoupil u dobráků v AAA auto... víc asi popisovat nemusím co se asi stalo z tachometrem nebo motorem... a bráchovi se potkal motor na ibize protože mu prdnul klíňák a ten se mu chytil pod rozvodovej řemen namotal na kladku a ejhle zachrasilo a ventily jsou do fajfky..... no co ale jestli si myslí že je lepší šetřit na rozvodu za cca 7000tis nebo dát pak 3x tolik za motor.... každý svého štěstí strůjce :D :lol:

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: rozvody

Příspěvek od ameron »

tomxxx píše: bráchovi se potkal motor na ibize protože mu prdnul klíňák a ten se mu chytil pod rozvodovej řemen namotal na kladku a ejhle zachrasilo
To nemal na rozvodaku kryt?

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: rozvody

Příspěvek od tomxxx »

ameron píše:
tomxxx píše: bráchovi se potkal motor na ibize protože mu prdnul klíňák a ten se mu chytil pod rozvodovej řemen namotal na kladku a ejhle zachrasilo
To nemal na rozvodaku kryt?
měl, ale jak se mu roztřepil ten řemen tak to takovej malej kousek někudy chytil a namotal se tam, což stačilo k tomu aby proklouzly rozvody.... taky mi to přišlo divný

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: rozvody

Příspěvek od majkl1 »

A čemu kryt zabrání? Dole na klice je na stejný řemenici jako je rozvoďák. Pak stačí, aby jak se roztřepí vlítl o centimetr vedle a je vyděláno. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: rozvody

Příspěvek od tomxxx »

majkl1 píše:A čemu kryt zabrání? Dole na klice je na stejný řemenici jako je rozvoďák. Pak stačí, aby jak se roztřepí vlítl o centimetr vedle a je vyděláno. :roll:
tak tak.... vyděláno bylo ale říkal jsem mu, máš ten klíňák nějakej natrhlej.... kup si novej než ti prdne.... odpověď byla "klid to vydrží, minule sem tam měl ještě menší kousek" no jezdil předtím s polovočním řemenem, pomalu se mu odkrajoval... no a pár dní na to co jsem mu to řek.... divnej zvuk rachot a konec... ještě že sem měl doma náhradní motor. tak jsem mu ho střelil a bylo... :D

PIETER
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 06.09.2009 08:36
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: rozvody

Příspěvek od PIETER »

Čau chlapi, mám pašíka b5.5 (r.2003) 1.9tdi a rozvody tam byly měněny ve 158 000km a už mám 246340km nalítáno.Po kolika km se mění a kolik přibližně stojí?Dík moc

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody

Příspěvek od CentriFUGA »

Výměna by měla být po 90.000km. Jelikož už máš lepší sadu bez hydraulického napínáku (mělo by být u roku 2003), tak cena rozvodů bude +-4t a pak práce ... Hlavně rozvodovou sadu vzít i s vodní pumpou, těch ušetřenejch 5-700 za to nestojí :-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“