bublajici voda

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

bublajici voda

Příspěvek od TDI 4MOTION »

Zdar mam problem a chtel bych se ujistit zda je to v tom.Pri zahratem motoru a brzdeni z kopce motorem se mi z vyduchu na topeni,klimu atd ozyva zvuk jako kdyz tece nebo bubla voda.Mam podezreni na to,ze je zavzdusnene topeni nebo okruh chladici kapaliny.Nesetkal se stim nekdo a jak ste to resili.Dik za rady
vé-šestka

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: bublajici voda

Příspěvek od Currahee »

Nejdřív si zkontroluj kolik máš vody, pak můžeme pokračovat.Jinak taky mi to občas zaškrundá v radiátoru, ale to není nic nenormálního.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: bublajici voda

Příspěvek od TDI 4MOTION »

Pred zimou bylo vse dolevano krom toho topeni,ale chladicka byla dolita.Necham asi vse vypustit,odvzdusnit a znovu nalit jinka nevim.Dela mi to hodne a sere me to!Normalni to asi nebude v zadnem jinam aute sem se s tim nesetkal :roll: Uz zase slysim mechose jak rika,ze je vse v poradku,protoze se mu stim nebude chtit dupat :evil:
vé-šestka

Uživatelský avatar
Majkee 85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 27.09.2007 17:00
Bydliště: Praha

Re: bublajici voda

Příspěvek od Majkee 85 »

Měl jsem ten samý problem-z oblasti radiatoru topení zvuj jak když pod palubkou vařim čaj v konvici.

Řešil jsem nejdřív novou expanzkui s víčkem-furt stejné, pak mi chytráci poradily,. že to je termostatem, dal jsem termostat-furt stejné, pak zase jiny chytrolín, že je to vodní pumpa, že když dám original vodní pumpu, že to přestane, tak já jak debil koupil za hřísněj peníz pumpu, dal jí tam-furt stejné, až došlo na má slova, ktereé jsem sy myslel hned od začátku, ale bál jsem se jich-vyměnil jsem těsnění pod hlavou a od té doby ten zvuk neznám!!!!

Nikdo mi nechtěl věřit, že by to tim bylo, ale mě to furt vrtalo hlavou, že to je zvuk jako když je to těsnění nekde podfouklé od spal. prostoru k chladícímu kanálu a fouká to do vody vzduch z motoru. Když už se pak začla i špinit expanzka (voda), tak jsem si řikal, že je to na tuty těsnění, takže je tam nové a už 7000km nevím co to je bublání!!!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: bublajici voda

Příspěvek od majkl1 »

Odvzdušnit by se to mělo samo. Pokud ti při zahřátém motoru jdou v expanzní nádobě bubliny, bude to fouklé těsnění. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: bublajici voda

Příspěvek od TDI 4MOTION »

A panove mate pravdu nikdy by me to nenapadlo,ale nadobka je spinava az me to zarzilo.Takze stejne oprava za 2,000litry minimalne tesneni+prace.No moc vam dekuji za rady a asi to tim bude urcite nebod nadobka je zasrana pekne :roll:
vé-šestka

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: bublajici voda

Příspěvek od majkl1 »

Tak mrkni i na olej, zda ti neteče voda do :wink: oleje.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: bublajici voda

Příspěvek od TDI 4MOTION »

A jeste jedno me udivovalo za EGR(je odpojene a zaslepene) a vicko oleje a ta zadni strana je porad zasrane od oleje a porad sem si rikal kde to muze tect.Takze asi jak tomu davam kour a tim prdlim tesnenim ten olej chcije ven.Muj nazor :)
vé-šestka

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: bublajici voda

Příspěvek od TDI 4MOTION »

Ty voda v oleji neni,ale olej trosku ubyval jednak asi tim tesnenim a pak i ze je tam hodne ritky Longlife a cca 15,000km
vé-šestka

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: bublajici voda

Příspěvek od TDI 4MOTION »

A muze to mit za dusledek i vyssi kourivost?Sice mam to napumpovane konikama....
vé-šestka

Uživatelský avatar
Majkee 85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 27.09.2007 17:00
Bydliště: Praha

Re: bublajici voda

Příspěvek od Majkee 85 »

ja jsem se toho furt bál, ale pak když se asi po 3měsících bublání začla i špinit nádobka, tak jsem jen konstatoval, že těsnění! Sic to není zrovna fajn práce, ale jenda noc na heveru to spravila a je klid!!!všichni si dělaly pr**l, že mám slyšiny a pak když jsem je svezl, tak konstatovaly, že to bublá a vymejšlely ruzne teorie, ale nic z toho to nebylo! těsnění pomohlo!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: bublajici voda

Příspěvek od majkl1 »

Hever není třeba. Stačí najet na nízkej špalek, abych vrazil nějakej kastrol na olej pod vanu. :P
Ale kdyby hever byl, nezlobil bych se. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Dracek22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: bublajici voda

Příspěvek od Dracek22 »

No, tak ja slysim taky to stejne bublani a mam vymenenej radiator topeni, termostat, tesneni pod hlavou,vodni pumpu- akorat nevim jestli to mam odvzdusneny- jak to poznam, popripade udelam?? diky za rady :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“