vynechává motor

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
jarvondrak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 28.01.2008 13:13
Bydliště: Ostrava

vynechává motor

Příspěvek od jarvondrak »

Vlastním Passat PD 96kw, r.v 2002, 180000km a včera ráno, když jsem ujel asi 2km, mi zničehonic začal vynechávat motor, asi třikrát to škublo. Následně se vše uklidnilo a motor běžel jak má. Odpoledne, auto bylo odstaveno asi 8 hodin, jsem nastartoval a už na volnoběh se vynechávání motoru se opět opakovalo. Po cca jedné minutě se vše ustálilo. Nemáte někdo podobnou zkušenost, popř. jak jste problém řešili. Uvítám jakýkoliv názor, či tip. Díky

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: vynechává motor

Příspěvek od ZALL »

Při pročítání fóra jsem tu pár podobných věcí viděl. Zkus to tu pozorně pročíst. Z toho co jsem přečetl, bych tipoval, že by mohlo pomoct napružení kontaktů u vstřiků, nebo taky vyčištění sání plus EGR ventilu. Ale, na rozpoznání problému to chce uvážit mnohem více symptomů a okolností. Však odpověď jistě najdeš, ale tipuju, že tě i zkušenější uživatelé asi nejdříve pošlou na VAG aby se bylo od čeho odrazit ;-)
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vynechává motor

Příspěvek od Currahee »

VAG napoví víc, ale taky to může být nekvalitní nafta, zahnojený pal.filtr nebo voda v nádrži. Kup si preventivně aditivum do nafty. Naváže na sebe vodu a motor jí spálí, zároveň to pročistí trubky :wink: potom ještě zkus natankovat u jiné pumpy, zda se to bude opakovat :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

jarvondrak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 28.01.2008 13:13
Bydliště: Ostrava

Re: vynechává motor

Příspěvek od jarvondrak »

Tak jsem natankoval u jiné pumpy a přidal atitivum. Vypadá to, že příčinou byla opravdu nekvalitní nafta - no nechci to zakřiknout, uvisíme. Každopádně díky za příspěvky.
Currahee píše:VAG napoví víc, ale taky to může být nekvalitní nafta, zahnojený pal.filtr nebo voda v nádrži. Kup si preventivně aditivum do nafty. Naváže na sebe vodu a motor jí spálí, zároveň to pročistí trubky :wink: potom ještě zkus natankovat u jiné pumpy, zda se to bude opakovat :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“