Tiptronic 1,9Tdi

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
dezod
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínsko

Tiptronic 1,9Tdi

Příspěvek od dezod »

Zdravím, zajímají mě kompletní informace a zkušenosti s touto "sestavou" ... Vlákno s 2,5tdi tipronic jsem našel a pročetl, tohle se tam moc neřešilo..díky za každou radu, na co si dát pozor apod.. spotřeba, klucí co to máte pojďte sem pokecat..díky:-)

Alesek07
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 23.06.2008 16:22
Bydliště: Pce

Re: Tiptronic 1,9Tdi

Příspěvek od Alesek07 »

Tak ja s tim jezdim už asi rok a zatim v pohodě akorat je to nezvyk z klacku ale rychle jsem se přizpusobyl.Je to dobré třeba když rád telefonuješ nebo jíš za volantem, prostě vše co se dělat nemá :idea:

Uživatelský avatar
dezod
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínsko

Re: Tiptronic 1,9Tdi

Příspěvek od dezod »

Alesek07 píše:Tak ja s tim jezdim už asi rok a zatim v pohodě akorat je to nezvyk z klacku ale rychle jsem se přizpusobyl.Je to dobré třeba když rád telefonuješ nebo jíš za volantem, prostě vše co se dělat nemá :idea:
supr, kde si pořídil vůz jestli to není tajný...dovoz, bazar?? po koupi jsi něco měnil? olej v převodovce apod?? tvoje dlouhodobá průměrná spotřeba?díky

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: Tiptronic 1,9Tdi

Příspěvek od malejpeta »

TDI PD 85KW,dovoz z DE,koupeno v bazaru v Kutný Hoře.real natočeno 360tis.km,z toho já za dva roky 65tis,donedávna denně v provozu.

po koupi vyměněny rozvody,poloosa,olej atd.
-za dva roky provozu měněn olej v tipronicu a jednou napruženy PD vstřiky
-automat po výměně oleje škubal,po 3tis,km přestalo a pohoda funguje.
spotřeba 6-8L,dlouhodobá 6,8L

žádnej lenoch proti manualu to není,naopak proti manualu TDI je jízda plynulá,komfortnější,bez megazátahu,ale bez turboefektu.

automat má něco natočeno,tak už není tak ¨bezchybnej,ale to jsem pocítil až když jsem v práci sednul do aut(Audi A8,LR Discovery,MB Viano,MB C,Superb II DSG)co mají najeto do 50tis. km. a krom Audi vše v turbodieselu

-kromě STI a dalších aut této kategorie byl manual nechtěl ale kupoval bych už auto,co má najeto do 80tis,aby dalších 150tis.km
-DSG je ale můj favorit oproti klasickým automatům

Uživatelský avatar
dezod
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínsko

Re: Tiptronic 1,9Tdi

Příspěvek od dezod »

malejpeta píše:TDI PD 85KW,dovoz z DE,koupeno v bazaru v Kutný Hoře.real natočeno 360tis.km,z toho já za dva roky 65tis,donedávna denně v provozu.

po koupi vyměněny rozvody,poloosa,olej atd.
-za dva roky provozu měněn olej v tipronicu a jednou napruženy PD vstřiky
-automat po výměně oleje škubal,po 3tis,km přestalo a pohoda funguje.
spotřeba 6-8L,dlouhodobá 6,8L

žádnej lenoch proti manualu to není,naopak proti manualu TDI je jízda plynulá,komfortnější,bez megazátahu,ale bez turboefektu.

automat má něco natočeno,tak už není tak ¨bezchybnej,ale to jsem pocítil až když jsem v práci sednul do aut(Audi A8,LR Discovery,MB Viano,MB C,Superb II DSG)co mají najeto do 50tis. km. a krom Audi vše v turbodieselu

-kromě STI a dalších aut této kategorie byl manual nechtěl ale kupoval bych už auto,co má najeto do 80tis,aby dalších 150tis.km
-DSG je ale můj favorit oproti klasickým automatům
- by mě zajímalo kolik ujetých km uváděl bazar?
- jak pozná že má automat natočeno? píšeš o tom srovnání s novými vozy..ale v čem je to jiný?

Alesek07
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 23.06.2008 16:22
Bydliště: Pce

Re: Tiptronic 1,9Tdi

Příspěvek od Alesek07 »

Ja jsem koupil v od člověka ktery mi auto dovezl ze Švicarska.Najeto udajně 157000km a ja s ním už mam dalších 18000km a bez problemu akorat jsem měnil levý homo kloub a olej v motoru ale planuju i v převodovce. spotřeba je když jedu slušně 50 na 50 město dálka tak cca 6-7l a když jak závodník tak cca 8-9l

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: Tiptronic 1,9Tdi

Příspěvek od malejpeta »

dezod píše:
malejpeta píše:TDI PD 85KW,dovoz z DE,koupeno v bazaru v Kutný Hoře.real natočeno 360tis.km,z toho já za dva roky 65tis,donedávna denně v provozu.

po koupi vyměněny rozvody,poloosa,olej atd.
-za dva roky provozu měněn olej v tipronicu a jednou napruženy PD vstřiky
-automat po výměně oleje škubal,po 3tis,km přestalo a pohoda funguje.
spotřeba 6-8L,dlouhodobá 6,8L

žádnej lenoch proti manualu to není,naopak proti manualu TDI je jízda plynulá,komfortnější,bez megazátahu,ale bez turboefektu.

automat má něco natočeno,tak už není tak ¨bezchybnej,ale to jsem pocítil až když jsem v práci sednul do aut(Audi A8,LR Discovery,MB Viano,MB C,Superb II DSG)co mají najeto do 50tis. km. a krom Audi vše v turbodieselu

-kromě STI a dalších aut této kategorie byl manual nechtěl ale kupoval bych už auto,co má najeto do 80tis,aby dalších 150tis.km
-DSG je ale můj favorit oproti klasickým automatům
- by mě zajímalo kolik ujetých km uváděl bazar?
- jak pozná že má automat natočeno? píšeš o tom srovnání s novými vozy..ale v čem je to jiný?
-na tachometru bylo klasických 120 tis.km,ale to já neřešim,jel hezky,opotřebení minimální,sleva 15tis kč bez okecávání,tak jsem ho vzal.
- u těch nových aut je automat plynulejší,má menší vibrace a méně zaváhání.je to jako mezi novým a starým autem.nový taky nevrže,líp tlumý díry na silnici atd.můj automat po nastartování v -12 stupních jede první 2km ztuhle,nechcese mu řadit,tak jako ohřátejm,ale u nových aut funguje pořád stejně nebo starší automat znervózní častěji v určitých situacích než novej,ale to je u všeho nového a starého.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiptronic 1,9Tdi

Příspěvek od jets »

mám 96kW s tiptronicem, než jsem ho čipnul tak to byla celkem zdechlina, po čipu je ok. Spotřeba je mimo město ok (6 - 6,5) ve městě katastrofa (11l). Mám natočeno 300k, ale je kupodivu pořád ok. Řadí sametově, nekope, při zařazení necuká... Jediné co dělám tak měním olej, ale ne tak jak to dělají v servisech, vana jde dolů, komplet se vyčistí a dá se všechen olej nový. Skoro se mi bude stýskat až půjde v květnu do světa...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Tiptronic 1,9Tdi

Příspěvek od magmuss »

Tak to jste šťastlivci.. mám 110kW v Tiptronu a po výměně náplně cuká a je to snad horší a horší. Diagnostika nic neukazuje a servisman mi řekl, ať si vyměním silentbloky motoru.. heh.. Už sem sehnal jinou převodovku komplet s ovládáním, tak snad bude v pohodě. Nevím kolik má to auto najeto, ale asi dost. Mám veškeré příznaky mrtvolizujícího nejslabšího šestiválce - vačky, popadané vahadla atd.. Komplet vršek motoru v ha*zlu a převodovka je taky asi mrtvá :roll: Auto vypadá zachovale, interiér super - akorát trochu špinavá a žmolkující se alcantra u řidiče. Vyhledej si tu příspěvky, docela dlouho sem se tu vztekal kolem toho mýho plecháče.. než sem se smířil, že dám 50tis za resuscitaci motoru a 12tis za výměnu převodovky :roll:

Uživatelský avatar
dezod
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínsko

Re: Tiptronic 1,9Tdi

Příspěvek od dezod »

magmuss píše:Tak to jste šťastlivci.. mám 110kW v Tiptronu a po výměně náplně cuká a je to snad horší a horší. Diagnostika nic neukazuje a servisman mi řekl, ať si vyměním silentbloky motoru.. heh.. Už sem sehnal jinou převodovku komplet s ovládáním, tak snad bude v pohodě. Nevím kolik má to auto najeto, ale asi dost. Mám veškeré příznaky mrtvolizujícího nejslabšího šestiválce - vačky, popadané vahadla atd.. Komplet vršek motoru v ha*zlu a převodovka je taky asi mrtvá :roll: Auto vypadá zachovale, interiér super - akorát trochu špinavá a žmolkující se alcantra u řidiče. Vyhledej si tu příspěvky, docela dlouho sem se tu vztekal kolem toho mýho plecháče.. než sem se smířil, že dám 50tis za resuscitaci motoru a 12tis za výměnu převodovky :roll:

No tak to je vcelku hustý chlape 8O kažedopádně držím pěsti, že se vše dá do kupy a drží pekelně dlouho :evil: , na 2,5litr sem slyšel, že je větší loterie a hlavně díly dražší než 1,9 taky sem měl náběh na jednu vešandu, ale tiptronic blbl což byl varovný signál..takže sem dal ruce pryč..

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Tiptronic 1,9Tdi

Příspěvek od magmuss »

Já sem to koupil relativně v pohodě, převodovka super - žádné prodlevy, cukání a nic podobného. Ale nalítal sem s tím cca 60.000km a cukání začalo po výměně náplně :roll: někde sem to tu rozepisoval. Ale vymáhání se reklamace atd.. je už pryč, takže jedině výměna, už na to prdím, abych se vztekal s dalšíma blbcema který umějí akorát vyměnit díl za díl :roll:

Uživatelský avatar
Hrbek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.05.2008 12:46
Bydliště: Teplice

Re: Tiptronic 1,9Tdi

Příspěvek od Hrbek »

Ahoj, mám 1.9 TDI 96 kW s tiptronicem najeto 54 tis. Jezdím jenom po městě, spotřeba 9,5 litrů. Známej říkal, že při 85 tis. se má měnit olej v převodovce. Tak jsem se byl zeptat v autorizovaným servisu a odpověď byla, že olej se nemění dokud nejsou nějaké problémy. Z vašich příspěvků mi to připadá, že ty problémy vznikaj až po výměně oleje.

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: Tiptronic 1,9Tdi

Příspěvek od malejpeta »

problémy vznikají spíš technologickým postupem výměny nebo než se smíchá novej olej se starým.

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Tiptronic 1,9Tdi

Příspěvek od magmuss »

Jj, přikláním se k malejpeta. Ten chlapík ze servisu AUDI mi taky cpal, že se náplň nemění. Ale logicky, tam kde je filtr, tam se to asi musí za čas pěkně za*rat. Takže určitě měnit. Někdo říká po 60.000km.

Samozřejmě novou náplní se ti taky může projevit skrytá závada. Ale olej si každopádně vyměnit nechcej, záleží teď na koho narazíš :roll: Mám novej kontakt na profíka z Prahy - ulice Minská 7, kdyby někdo potřeboval.

Uživatelský avatar
dezod
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínsko

Re: Tiptronic 1,9Tdi

Příspěvek od dezod »

Hrbek píše:Ahoj, mám 1.9 TDI 96 kW s tiptronicem najeto 54 tis. Jezdím jenom po městě, spotřeba 9,5 litrů. Známej říkal, že při 85 tis. se má měnit olej v převodovce. Tak jsem se byl zeptat v autorizovaným servisu a odpověď byla, že olej se nemění dokud nejsou nějaké problémy. Z vašich příspěvků mi to připadá, že ty problémy vznikaj až po výměně oleje.
čus, jakej máš rok výroby že máš najeto tak málo? funglofka? :158:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“