prosím o radu - váha vzduchu passat B5 81kw

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
nobel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 08.01.2008 08:01
Bydliště: Zlínský kraj

prosím o radu - váha vzduchu passat B5 81kw

Příspěvek od nobel »

Zdravím lidi,chci se zeptat: mám hotovou váhu vzduchu,nechci natrefit zas na nějaký zmetek,viz nápravu přední co jsem kupoval zde z clubu :x co by jste doporučovalí?jaký výrobce?nebo neumí někdo udělat nějakou cenu?díky za jakékoliv odpovědi,nechci zas koupit něco co vydrží pár km a je po tom!! :?

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu - váha vzduchu passat B5 81kw

Příspěvek od teekey »

nevim jak to je ve skutecnosti, nicmene kdyz sem kupoval vahu ja, tak na AFN byla k mani jenom Pierburg jednodilna (zadny demontovatelny snimac) a cenovka byla okolo +/- 3500 :-)
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
nobel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 08.01.2008 08:01
Bydliště: Zlínský kraj

Re: prosím o radu - váha vzduchu passat B5 81kw

Příspěvek od nobel »

teekey píše:nevim jak to je ve skutecnosti, nicmene kdyz sem kupoval vahu ja, tak na AFN byla k mani jenom Pierburg jednodilna (zadny demontovatelny snimac) a cenovka byla okolo +/- 3500 :-)
díky teekey,takže teď se bude dat sehnat jen ten snímač pokud dobře chápu že?kouří mi to jako kamna,dneska zaslepím egr ventil,budu koukat zda nastala nějaká změna a pak tu váhu vzduchu bych chtěl koupit..

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: prosím o radu - váha vzduchu passat B5 81kw

Příspěvek od SupermanXXX »

já měl váhu v špatnou ale vůbec to něčoudilo... než koupíš novou skus tu starou provrtat někdy to pomůže.. hledej na foru..

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: prosím o radu - váha vzduchu passat B5 81kw

Příspěvek od proche77 »

radši nic nevrtej,měl sem to a do 33OOot.dobry a pak nestihala.pierburg je dobrej a dava trošku vyši hodnoty,ma rezervu a vydrži :wink:
jo a maš to čiply? jinak ta kouřivost by vahou byt neměla :roll:

Uživatelský avatar
nobel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 08.01.2008 08:01
Bydliště: Zlínský kraj

Re: prosím o radu - váha vzduchu passat B5 81kw

Příspěvek od nobel »

proche77 píše:radši nic nevrtej,měl sem to a do 33OOot.dobry a pak nestihala.pierburg je dobrej a dava trošku vyši hodnoty,ma rezervu a vydrži :wink:
jo a maš to čiply? jinak ta kouřivost by vahou byt neměla :roll:
já ji nechával měřit od kluka z Vw servisu před rokem,za jízdy mi říkal ať to sešlápnu na podlahu a mu to tam psalo normy,říkal že musí mít aspoň 700 ale nevím čeho a max 1100,je to už rok tak přesně ty hodnoty nevím..najezdil jsem na tom 67tis km tak si myslím že už bude kaputo,chip tam není,ten chci právě udělat,tak chci koupit dobrou váhu vzduchu a nové turbo,at to není jak prokoplé kamna:o))) děkuji za rady

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: prosím o radu - váha vzduchu passat B5 81kw

Příspěvek od SupermanXXX »

jezdim s provrtanou už dva roky a v pohodě.. neutrácet PROVRTAT!

Brexx65
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.12.2008 19:55
Bydliště: TRUTNOVSKO

Re: prosím o radu - váha vzduchu passat B5 81kw

Příspěvek od Brexx65 »

Zdar chlapáci, jak a kde provrtáš váhu? kde najdu nějakej postup nebo obrázek. Díkas. Jinak já kupoval orig. Pierburg za 3300 kč v VW servisu. Ta moje měla 250 000 km a byla původní

Nico_cze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 22.03.2009 23:21

Re: prosím o radu - váha vzduchu passat B5 81kw

Příspěvek od Nico_cze »

Sám bych nevrtal, ještě by mě zajímalo, kde si to vrtnul? Kouřovost není ovlivněna váhou. Jinak mám dobre zkušenosti z BOSCH váhou.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: prosím o radu - váha vzduchu passat B5 81kw

Příspěvek od majkl1 »

Jakto, že kouřivost nemůže být špatnou váhou? Když bude dávat bludy a podle těch bludů bude řj dávat naftu, tak to asi čudit bude, ne?
Jinak není nic jednoduššího než to nalogovat za jízdy a mrknout, kolik ta váha dává. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: prosím o radu - váha vzduchu passat B5 81kw

Příspěvek od proche77 »

nebo ji jednoduše odpoj a jed,bude to davat zkreslany hodnoty a ty uvidiš,jestli to je horši nebo lepši :wink:

Nico_cze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 22.03.2009 23:21

Re: prosím o radu - váha vzduchu passat B5 81kw

Příspěvek od Nico_cze »

to SupermanX, z tohoto pohledu máš pravdu, ale jen nevím co by to muselo být za extrémní bludy, kteríé by tam tlačily tolik množství nafty pro pěknej čoud. Ale i to se může stát. Jinak nedělá ti to problémy jezdit s dírou ve váze při vyšších otáčkách?

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: prosím o radu - váha vzduchu passat B5 81kw

Příspěvek od proche77 »

Nico_cze píše:to SupermanX, z tohoto pohledu máš pravdu, ale jen nevím co by to muselo být za extrémní bludy, kteríé by tam tlačily tolik množství nafty pro pěknej čoud. Ale i to se může stát. Jinak nedělá ti to problémy jezdit s dírou ve váze při vyšších otáčkách?
mě třeba jo,už sem to psal, :P at se svezou z provrtanou a pak z novou,bude rozdil,uvidite :wink:

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu - váha vzduchu passat B5 81kw

Příspěvek od Currahee »

Hošani, každá váha má jinou míru poškození a proto se musí trochu experimentovat a vrtá se od dírky 2mm až po 9mm po půl milimetrech a zkouší se. Když tam někdo vypálí tunel hned na poprvé, tak je jasný, že má zaděláno na problémy 8)
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
tycon87
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1337
Registrován: 05.04.2008 18:25
Bydliště: Světlá nad Sázavou, okr.Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu - váha vzduchu passat B5 81kw

Příspěvek od tycon87 »

Currahee píše:Hošani, každá váha má jinou míru poškození a proto se musí trochu experimentovat a vrtá se od dírky 2mm až po 9mm po půl milimetrech a zkouší se. Když tam někdo vypálí tunel hned na poprvé, tak je jasný, že má zaděláno na problémy 8)
Radši bych nic nevrtal a koupil novou. Toť můj názor. Nová už nestojí takovej majlant a je to na 100% lepší. 8)
Veškeré použité náhradní díly na vozy VW,Škoda,Seat, Audi!

Můj bývalý vůz: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123228" onclick="window.open(this.href);return false;
Bylo moje:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=207158

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“