Vymena termostatu u 2.5 TDi 6V

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Vymena termostatu u 2.5 TDi 6V

Příspěvek od marcel110 »

Tak, dnes som sa konecne rozhodol vymenit zly termostat, bez toho,aby museli ist dole rozvody.Trvalo mi to skoro 5 hodin, a to som stihol 2 kavy a asi 10 cigariet na ukludnenie (nie som mechanik a bolo to v domacich podmienkach a s amaterskym vybavenim). Najskor som zhodil svetla, naraznik, chladic od klimy, hl. chladic (trocha bol problem s tymi trubkami oleja), povolil sasi, uvolnil ventilator (klimy), vybral pravu hadicu k medzichladicu turba, oddekloval rozvody. Vrtula chladica a to sasi co su v nom chladice, tak tie som dole nedaval. Nevedel som ako dat dole vrtulu a to sasi bol tiez problem, lebo je tam akasi jednoducha spirala (na nej je upevnene cidlo teploty) ktoru sa mi nechcelo rozoberat a pretiahnut cez nesla, takze mi to len ostalo visiet. Potom uz len stacila mala 1/4 gola s nastavcom 10 a povolit tie 3 sroby. Jednoduchsie by to bolo, keby som mal klbovy nastavec, ale da sa aj bez neho. Potom uz len s odrenymi rukami a pevnymi nervami vytiahnut viko termostatu a sam termostat. Vymenit kus a zacat vsetko skladat. Mechanik co ma vybavenie a co uz niekedy rozoberal predok by to mohol hravo stihnut do 4 hodin. Len by sa mu do toho naozaj muselo chciet.
DSC00099.JPG
DSC00100.JPG
DSC00101.JPG
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Uživatelský avatar
Fandy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko

Re: Vymena termostatu u 2.5 TDi 6V

Příspěvek od Fandy »

Hm,jseš dobrej :) smekám.Spousta lidí tvrdilo že bez rozvodů dole to nejde.

Uživatelský avatar
Octava
Profík
Profík
Příspěvky: 1179
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vymena termostatu u 2.5 TDi 6V

Příspěvek od Octava »

Super!Dobra prace :wink:

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: Vymena termostatu u 2.5 TDi 6V

Příspěvek od marcel110 »

Moje naradie bola iba mala 1/4 cinska gola a jedna sada cinskych torxov. Mechanikovi to nemoze zabrat viac ako 4 hodiny. Takze ak povie ze je to praca na cely den, tak iba taha koruny z vrecka. Som amater, predok som nikdy nerozoberal, takze mi zabralo dost casu co a ako rozobrat. Veselo do toho, kto ma podobny problem. Nic zlozite to neni.
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

25tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 01.01.2009 21:35

Re: Vymena termostatu u 2.5 TDi 6V

Příspěvek od 25tdi »

riešil som tento problém asi pred mesiacom a dal som to radšej do servisu a stálo ma to 75 eur + 13 eur termostat, keby som bol vedel že sa to dá spraviť aj bez toho že idú dolu rozvody, tak by som sa do toho určite aj sám pustil, škoda že si to nespravil skôr, nevadí inak super práca

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Vymena termostatu u 2.5 TDi 6V

Příspěvek od magmuss »

Ještě mu vynadej! Že to měl opravit dříve aby si ty nemusel platit za servis!! :lol: :lol: :lol: :lol: :158: :gey:

já sem říkal, že jsou ty slováci rejpavý!! :lol:

Fakt dobrá práce - v servisu jim to trvalo týden :roll:

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Re: Vymena termostatu u 2.5 TDi 6V

Příspěvek od MichalMax »

Tak take vcera vymenen termostat.Ve dvou a bez vyndavani narazniku,pricky atd.Jen staci sundat levi dekl na rozvodech oddelat sani do filtru (drzi na 3 sroubkach v pricce) otpojit hadici na vodu,vypustit a jde to......... cca 2hodky prace.
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“