Ventil recirkulace spalin

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

pavouk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.12.2008 20:42

Ventil recirkulace spalin

Příspěvek od pavouk »

Ahoj klubáci, prosím o radu. Koupil jsem pašíka B6 2005 1.9 diesel 74kw a ventilem recirkulace spalin uniká motorový olej a je to kolem pěkně zahnojený.Pro servisáky je to normální. Poradí mi někdo jestli se mohou ty otvory zaslepit nebo jak ventil opravit. A ještě jedna věc dá se u 1,9 74kw vyměnit dvouhmota setrvačník za jednohmotu klasiku samo celou sadu.:fly2:

Uživatelský avatar
baron73
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 05.10.2007 23:08
Bydliště: Mutěnice

Re: Ventil recirkulace spalin

Příspěvek od baron73 »

pavouk píše:Ahoj klubáci, prosím o radu. Koupil jsem pašíka B6 2005 1.9 diesel 74kw a ventilem recirkulace spalin uniká motorový olej a je to kolem pěkně zahnojený.Pro servisáky je to normální. Poradí mi někdo jestli se mohou ty otvory zaslepit nebo jak ventil opravit. A ještě jedna věc dá se u 1,9 74kw vyměnit dvouhmota setrvačník za jednohmotu klasiku samo celou sadu.:fly2:
ahoj pohledej ve starsich prispevcich je to tam detailne popsane jak ten ventil EGR zaslepit.Pokud nechces zaslepovat,tak ho aspon vytahni a poradne vycisti,nic tim nepokazis.mas to tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=159&t=53536
Naposledy upravil(a) baron73 dne 09.02.2009 19:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pajin
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 01.06.2008 19:39
Bydliště: Moravwa(Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventil recirkulace spalin

Příspěvek od pajin »


pavouk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.12.2008 20:42

Re: Ventil recirkulace spalin

Příspěvek od pavouk »

Dík Zkusil jsem zaslepit a nevytočil jsem to přes 2500. tak záslepky šli ven a je to ok. Dik za radu.

Uživatelský avatar
baron73
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 05.10.2007 23:08
Bydliště: Mutěnice

Re: Ventil recirkulace spalin

Příspěvek od baron73 »

pavouk píše:Dík Zkusil jsem zaslepit a nevytočil jsem to přes 2500. tak záslepky šli ven a je to ok. Dik za radu.
Tak to nechapu proc ti to neslo vytocit vic??Me se to prave po zaslepeni rozjelo jak prase.Divne nechapu to. :roll:

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ventil recirkulace spalin

Příspěvek od pepanos »

jestli má mladý auto,tak to po zaslepení háže chybu motoru,a tím pádem,že by nouzák???

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: Ventil recirkulace spalin

Příspěvek od TDIfun »

lze odstavit softwerove a mechnicky pojistit. Neni problem.

Uživatelský avatar
indi666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 28.09.2007 20:05
Bydliště: Dílna na ostravsku
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventil recirkulace spalin

Příspěvek od indi666 »

Pokud jde z ventilu, klapky olej. Pomůže jen výměna, je už mechanicky opotřebený.
U podélných motoru je to mnohem častější jev, než u příčných.
Nikdy se nevzdávat.Nikdy neříkat nikdy.
1.9 TDI PD, HW-INDI, SW-by TDIfun 190kW/518Nm
Možnost úprav, údržby a diag. Audi,VW,Škoda,Seat. tel.:602 744 182
http://www.tdigarage.cz/
http://www.tdi-tuning.cz/

Uživatelský avatar
pajin
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 01.06.2008 19:39
Bydliště: Moravwa(Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventil recirkulace spalin

Příspěvek od pajin »

caute chlapi chci se zeptat jestli nedko z vas cistil ventil na motoru AJM?????????Na ty 2 imbusy co sou na hore se dostanu ale jak se mam sakra dostat na ten 3 imbus???????Dekuji

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventil recirkulace spalin

Příspěvek od Currahee »

Mňo mám dojem, že máš stejný problém jako jsem řešil při demontáži u AVF. Použil jsem krátký imbus tzv.BIT z nějaké levné čínské sady, která měla už dávno stržený ráčnový šroubovák a jelikož je na něm 6ti hran, tak tam pasuje 8 stranový klíč. Jen musíš dávat bacha, aby ti to všechno nespadlo pod motor, pak jedině sundat dekl nebo použít svářecí drát se silným neodym magnetem. Jinak jenom pro doplnění, takové prima silné magnety najdete klucí ve starém HDD nebo CD mechanice z PC. Jsou tam pro stabilizaci hlaviček a jsou fakt super kvalitní. Odlepit je od sebe není žádná sranda :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

pivo231
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 15.06.2008 14:35
Bydliště: Rakovník až Slaný

Re: Ventil recirkulace spalin

Příspěvek od pivo231 »

Currahee píše:Mňo mám dojem, že máš stejný problém jako jsem řešil při demontáži u AVF. Použil jsem krátký imbus tzv.BIT z nějaké levné čínské sady, která měla už dávno stržený ráčnový šroubovák a jelikož je na něm 6ti hran, tak tam pasuje 8 stranový klíč. Jen musíš dávat bacha, aby ti to všechno nespadlo pod motor
...
...
Také jsem to řešil u AVF.
Sundal jsem podtlakovou nádobku pro zdech klapku a pred demontazi EGR ventilu jsem vyndal spojovací trubku od výfukového potrubí. Potom se už na ten 3. šroub obyčejným imbusem dostaneš.
Passat 2002, TrendLine, 1.9TDi, 96kW PD (AVF,FRK)

Uživatelský avatar
pajin
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 01.06.2008 19:39
Bydliště: Moravwa(Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventil recirkulace spalin

Příspěvek od pajin »

diky vyzkousim co a jak a kdyz to nepude tak to :drv:

karadžo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.12.2008 18:46
Bydliště: Česká Lípa

Re: Ventil recirkulace spalin

Příspěvek od karadžo »

Neboj půjde to jen u toho přemýšlej :158: at něco ne....!Jaště ti poradím at ti nepadaj věci pod motor,nacpi tam nějakej větší hadr at tam nenusíš štrachat tím magnetem a nebo sundavat kryty :lol:Ani nemusíš sundavat tu spojovací trubku splodin,stači jí povolit jen nahoře a opatrně odtáhnout,jen kousek. :?: hodně štěstí

Uživatelský avatar
pajin
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 01.06.2008 19:39
Bydliště: Moravwa(Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventil recirkulace spalin

Příspěvek od pajin »

karadžo píše:Neboj půjde to jen u toho přemýšlej :158: at něco ne....!Jaště ti poradím at ti nepadaj věci pod motor,nacpi tam nějakej větší hadr at tam nenusíš štrachat tím magnetem a nebo sundavat kryty :lol:Ani nemusíš sundavat tu spojovací trubku splodin,stači jí povolit jen nahoře a opatrně odtáhnout,jen kousek. :?: hodně štěstí
Dnes jsem to delal vse bylo ok nic mi nastesti nespadlo pod motor akorat na ten humus co tam byl tak me to nedalo a odtahl jsem to ke kamosovi do garaze a udelal i cely sani.jinak docela mazec za 2 hodky nebylo co delat.Myslel jsem ze to bude horsi

Uživatelský avatar
pajin
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 01.06.2008 19:39
Bydliště: Moravwa(Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventil recirkulace spalin

Příspěvek od pajin »

jinak mam asi 20 zaslepek(vypaleno na laseru)tak kdo chce tak mu je poslu.Ja sem to nezaslepoval jen sem to elektronicky omezil pres vag.Auto taha lip od spodu ale jak pisou na rendl klubu kolik jim to pridalo kobyl to neni pravda. :lol: :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“