Kit přímého sání 1.9TDI/96kW

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Kit přímého sání 1.9TDI/96kW

Příspěvek od auckland »

Ahoj,

přemýšlím o koupi sportovního vzduchového filtru, přímo ten kit: http://www.tuningshop.cz/kit-primeho-sa ... tdi-00.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Máte s tím někdo zkušenosti, ať už s tímto, nebo nějakým jiným. Jaké jsou pro a proti, vyplatí se to vůbec :?: Někde jsem četl, že váha vzduchu se na to moc netváří.
Škoda Superb Combi Elegance Drive DSG; 2.0 TDI, 125 kW
Škoda Fabia; 1.4 MPI
Škoda Superb Combi Exclusive; 2.0 TDI 4x4, 125 kW
Passat 3C; 2.0 FSI
Passat B5.5; 1.9 TDI, 96kW

Uživatelský avatar
milda.23
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 10.05.2008 11:10
Bydliště: Vysočina :)

Re: Kit přímého sání 1.9TDI/96kW

Příspěvek od milda.23 »

To by mě také zajímalo :) Už jsem tam také chtěl nějáký šoupnout, ale pořád není nějak čas. :)

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kit přímého sání 1.9TDI/96kW

Příspěvek od Mathyas »

Nevim jak váha vzduchu, ale rozhodně ty se na to tvářit moc nebudeš. Razantně ti stoupne hluk auta. Už jen když sundáš ten plastovej mezikus co jde od airboxu do chladičovky tak to dělá hodně slušnej hukot. Teď si vem že budeš mít úplně otevřenej filtr

Kity přímého sání jsou pro seriové motory zbytečné, jednak je to na úkor pohodlí(hluk) a motoru nijak zásadně nepomůžeš. Jediný co by možná opodstatněný bylo a nad čím uvažuji i já je vložka do origo airboxu, vzhledem k ceně nového papírového filtru(kupoval jsem jej za 420.-CZK) a ceně čistící sady by to mělo alespoň ekonomické opodstatnění protože se mi vzducháč celkem dost špiní.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
milda.23
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 10.05.2008 11:10
Bydliště: Vysočina :)

Re: Kit přímého sání 1.9TDI/96kW

Příspěvek od milda.23 »

Máš nějakej odkaz na tu vložku, to by mi možná stačilo :)

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Kit přímého sání 1.9TDI/96kW

Příspěvek od auckland »

Mathyas píše:Nevim jak váha vzduchu, ale rozhodně ty se na to tvářit moc nebudeš. Razantně ti stoupne hluk auta. Už jen když sundáš ten plastovej mezikus co jde od airboxu do chladičovky tak to dělá hodně slušnej hukot. Teď si vem že budeš mít úplně otevřenej filtr

Kity přímého sání jsou pro seriové motory zbytečné, jednak je to na úkor pohodlí(hluk) a motoru nijak zásadně nepomůžeš. Jediný co by možná opodstatněný bylo a nad čím uvažuji i já je vložka do origo airboxu, vzhledem k ceně nového papírového filtru(kupoval jsem jej za 420.-CZK) a ceně čistící sady by to mělo alespoň ekonomické opodstatnění protože se mi vzducháč celkem dost špiní.
jasan...s tím hlukem máš pravdu, jednou jsem to měl dole a hluk se zvýšil. Pro sériové motory zbytečné?Proč by se to tedy dělalo, já měl za to, že se alespoň nepatrně zvedne krouťák :?:

Zajímala by mě zkušenost někoho, kdo to na Pašíkovi má, je tu někdo :?: :P

milda.23 : http://tuning.autodoplnky.cz/filtry-gre ... ?smid=5502" onclick="window.open(this.href);return false;
Škoda Superb Combi Elegance Drive DSG; 2.0 TDI, 125 kW
Škoda Fabia; 1.4 MPI
Škoda Superb Combi Exclusive; 2.0 TDI 4x4, 125 kW
Passat 3C; 2.0 FSI
Passat B5.5; 1.9 TDI, 96kW

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kit přímého sání 1.9TDI/96kW

Příspěvek od Mathyas »

zvedne ti to akorát nervy. Zkoušeli jsme to na několika autech a dopadlo to přesně tak, jak říká odborná literatura - na výkonu se to nepodepíše, pouze hluk přibude.

Dělá se to protože to lidi kupujou s tím že jim to "něco" přidá na motoru a protože to dobře vypadá když zvedneš haupnu.

A především jak chceš u turbomotoru ovlivňovat krouťák filtrem? U atmosférických motorů se dá vhodnou úpravou sání hýbat s parametry motoru v určitých mezích. U turbomotoru ti to může být jedno. Jedině že bys měl upravovanej motor, který má upravované spektrum otáček ve kterých se pohybuje nebo upravené turbo aby přisávalo větší objem vzduchu. Pak je takový filtr opodstatněný protože umožňuje větší propustnost vzduchu a nehroutí se jako papírový. Ale to se bavíme o motorech v řádu stovek koní.

Přirovnal bych tuto úpravu k montáži spoilerů na auto. Na výkonu pokud kupuješ odzkoušené prvky v aerodynamickém tunelu se to nepodepíše, jen to dobře vypadá. Nutností se takové spoilery stávají u vozů se sníženou hmotností, které spoilery využívají k tomu aby byly ve vysokých rychlostech na okruhu řiditelné. U vozu které má 2tuny plnej kufr a dětskou sedačku je to pouze o stylingu, né perfomance...
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Kit přímého sání 1.9TDI/96kW

Příspěvek od auckland »

Ok.Asi si mě přesvědčil :mrgreen: Díky moc za postřehy, koupím tu vložku do airboxu a je to :P
Nemáš náhodou nějaký typ, na jakou značku se zaměřit, jestli K&N nebo ten Green filtr, nebo úplně něco jiného?
Škoda Superb Combi Elegance Drive DSG; 2.0 TDI, 125 kW
Škoda Fabia; 1.4 MPI
Škoda Superb Combi Exclusive; 2.0 TDI 4x4, 125 kW
Passat 3C; 2.0 FSI
Passat B5.5; 1.9 TDI, 96kW

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kit přímého sání 1.9TDI/96kW

Příspěvek od Mathyas »

Na K&N vložky jezdíme všichni i zmíněné Green jsou dobré, možná srovnatelné ale konkrétně s firmou na kterou jsi poslal odkazy jsou problémy skrz dodání. :roll:

Snažím se Ti spýše ušetřit peníze, nás to stálo hrozný peníze než jsme přišli na to že je to jen designová úprava motoru a bolí z toho hlava... A ve výsledku po všech těch přestavbách bylo nejhezčí origo oplastování s vložkou.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: Kit přímého sání 1.9TDI/96kW

Příspěvek od malejpeta »

já jsem vyndal origo mezikus od airboxu do chladičovky a přestalo mi PDčko dunět v těch kritických otáčkách(1800-2000) 8O

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kit přímého sání 1.9TDI/96kW

Příspěvek od Mathyas »

malejpeta: já tam vrátil správnej počet šroubků, přírubu na airbox omotal těsněním na okna a je taky úplný ticho :mrgreen:
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
Adham
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2735
Registrován: 30.12.2007 13:33
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kit přímého sání 1.9TDI/96kW

Příspěvek od Adham »

Pašák má na TDi konus tak by tady o tom mohl něco říct 8)
Obrázek

Uživatelský avatar
Dukes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kit přímého sání 1.9TDI/96kW

Příspěvek od Dukes »

Kónus je blbost. Vložka je vhodnější, ale i po její instalaci dle zkušeností rychleji odchází váha vzduchu. Dle mého je mnohem lepší nahradit EGR ventil Power Pipe Kitem viz. http://race.dieselpower.cz/Produkty/egr-pipe-kit.php.

Uživatelský avatar
Pašák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3039
Registrován: 10.11.2007 16:06
Bydliště: okr. Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Kit přímého sání 1.9TDI/96kW

Příspěvek od Pašák »

Adham píše:Pašák má na TDi konus tak by tady o tom mohl něco říct 8)
Tak za 1) Kupoval sem KN kit
2) Váha vzduchu drží pořád
3) Nepočítal jsem s tím, že mi to přidá na výkonu to je jesné
4) Koupil sem to hlavně kvůli zvuku a udržbě (vyperu nasadím a jedu) :wink:
Můj Passat zde: http://www.pasak.webnode.cz
Chceš na svého mazla folie? Doporučuju..: http://www.autofolie-alter.com
Velké díky patří stevemu za všechno kolem passata... ;)

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: Kit přímého sání 1.9TDI/96kW

Příspěvek od klimbik »

Dukes píše:Kónus je blbost. Vložka je vhodnější, ale i po její instalaci dle zkušeností rychleji odchází váha vzduchu. Dle mého je mnohem lepší nahradit EGR ventil Power Pipe Kitem viz. http://race.dieselpower.cz/Produkty/egr-pipe-kit.php.
nebo mezi hadici a EGR ventil dat plisek co urezes z cehokoliv v garazi jak to tu maji skoro vsichni a mas to vyresene :)
a nemusis utracet nekrestanske prachy za power pipe turbo ultra mega speed tuning kit :D
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kit přímého sání 1.9TDI/96kW

Příspěvek od Mathyas »

mě jen dodnes neleze do hlavy, že se všichni tím vyřazeným EGRem chlubí... důvod proč tam je je vysvětlen v odkazu a nebo v odborné literatuře.

A nepřijde mi extra mega hustě kůůl TUNING mlátit se do hrudi že jsi závadu vyřešil demontáží součástky nebo že jsi mezi ni a motor nacpak kus plechu... Nějaký opodstatnění ta součástka asi mít bude, jinak by ji v rámci zlevňování výroby vypustili, ne?

Zajímal by mě třeba důvod proč zaslepujete ty EGRy... Když není úplně mrtvej tak z něj stačí vybouchat bordel, po 100 000km je to opravdu extrémně nákladná oprava. A nebo to nahradíš heblem jako je třeba v odkazu který bude víc nadimenzovaný a vydrží víc než serie. Rozhodně lepší investice než třeba do oslňujících neskutečně nevzhledných lamp...
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“