spatne palivo

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
pajin
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 01.06.2008 19:39
Bydliště: Moravwa(Brno)
Kontaktovat uživatele:

spatne palivo

Příspěvek od pajin »

Zdravim vschny mam velkou prosbu.dnes jsem stare pujcil auto na nakup(obvykle jezdim ja) a jak jela z nakupu tak se stavila na benzince a natankovala misto nafty plnou nadrz benzinu w power.Ujela asi 50 metru a auto slo do kytek.Rozla se palubka a auto nereaguje na nic.Co ted s tim mam delat sem zralej na masli.Nadrz sla dolu a vse se vypustilo a co dal jakej je postup.Auto je Seat Ibiza II 1.9 TDI 66kW.Kdybych ji dal pasika a tohle udelala tak ji na miste zabiju.Poradite co s tim dekuji. :minzdr:

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: spatne palivo

Příspěvek od marcel110 »

Uz som to zazil niekolko krat, aj ked nie osobne, ale na benzinkach som par takych ludi zazil. Zrovna nedavno, asi pred 2 mesiacmi islo do oktavky 1.9 TDi natural 95(za Hranicami, smerom na Olomouc, cervena pumpa po pravej strane, tam som to zazil uz 2x :D ). Volali odtahovku, cena s vycistenim 5000, praca zevraj na 2 hodinky. Nejako by som sa toho nebal. Vsetko dokladne vycistit (nadrz, hadicky, pal, filtre atd), potom to zaliat naftou, naplnit nadrz (naftou) a odvzdusnovat a startovat to. U TDi neni nejak velke riziko poskodenia niecoho. Keby to bol system CR a zvlast od Delphi tak by uz bolo po cerpadle.
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Uživatelský avatar
MikiDNV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne palivo

Příspěvek od MikiDNV »

no nadrz by to chcelo vymenit, lebo benzin rozleptava povrchovu upravu v nadrzi pre diesel-ono nadrz na benzin a na diesel je na vnutornej strane z ineho materialu koli inym param ktore vznikaju u nafty a u benzinu.-benzinove su agresivnejsie a prechodnejsie plastom

Uživatelský avatar
wvwvw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 248
Registrován: 27.03.2008 13:21
Bydliště: SK - TS

Re: spatne palivo

Příspěvek od wvwvw »

vyčistiť nádrž, vymeň filter paliva, natankuj naftu a naštartuj, trochu zachrčí ale potom pôjde normál
mám to párkrát vyskúšané

Uživatelský avatar
pajin
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 01.06.2008 19:39
Bydliště: Moravwa(Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne palivo

Příspěvek od pajin »

nadrz je objednana a co ty trubky co vedou palivo pod autem mam pocit ze jsou taky z plastu nebo z neceho takovyho.Jinak filtr sem hodil druhej a odelal vsechny hadice co vedou kolem.A co dal?Kdyz se zapne zapalovani tak zustane vsechno svitit.nic nezhasne

Uživatelský avatar
wvwvw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 248
Registrován: 27.03.2008 13:21
Bydliště: SK - TS

Re: spatne palivo

Příspěvek od wvwvw »

o úpravách nádrže benzín nafta som ešte nepočul ??? a doteraz som ešte kôli tomu nemenil, zdá sa mi to prehnané.
Auto musíš dať na VAG, asi ti niečo v riadiacej jednotke zablokovalo,
alebo teraz trepnem skús opojiť a zapojiť batériu (pozor na rádio- kódy)
neviem prečo všetky svietia aspon žhavenie,airbag by mohol zhasnúť

Uživatelský avatar
pajin
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 01.06.2008 19:39
Bydliště: Moravwa(Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne palivo

Příspěvek od pajin »

uz je to ok ta palubka pichlo se to na vag a uz to klape jak ma.akorat ted premyslim co bude jeste treba udelat.mam strach z toho startu aby se tam neco nepodelalo zitra bych mel mit nadrz tak se tam supne a uvidi se.Nechcete nekdo kolem 40 litru benzinu smichaneho z naftou? :lol: :lol: :lol: uz si z toho musim delat srandu nebo me fakt trefi

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: spatne palivo

Příspěvek od proche77 »

když to budeš ředit,tak ti to vyčisti palivovy system a pojede to svižněji,Samozřejmě,že pomer tak 1,5litru na plnou. žadny adetiva a auto jede jako z praku :wink: nikam to nemusiš prodavat :P

Uživatelský avatar
pajin
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 01.06.2008 19:39
Bydliště: Moravwa(Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne palivo

Příspěvek od pajin »

proche77 píše:když to budeš ředit,tak ti to vyčisti palivovy system a pojede to svižněji,Samozřejmě,že pomer tak 1,5litru na plnou. žadny adetiva a auto jede jako z praku :wink: nikam to nemusiš prodavat :P
pockej to mam zredit naftu z benzinem to nejak nechapu.zda se mi to jako blbost ne?

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: spatne palivo

Příspěvek od proche77 »

pajin píše:
proche77 píše:když to budeš ředit,tak ti to vyčisti palivovy system a pojede to svižněji,Samozřejmě,že pomer tak 1,5litru na plnou. žadny adetiva a auto jede jako z praku :wink: nikam to nemusiš prodavat :P
pockej to mam zredit naftu z benzinem to nejak nechapu.zda se mi to jako blbost ne?
mě to přimo doporučil mechoš,misto adetivum,do plne nadrže vrznout 1,5l beneli a zrovna že mi to pročisti system,jezdim na to celou zimu a v poho,nic to nemuže udělat.mam 96kw 02combi :wink:

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: spatne palivo

Příspěvek od pepanos »

kdysi se to v zimě tak dělalo,do nafty se nalil benál a tadá...

dejvis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 26.01.2008 12:37
Bydliště: Praha 5

Re: spatne palivo

Příspěvek od dejvis »

Dělalo se to u starších diselů, aby nafta nezamrzala ale u moderních aut bych to nedělal, určitě ne pravidelně, benzín se s naftou uplně nepromíchá, nafta na něm plave takže se opčas nacucne jen benzín , ten je na rozdíl od nafty suchej na což nejsou dělaný neftoví trysky takže by se ti mohli časem poškodit, já jednou takhle ráno, ještě jsem skoro spal zajel k bonzínce a prdnul do PDčka asi osum litrů benzínu, jedu jedu a najednou to chcíplo a už nešlo nastartovat, když jsem si uvědomil co jsem zvoral, tak jsem zavolal pro radu bráchovi mechanikovi, dolil jsem do plna naftou a jezdil dál, jen občas auto přestalo táhnout, to když se právě nacucnul benzín, ale po každý to bylo jen na vteřinku, po vyježdění nádrže bylo všechno v poho :wink:

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: spatne palivo

Příspěvek od proche77 »

dejvis píše:Dělalo se to u starších diselů, aby nafta nezamrzala ale u moderních aut bych to nedělal, určitě ne pravidelně, benzín se s naftou uplně nepromíchá, nafta na něm plave takže se opčas nacucne jen benzín , ten je na rozdíl od nafty suchej na což nejsou dělaný neftoví trysky takže by se ti mohli časem poškodit, já jednou takhle ráno, ještě jsem skoro spal zajel k bonzínce a prdnul do PDčka asi osum litrů benzínu, jedu jedu a najednou to chcíplo a už nešlo nastartovat, když jsem si uvědomil co jsem zvoral, tak jsem zavolal pro radu bráchovi mechanikovi, dolil jsem do plna naftou a jezdil dál, jen občas auto přestalo táhnout, to když se právě nacucnul benzín, ale po každý to bylo jen na vteřinku, po vyježdění nádrže bylo všechno v poho :wink:
jde o poměr miseni,jinak s tebou souhlas,hlavně nesmiš nalit napřed beneli.nedavam to do každe nadrže,jen co byly ty mrazy,a jednou za čas na pročištěni nadrže.

Uživatelský avatar
pajin
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 01.06.2008 19:39
Bydliště: Moravwa(Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne palivo

Příspěvek od pajin »

Tak auto je uz v provozu sice to trvalo nez naskocilo ale zatim je to ok tad diky vsem za rady

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“