Čím nejlépe vyčistit lopatky na turbu?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
nexter
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 374
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Pardubice, Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím nejlépe vyčistit lopatky na turbu?

Příspěvek od nexter »

Tlapa píše:
nexter píše:Dík, akorát teda nevidím nikde cenu 1500, jenom trojku bez DPH za lehké opravy... :? Jinak co Tě vedlo k čištění? Mně turbo trochu píská a ztrácí se mi olej, tak nevím jestli nehodit taky turbo na kontrolu... :(
Padá mi auto do nouzáku, jinak ja jsem tam volal a rikal cistění 1500,- plus se vymenuje nejaky krouzek, tak uvidim, jinak o tom zalití turba se doporučuje.
Asi se tam zkusím stavit, jestli by to i vymontoval z auta... :) Tak hlavně dej vědět jak jsi dopadl :)
Nebo se stav zítra na pokec... :)
VWýchodní Čechy / Praha

Tlapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 23.03.2008 19:05
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím nejlépe vyčistit lopatky na turbu?

Příspěvek od Tlapa »

nexter píše:
Tlapa píše: Padá mi auto do nouzáku, jinak ja jsem tam volal a rikal cistění 1500,- plus se vymenuje nejaky krouzek, tak uvidim, jinak o tom zalití turba se doporučuje.
Asi se tam zkusím stavit, jestli by to i vymontoval z auta... :) Tak hlavně dej vědět jak jsi dopadl :)
Nebo se stav zítra na pokec... :)

Jest¨li vše dobře pujde tak zitra oddelam a v pondeli vezu turbo do Holic a v utery snad pro nej a namontutju behem tydne. Pak dam vedet. Jinak nevim jestli ti ho tam odmonutji spise bych tipoval ze ne.

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím nejlépe vyčistit lopatky na turbu?

Příspěvek od Petrolejový šejk »

ameron píše:
Petrolejový šejk píše:Jsem nic olejem nezalíval a normálně nastartoval na volnoběh. a turbo se nic nestalo jezdí to uplně bezproblému naopak je to lepší , že není zatuhlá regulace naklápění lopatek. Turbo se nemůže zadřít jelikož když auto stojí dlouho týdny ,měsíce taky tam při startu není olej hlavně v zimě a nemůže se stát , že by se zadřelo nebo přidřelo. Kdyby se nenamazalo turbo potom by se nenamazalo skoro nic nahoře , olej jde nejvíc a největší tlak do turba a pak zbytek na vačku atd. Spíš mě překvapilo jak se dokáže za**at sání který se ze svýho průměr změnší na polovinu místama i víc. viz foto
Ked som mal von turbo a daval ho naspat, menil som aj celu privodnu olejovu rurku, tiez som nic nezalieval a v pohode.
Jo tam se nemá co stát. Já neměnil nic všechno bylo ok a na turbo bylo plechový těsnněí a nebylo ani nijak moc vyžhavený. takže všechno cajk.

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím nejlépe vyčistit lopatky na turbu?

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Tlapa píše:To nexter: http://www.turbopower.cz/kontakty.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

vyčistení okolo 1500,-

To Petrolejový šejk: Ja jsem si pro jistotu sehnal veškerá těsnení jak k sání tak k pletenci a ke svodům. Jinak v sobotu jdu na to, budu to oddelavat vrchem, tak jsem zvedavej.
JO já to taky oddělával vrchem . Šlo to bezproblémů. a tak uvidíš. Jenom bacha ať ti někam nic nespadne hlavně do motoru.

Tlapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 23.03.2008 19:05
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím nejlépe vyčistit lopatky na turbu?

Příspěvek od Tlapa »

Tak včera turbo po cca 3 hodkách vyndáno. Zitra vezu na vyčištění.

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Čím nejlépe vyčistit lopatky na turbu?

Příspěvek od proche77 »

dobrej čas,je to drbačka,že?mě u sundavani jednoho šroubu protačela hlava,no hruza,pak s nam to podařilo,ale ten přistup :roll: :wink:

Tlapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 23.03.2008 19:05
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím nejlépe vyčistit lopatky na turbu?

Příspěvek od Tlapa »

proche77 píše:dobrej čas,je to drbačka,že?mě u sundavani jednoho šroubu protačela hlava,no hruza,pak s nam to podařilo,ale ten přistup :roll: :wink:

Všechny šrouby a matky šly povolit i bez pomocí nejákých sprejů na uvolnení. Blbě šlo akorát oddelat odtková hadice oleje ze spoda od turba (špatný přístup) a druhá spodní matice od svodů. Jinak vše pohoda:-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“