Ruční brzda se vrací (necvaká)

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Nick11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 28.03.2009 12:36

Ruční brzda se vrací (necvaká)

Příspěvek od Nick11 »

Ahoj,
sem tu novy, nenasel jsem podobnou vec v prispevcich, tak bych potreboval pomoct. Mam B5 passata 98 a kdyz zatahnu za rucni brzdu, tak mi brzda brzdi, necvaka a nedrzi nahore. Proste nefunguje ten natahovaci mechanismus pres ozubeni. Pokud tu zapadku dam rucne na ozubeni, tak mi brzda drzi nahore.
Uz sem to rozmontoval a zjistil, ze ta packa nejezdi po tom ozubenim a zrejme tam bude praskla pruzinka. Je mozny to nejak opravit rozebranim a vymenenim pruzinky? Prijde mi, ze je to tam vsechno na nyty...Snad sem to dobre vysvetlil.
Predem diky za rady

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda se vrací (necvaká)

Příspěvek od pino.t »

Nick11 píše:Ahoj,
sem tu novy, nenasel jsem podobnou vec v prispevcich, tak bych potreboval pomoct. Mam B5 passata 98 a kdyz zatahnu za rucni brzdu, tak mi brzda brzdi, necvaka a nedrzi nahore. Proste nefunguje ten natahovaci mechanismus pres ozubeni. Pokud tu zapadku dam rucne na ozubeni, tak mi brzda drzi nahore.
Uz sem to rozmontoval a zjistil, ze ta packa nejezdi po tom ozubenim a zrejme tam bude praskla pruzinka. Je mozny to nejak opravit rozebranim a vymenenim pruzinky? Prijde mi, ze je to tam vsechno na nyty...Snad sem to dobre vysvetlil.
Predem diky za rady
Na aukru se celá ta páka prodává za 120k, tak nebude problém ji vyměnit celou pokud je to zanítovany.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Jasper83
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.03.2009 14:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda se vrací (necvaká)

Příspěvek od Jasper83 »

Nick11 píše:Ahoj,
sem tu novy, nenasel jsem podobnou vec v prispevcich, tak bych potreboval pomoct. Mam B5 passata 98 a kdyz zatahnu za rucni brzdu, tak mi brzda brzdi, necvaka a nedrzi nahore. Proste nefunguje ten natahovaci mechanismus pres ozubeni. Pokud tu zapadku dam rucne na ozubeni, tak mi brzda drzi nahore.
Uz sem to rozmontoval a zjistil, ze ta packa nejezdi po tom ozubenim a zrejme tam bude praskla pruzinka. Je mozny to nejak opravit rozebranim a vymenenim pruzinky? Prijde mi, ze je to tam vsechno na nyty...Snad sem to dobre vysvetlil.
Predem diky za rady
Ahoj, měl jsem ten samý problém.... S oblibou tam praská takové to pérko co tlačí ten zobáček nahoru...
Já to vyřešil diřečkou, šroubečkem a pérkem z nějaké natahovací hračky :lol:
Hodina přemýšlení (hezky v klidu na sluníčku) a pak 20 minut práce...
Fotku a "technický výkres" bych ti musel vyrobit :wink:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“