Cinkání x rachot při intenzivním brždění

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
stréc od piva
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 30.09.2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

Cinkání x rachot při intenzivním brždění

Příspěvek od stréc od piva »

Nu včera jsem jen chtěl pořádně vyzkoušet novy gumy a kola,a tak sem si na volnym plácku párkrát zadupnul 100km/h - 0km/h...A po tom co sem se zas rozjel strašně cinkalo od předních kol..jakdyby byly nějak zvlněny brzdy..nebo přehřáty..eště se mi to nikdy nestalo.neví někdo co to mohlo byt?
Ať si každej jezdí čím a jak chce,ale blbci na silnici ať se mi vyhnou ! AMEN

Uživatelský avatar
rapid.direct
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3875
Registrován: 17.02.2008 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Cinkání x rachot při intenzivním brždění

Příspěvek od rapid.direct »

To je divné...na Renocaru jsem se projel s autem cca 25min po okruhu....dostal pořádnou nálož jak na plyn tak na brzdy (o gumách ani nemluvím) , ale bez sebemenšího problému sem odjel zpět do Phy bez cinkání a rachotu......něco povolilo ? :158:

J-K-H-R-U
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 02.04.2009 22:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Cinkání x rachot při intenzivním brždění

Příspěvek od J-K-H-R-U »

jestli ti to tet dělá při každém brždění poďívej se na vymezení brzdných destiček mohlo dojít k vipadení vymezovacího plíšku!je to mezi destičkou a třmenem v části po které ta destička klouže!Destička by neměla mýt velkou vulí na horu a dolu (po dráze kotouče) tak maximálně kolem 1mm

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Cinkání x rachot při intenzivním brždění

Příspěvek od majkl1 »

Zatr sakr. Už jsem to měl rozdělaný mockrát, ale nikde žádnej plíšek. :roll: Vše je vymezeno vodícími drážkami v třmenu. Vše funguje za předpokladu, že jsou značkový destičky, který mají správný tvar uchytů chodících v těch drážkách. Vůli tam nemám žádnou.
Zkoukni stav obložení destiček. Zda nejsou někde vyhřátý a vydrolený. Pak to dělává strašný zvuky. Taky mrkni na tloušťku kotoučů, zda už nejsou probržděný, pak se rychle zahřívaj a taky rachotěj. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“