ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
sweet
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 26.01.2009 12:00
Bydliště: Slovensko

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od sweet »

Hanisz,diky.ale je to dobra zanacka?vyzera to dobre..myslym, ci to vydrzi dost km.. :roll:

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od Teea »

Ahoj.

Tak uz mam tuhle proceduru z rameny taky za sebou. Nejdriv jsem chtel menit jen co pri kontrole na technicke nasli ale nakonec jsem vymenil vse a udelal jsem dobre. Polovina cepu po smrti a dalsi polovina to mela za par :) Daval jsem SVAG od Meggyho a ted je to hned "jiny" auto.

Jinak diky za super navod. Krom jednoho horniho sroubu slo vse v pohode. Hruba sila pomohla 8) Jen jsem udelal jednu modifikaci. Nemaje kovadlinu tak jsem pouzil lety proverenou metodu uz od dob favorita. Par dobre mirenych ran kladivem do tehlice v miste cepu a cep musi vyzkocit sam. :wink:
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
Atreyu
Závodník
Závodník
Příspěvky: 573
Registrován: 14.09.2009 23:22
Bydliště: Vyškovsko

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od Atreyu »

help pleaseee,jak presne se ma utahovat spodni zadni rameno? nekde sem tu zahlidl ze se ma rameno zatlacit dolu a utahovat nebo co? mam prvni utahnout cep a pak silenblok?diiky moc za rady
past mazda 323f 2.0 V6 24v GT

muj pasik http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=124297

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od majkl1 »

Čep utáhni co to dá a silentblok až když bude auto dolů z heveru (pokud sis neoměřil střed kotouče od lemu na položeném autě a následně pomocí heveru nezvedl těhlici do dané polohy). :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Atreyu
Závodník
Závodník
Příspěvky: 573
Registrován: 14.09.2009 23:22
Bydliště: Vyškovsko

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od Atreyu »

dik moc :wink: namerim,to bude pohodlnejsi
past mazda 323f 2.0 V6 24v GT

muj pasik http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=124297

Uživatelský avatar
PetoIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Komárov
Kontaktovat uživatele:

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od PetoIV »

Zdary chtěl bych poděkovat majklovi1 za ten postup výměny ramen.Včera jsem to dělal a vše bylo do puntíku podle návodu zvládl jsem to a pašík už konečně neklepe:-).Trvalo mi to nějakých 6h a dnes jsem nechal eště udělat geometrii.Dával jsem sadu od MOOGU tak doufám že to nejakej čas vydrží.Eště jednou dík

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od _GK_ »

Můžu se zeptat co sada MEYLE ? Máte zkušenost podle popisu lepší než originál a prodává to tu klubák za dobrou cenu.

martinhromas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.12.2009 07:16

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od martinhromas »

Tak tenhle problém jsem řešil před měsícem, nejhorší je že tak snadno nepoznáš jaké to rameno je ko, většinou jsou to ty spodní, nakonec jsem koupil sadu od delphi (necelých 9 000,-) a zas jezdit je radost. Není to sice žádná super kvalita ale zatím je to v pořádku.

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od hanisz »

sweet píše:Hanisz,diky.ale je to dobra zanacka?vyzera to dobre..myslym, ci to vydrzi dost km.. :roll:
Znacka to je jedna z nejlepsich
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Uživatelský avatar
TomHy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od TomHy »

Chlapi, taky nejsu zastánce těch levných značek, sám najedu se svým pašou tach 30tkm za rok, tak bych dal LMO, Febi, nebo něco tak. Ale teď řeším dilema, moje žena má B5 1,8T a najede jen po couračkák tak 5tkm za rok, což je nic a potřebuju jí přehodit ramena. Na aukru jsem našel nějakou značku MasterSport Germany http://aukro.cz/item1293127770_sada_ram ... uperb.html" onclick="window.open(this.href);return false; Mrkněte na to, jestli byste to zkusili, nebo jestli máte nějakoui zkušenost s tímto výrobcem, díky moc

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od Cestovatel »

Taky se přidám se svou trochou do mlýna. Ač se mi nechtělo, rozhoupal jsem se k výměně ramen. Díky Majklovi za parádní návod! :) Jen ten spodní kryt motoru by ani nebylo nutné sundávat. Protože můj mechanik má furt málo času a na zvedáku mu furt něco stojí, vrhl jsem se na to doma na heveru. Začal jsem pravou stranou. Jak je popsáno v návodu, je podle Majkla nejhorší bod výměny vyndat šroub, co drží čepy horních ramen. No, ten šel ven jak po másle, tak jsem si říkal, že jestli todle je to nejhorší, tak to bude v pohodě. Spodní čepy povolily až po několika nevelkých ranách kladivem. Zkrátka, pravá strana byla v pohodě - dělal jsem to prvně v životě a strávil jsem s tím jedno sobotní dopoledne (asi 4 hodiny). Po obědě jsem se vrhl na stranu u řidiče. Lidi! Tři hodiny jsem se snažil dostat ven ten šroub, co na druhé straně šel tak krásně. Nadával jsem mu, tloukl jsem do něj (nejdřív kilovým kladivem, pak pětikilovou palicí), pořád jsem ho něčím stříkal (konkor, WD, dva různé uvolňovače šroubů), nahříval ho plamínkem (z malé 2 kg PB lahvinky). Ten zmetek mi odolal, jen jsem ho ohnul a malinko roznýtoval. Nu, tak jsem to vzdal a v pondělí zajel k mechanikovi. První nahřátí autogenem nepomohlo, až druhé (pěkně do červena) a pak už to byla paráda. Zbytek ramen (obě horní, jedno spodní a čep řízení) jsem si tam udělal na zvedáku (to vám byla pohodlná práce!). Zítra na geometrii a doufám, že bude nějakou dobu pokoj. Jinak bych byl zklamán (dal jsem tam LMI) :D

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od majkl1 »

Osobně podle zkušeností bych u každého čepu (i u LMO) zkontroloval, zda se volně protáčí prachovka na užším konci a zda péro, co jí drží se nezařezává do gumy. Pravděpodobně u všech čepů, které směřují dolů příště onu pružinku i sundám. I originál ramena se mi totiž po roce začaly rozpadat a to právě kvůli ne zrovna ideálně dořešeným prachovkám. Jak vám někde praskne nebo se prodře je to otázka pár kilometrů v dešti a čep jde do háje a třeba i s dodělanou maznicí. Zkrátka prachovky jsou už pro mne alfou a omegou ramen. :old:
Dost možná příště zkusím zase nějaký ty sračky za 3 litry, ale upravím si je.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od Cestovatel »

Ale nestraš. Já chci mít roky pokoj. Ale taky jsem si říkal, že pokud dlouho nevydrží (jako že vydrží dlouho), zkusím nějaké levné. Ono někdy se natrefí na dobrý kousek. Já jsem měnil střední díl výfuku, koupil jsem polský za nějakých 1500,- a už tam bude tři roky a furt vypadá pěkně...

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od llukass »

Já jsem teď měnil všechny ramena komplet, dlouhý šrouby, co drží vrchní ramena šly v poho, měl jsem je už při výměně tlumičů venku, největší problém byl povolit na straně spolujezdce čep řízení, šroub byl plně zahnilej, musel sem ho rozříznout a vymlátit a navíc nešel čep povolit ani na tyči řízení, už jsem myslel, že budu musel koupit novou, nakonec po 2 hodinách :evil: vše dopadlo ok.
Čepy řízení byly nejspíš ještě původní. Co musím ale podotknout, tak všechny staré čepy v ramenech (TRW, některé jen se znakem audi) byly ještě v dobrým stavu 8O (aspoň budu mít do zásoby) - měnil jsem dřív pouze horní přední rameno. Teď jsem dal Meyle HD.
A jako třešnička na dortu byla, když jsem měl vše hotový, začlo svítit ABS a ESP, myslel jsem že je to špatným nastavením čepů řízení a že budu muset nastavit středovou polohu ozubené tyče řízení a vše do základní polohy... VAG hlásil pravé přední čidlo ABS nesmyslný signál, dnes mě to nedalo a při kontrole snímače ABS jsem zjistil, že je tak o 1mm vyjetý, zaklepl jsem zpět a kontrolky zhasly. Teď už jenom zajet na geoošku :smoke:

PS:rada pro všechny, perte vazelínu na všechny šrouby, kdo se s tím má pak povolovat !!! :baseball:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“