Psaní hlášky při zatočení při jízdě do kopce

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Psaní hlášky při zatočení při jízdě do kopce

Příspěvek od Rostakub »

Zdravím,moje známá má VW Passat r.v.2002 a po výměně zimních kol za letní má problém.
Zde co jak mi to popisuje:
Jak už jsem ti říkala, máme VW Passat Variant 1,9 D kombi r.v.2002.

Před měsícem po výměně disků se zimními na letní pneumatiky se při jízdě doprava s přidání plynu objeví na palubním počítači hláška „stop, závada na brzdách, návod k obsluze“. Nejprve se to objevovalo jen když se jelo do i mírnějšího kopečka a volantem se otočilo doprava. Teď to ale píská už každou chvíli, ale také pouze při jízdě doprava. Když se do zatáčky přibrzdí, tak je to v pořádku, ale jakmile se přidá plyn, hláška je na světěL Přitom auto brzdí a i ABS funguje.

Nevíte někdo čím by to mohlo být?
Všem děkuji za případné odpovědi :wink:

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Psaní hlášky při zatočení při jízdě do kopce

Příspěvek od Currahee »

Co kontrola hladiny brzdovky v nádobce? Je tam sice labyrint, ale možná je jí málo. Dolívat DOT 4.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Psaní hlášky při zatočení při jízdě do kopce

Příspěvek od Rostakub »

Currahee píše:Co kontrola hladiny brzdovky v nádobce? Je tam sice labyrint, ale možná je jí málo. Dolívat DOT 4.
No jo,ale proč to píše jen při točení volantem na jednu stranu a ne na obě? :(

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Psaní hlášky při zatočení při jízdě do kopce

Příspěvek od Currahee »

No řekl bych, že čidlo hladiny je na straně a ne uprostřed. Ne jednu stranu ho to zaplaví a na druhou je na suchu, ale i tak by jí muselo být hodně málo, tak to rychle zkoukni.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Psaní hlášky při zatočení při jízdě do kopce

Příspěvek od Rostakub »

Currahee píše:No řekl bych, že čidlo hladiny je na straně a ne uprostřed. Ne jednu stranu ho to zaplaví a na druhou je na suchu, ale i tak by jí muselo být hodně málo, tak to rychle zkoukni.
Brzdové kapaliny je tam dostatek,takže tím to bohužel není :(

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: Psaní hlášky při zatočení při jízdě do kopce

Příspěvek od marcel110 »

AAAA sakra prace. Teraz tak premyslam a vlastne mam ten samy problem. Tiez som prezul a zacalo mi to vypisovat. Potom som vymenil aj dosticky, dal novu brzdovku, ale nic nepomohlo. Najskor sa to objavovalo sporadicky a coraz castejsie. Teraz mi to uz pise pri kazdej jazde. Dokonca cez vag tam nebola ziadna chyba, no a teraz sa uz neda s RJ ABS ani spojit. Kontakty som skusal precistit. Som tiez bezradny. Ale minule sa mi stala zaujimava vec. Stal som dlhsie na semafore, ked zrazu nieco jemne lusklo v brzdovom pedali a hlaska o vadnych brzdach sa stratila. Ale nie na dlho, po par kilometroch to tam bolo s5 :mrgreen: Poistky su samozrema OK (teda aspon tie v poistkovej skrinke).
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Psaní hlášky při zatočení při jízdě do kopce

Příspěvek od majkl1 »

Pokud se nejde spojit s řj, tak je s největší pravděpodobností kaput. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Psaní hlášky při zatočení při jízdě do kopce

Příspěvek od Rostakub »

Rostakub píše:Zdravím,moje známá má VW Passat r.v.2002 a po výměně zimních kol za letní má problém.
Zde co jak mi to popisuje:
Jak už jsem ti říkala, máme VW Passat Variant 1,9 D kombi r.v.2002.

Před měsícem po výměně disků se zimními na letní pneumatiky se při jízdě doprava s přidání plynu objeví na palubním počítači hláška „stop, závada na brzdách, návod k obsluze“. Nejprve se to objevovalo jen když se jelo do i mírnějšího kopečka a volantem se otočilo doprava. Teď to ale píská už každou chvíli, ale také pouze při jízdě doprava. Když se do zatáčky přibrzdí, tak je to v pořádku, ale jakmile se přidá plyn, hláška je na světěL Přitom auto brzdí a i ABS funguje.

Nevíte někdo čím by to mohlo být?
Všem děkuji za případné odpovědi :wink:
Takže děkuji všem co se zapojili,nakonec se zjistilo že tam má jiný druh brzdové kapaliny :D

ondro1984
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 07.05.2009 00:40

Re: Psaní hlášky při zatočení při jízdě do kopce

Příspěvek od ondro1984 »

Rostakub píše:
Rostakub píše:Zdravím,moje známá má VW Passat r.v.2002 a po výměně zimních kol za letní má problém.
Zde co jak mi to popisuje:
Jak už jsem ti říkala, máme VW Passat Variant 1,9 D kombi r.v.2002.

Před měsícem po výměně disků se zimními na letní pneumatiky se při jízdě doprava s přidání plynu objeví na palubním počítači hláška „stop, závada na brzdách, návod k obsluze“. Nejprve se to objevovalo jen když se jelo do i mírnějšího kopečka a volantem se otočilo doprava. Teď to ale píská už každou chvíli, ale také pouze při jízdě doprava. Když se do zatáčky přibrzdí, tak je to v pořádku, ale jakmile se přidá plyn, hláška je na světěL Přitom auto brzdí a i ABS funguje.

Nevíte někdo čím by to mohlo být?
Všem děkuji za případné odpovědi :wink:
Takže děkuji všem co se zapojili,nakonec se zjistilo že tam má jiný druh brzdové kapaliny :D
Cavte viete co je na chybe aj mne to robievalo je to rnimac otacania volantu na esp alebo tak neako sa to vola co je pod volantom treba to dat cez pocitac nahrat a uz to pojde normalne.ok

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: Psaní hlášky při zatočení při jízdě do kopce

Příspěvek od marcel110 »

No a u mna to bola kaput RJ ABS. Teraz este nove cidlo :mrgreen:
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“