Přední tlumiče Bilstein - nesedí

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Přední tlumiče Bilstein - nesedí

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahojte, mám nejasnost ohledně předních tlumičů, orginální SACH mají kulatou misku, ale nové tlumiče Bilstein mají tu misku už seřízlou a navíc jsou o trochu delší (cca o 6 cm oproti originálu), dle kódu by mi měly pasovat na Passata B5.5 1.9TDi 74kW, ale jeden mechanik už mi řekl, že nesedí. Miska z originálu má jiný průměr a nedá se nasadit na tlumič Bilstein. Prosím Vás o radu, jestli se dají použít místo originálních tlumičů s původní pružinou nebo jestli je bude lepší vrátit. Předem díky moc za každou radu, jedná se přesně o tyhle tlumiče:
http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... -2005.html
S pozdravem ><((('>

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Přední tlumiče Bilstein - nesedí

Příspěvek od majkl1 »

Já s tím laboroval před 14 dny. Originál Bilstein jsou dvouplášťové, proto mají průměr o 3mm větší a prodávají se i s miskou, takže ze starýho vybereš jen gumu pod péro a fertig. :wink:
Napiš sem číslo, který mají na obalu.
Teď jsem na to koukal, a měly by ti tam pásnout, jen přehoď tu gumu pod péro. Délka je taky dle origo. Pokud ti to nesedí, tak už tam teď nemáš původní, protože originál miska je na jedné straně seříznutá a na druhé straně má díru na odtok vody a ta díra přijde na stranu dovnitř k autu. Pokud máš kulatou, tak ta by měla být až na B6 :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Přední tlumiče Bilstein - nesedí

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahoj, tak kód přímo z tlumiče Bilstein je F4-PNE-3116-BGC a z obalu 4609PNE3116BG. No právě na autě mám ještě originál Sachs s kódem 3B0413031Q a ty mají kulatou misku taky s dírkou na odtok u vnitřní strany auta. Je pravda, že seřízlá miska dává víc smysl, aby se tam vlezla, takže myslíš, že by to s těmito tlumiči šlo?
Předem díky moc za ochotu pomoct.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Přední tlumiče Bilstein - nesedí

Příspěvek od majkl1 »

Asi takhle. Originál miska by měla mít na sobě i takový výlisek, do kterého zapadne gumová podložka pod péro, která má taky výlisek. Ale teď koukám, do ETKY a 2001 má u tej misky jiné označení než mám kupříkladu já. Každopádně pokud ti dodaj správný tlumič k tvému vozu, tak tam budeš mít i správnou misku, do které ti půjde i péro a jeho podložka. Tak mrkni na tvar tej podložky. Pokud půjde do té od bilsteinu, tak to půjde. Jinak ta tloušťka tlumiče je opravdu o 3mm větší než třeba u Sachsu nebo kayba apod., proto je tam ta miska.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Přední tlumiče Bilstein - nesedí

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ok, díky moc Majkle, zkusím se na to ještě podívat a pak dám vědět jak jsem dopadl.

banner22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 31.05.2010 14:06

Re: Přední tlumiče Bilstein - nesedí

Příspěvek od banner22 »

ahoj chtěl bych se zeptat...budu kupovat sportovní podvozek od AP a chtěl bych se zeptat jakej průměr má tlumič...protože ty sportovní jsou průměru 55mm tak jestli mi tam budou sedět..Kluk od kterýho jsem to koupil je měl na SEATU.Díky za odpověď

banner22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 31.05.2010 14:06

Re: Přední tlumiče Bilstein - nesedí

Příspěvek od banner22 »

jinak mam passat B5 rok výroby 98 a motor 1.8 20v 92 kw dík za odpověd :)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“