Prosím o radu-ložisko,homokineták

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
mak47
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 29.04.2009 21:04
Bydliště: Díra kousek od Zlína

Prosím o radu-ložisko,homokineták

Příspěvek od mak47 »

Prosim zdejsi profiky o radu.Jedna se o prumery loziska a homokinetaku.Mam b5,5 1,9tdi 74kw,2002,AVB,manual.
1.nasel jsem prave 2 prumery loziska,vnejsi 75mm a 82mm.
2.u homok jsem nasel pocet vnejsich drazek 33 a 38.
Tusim ze spravne budou prvni varianty ale radsi se zeptam at mam kdyz tak na koho nadavat :D .
A jeste mam jednu otazecku jestli nemate nekdo zkusenosti s touto znackou homok.kloubu popr.prodejcem?mam v planu je vzit.
http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... 97-05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Za kazdou radu budu velmi rad.diky

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: Prosím o radu-ložisko,homokineták

Příspěvek od Jindra 1.8T »

zdar jednou mě ho měnili v servise ne autorizovanej za 1900 i s prací a za dva měsíce bylo po něm pak sem ho dělal sám cena 1300 nevydržel ani měsic a pul apak sem tam dal prej prvovýroba za 2450 ( spidan) a mam klid

mak47
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 29.04.2009 21:04
Bydliště: Díra kousek od Zlína

Re: Prosím o radu-ložisko,homokineták

Příspěvek od mak47 »

cau o spidanu jsem taky premyslel ale uvidim co mi prave prijde pod ruku.loziska chci vzit SKF ale homokinetaky jeste nevim.chtel jsem ty roulexy ale jak s tim nikdo nema zkusenosti tak vaham jestli je vzit.
Porad si prave jeste nejsem jisty temi rozmery loziska a homokinetaku.chtel jsem si to rozdelat a zmerit ale po precteni zkusenosti s vymenou tady na foru jsem od toho upustil :D pobavim se s tim urcite jeste hodne pri vymene :D

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Prosím o radu-ložisko,homokineták

Příspěvek od živočich »

ten homokinaťák ma i venkovní rozměr a na tom sedí manžeta.Změř to posuvkou přes manžetu a odečtí asi 8mm z průměru a máž rozměr homokineťáku a k tomu už určíš i ložisko, atd.
Manžetu jsem taky kupoval tímto způsobem,když na mě vyvalil dva tipy.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: Prosím o radu-ložisko,homokineták

Příspěvek od Jindra 1.8T »

no ja teda nevím tak velkej problém to vyměnit není a co se tyče toho typu objednal sem to u borce od kterého beru pořád a nemám problém podle r.v typu a obsahu mě objednal přesně co sem potřeboval a bylo to i s manžetou (komplet ) a pokud by se stalo že to není on tak do druhýho dne mam jinej potřebuju pášu každej den tak ho na špalku nechat nemužu a co se týče toho kloubu tak sem na něj najel už dost a je v poho takže (spidan ) spokojenost tak zdar asílu

mak47
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 29.04.2009 21:04
Bydliště: Díra kousek od Zlína

Re: Prosím o radu-ložisko,homokineták

Příspěvek od mak47 »

cau.jo živočichu to je dobry napad pres tu manzetu.diky za radu.jinak jindro dival jsem se na ten homok a lozisko a na moji motorizaci a rok vyroby jsou tam dva rozmery a auto bych nemohl nechat na spalku do druheho dne tak proto ten stres :lol: . ale zkusim to pres tu manzetu a uvidim.o spidanu popremyslim.jinak diky borci za rady

Uživatelský avatar
baron73
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 05.10.2007 23:08
Bydliště: Mutěnice

Re: Prosím o radu-ložisko,homokineták

Příspěvek od baron73 »

mak47 píše:Prosim zdejsi profiky o radu.Jedna se o prumery loziska a homokinetaku.Mam b5,5 1,9tdi 74kw,2002,AVB,manual.
1.nasel jsem prave 2 prumery loziska,vnejsi 75mm a 82mm.
2.u homok jsem nasel pocet vnejsich drazek 33 a 38.
Tusim ze spravne budou prvni varianty ale radsi se zeptam at mam kdyz tak na koho nadavat :D .
A jeste mam jednu otazecku jestli nemate nekdo zkusenosti s touto znackou homok.kloubu popr.prodejcem?mam v planu je vzit.
http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... 97-05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Za kazdou radu budu velmi rad.diky
já to měnil v léte a bral sem z Elitu zn.Spidan a měl jsem oba typy v ruce,prišlo mě jsou rozměrově stejné a lišily se jen v tom ozubení.Borec měl prob.určit pro kterou motorizaci jsou. :roll: Pokud se nepletu,tak 74kw a 96kw manual jsou stejne a automat má ten průměr toho ozub.kola věčší,ale nevim to na 100%,nechci kecat už si to moc nepamatuji,já vzal napoprvé ten jinéj typ :mrgreen: Ložiska jsem dal SKF,ale ten průměr nevim,to už mě dal pán správny kus :good: :smoke: :yahoo:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Prosím o radu-ložisko,homokineták

Příspěvek od majkl1 »

Máš napsat Sebovi. SKF mi sehnal za cca 970,- a podle vinka ti objedná to správné. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“