Vrzani / vrzganie podvozku

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
tonyack
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 10.10.2008 12:23
Bydliště: Slovensko - Bratislava

Vrzani / vrzganie podvozku

Příspěvek od tonyack »

Pri vychádzaní na obrubník mi vŕzga zadná náprava. Nie je to zvuk guma na kov, resp. guma na gumu, je to typický pružinový vŕzgavý zvuk. Namazal a nakonzervoval som vsetky gumy co sa dali na podvozku aj silentbloky su ok, avsak tento neskutočný cvakavo-vrzgavý zvuk ide niekde priamo od ľavého zadného kolesa, akoby vrzgala samotna pruzina.

Pri prechádzaní retardérmi je to potichu. Tlmice su tiez ok. Pruziny osadene ok. Keď ide auto na zdviháku hore, počuť to tiež, taktiež keď dosadá, štyri, päť pružinových "vrzgov" či ako to nazvat :roll: Stretol sa niekto s tým, že by časom začali vŕzgať samotné pružiny????? :| Môže to byť teoreticky ložisko v hornom uložení pružiny?

Dik za akékoľvek info, možno sa s tým už niekto stretol...

Uživatelský avatar
tonyack
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 10.10.2008 12:23
Bydliště: Slovensko - Bratislava

Re: Vrzani / vrzganie podvozku

Příspěvek od tonyack »

Ten zvuk je velice podobny tomuhle:

http://www.youtube.com/watch?v=C2xqx5_WkVo" onclick="window.open(this.href);return false;

Co vy na to? Dik moc.

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani / vrzganie podvozku

Příspěvek od Qweros »

mam nejspíš ten stejný problem.. a co jsem se ptal mechanika tak přej brzdy asi.. i když mi taky přide ,že je to pružina.. nejdřív mi to dělalo jen když jsem zatahl ruční brzdu.. tet jsem vyměnil destičky a děla to trochu i bez ruční brzdy.. takže to asi bude mít souvislost s brzdrama

Uživatelský avatar
caprisek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 29.01.2008 19:08
Bydliště: Ostrava

Re: Vrzani / vrzganie podvozku

Příspěvek od caprisek »

Hoj, tak přesně tenhle zvuk mi dělá přední levé kolo, taky nevím co to může být. Fór je v tom, že to dělá nejvíc, když se pomalu rozjíždím a točím volantem, takže si myslím, že to může být homokyn, ale zase na druhou stranu si myslím, že ten by asi tak nevrzal, takže pak jedině péro, čep nebo tlumič. Ale podle toho jak mi třískají a vržou zadní tlumiče se spíš přikláním k péru nebo čepu. Každopádně to brzy zjistím, protože mě čeká výměna jak předních čepů tak i komplet tlumiču. Pokud ale zjistíš co to je tak napiš. Já pak po výměně napíšu jestli se to zlepšilo.
tonyack píše:Ten zvuk je velice podobny tomuhle:

http://www.youtube.com/watch?v=C2xqx5_WkVo" onclick="window.open(this.href);return false;

Co vy na to? Dik moc.

Joda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.08.2009 10:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani / vrzganie podvozku

Příspěvek od Joda »

Na přední nápravě tenhle zvuk vydávají ramena. Na zadní nápravě jsem to ještě neslyšel.
Passat B5.5 HIGHLINE 1.9TDI 96kW r.2005

Uživatelský avatar
caprisek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 29.01.2008 19:08
Bydliště: Ostrava

Re: Vrzani / vrzganie podvozku

Příspěvek od caprisek »

Joda píše:Na přední nápravě tenhle zvuk vydávají ramena. Na zadní nápravě jsem to ještě neslyšel.
to že to jsou ramena si myslím taky. Vzadu mi nevržou, ale třískají tlumiče, proto jsem tlumiče vyloučul hned ze začátku.

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Vrzani / vrzganie podvozku

Příspěvek od proche77 »

čau kluciiiii,tak tenhle zvuk mě děsi taky,mam ted auto na vyměně ramen,tak jak to bude zpraveny,,tak dam vědět,jestli to bylo tim,při prvnim poslechu,mi mechoš řekl že to sou spodni ramena,protože když sem měl auto zvedly,tak mi to nedělalo,jen v zatěži,tlumiče mam novy :wink:

Joda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.08.2009 10:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani / vrzganie podvozku

Příspěvek od Joda »

proche77 píše:čau kluciiiii,tak tenhle zvuk mě děsi taky,mam ted auto na vyměně ramen,tak jak to bude zpraveny,,tak dam vědět,jestli to bylo tim,při prvnim poslechu,mi mechoš řekl že to sou spodni ramena,protože když sem měl auto zvedly,tak mi to nedělalo,jen v zatěži,tlumiče mam novy :wink:
Dej vědět na kolik tě to vyšlo.
Passat B5.5 HIGHLINE 1.9TDI 96kW r.2005

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Vrzani / vrzganie podvozku

Příspěvek od proche77 »

zdar,borci,tak se mi vratil jeden zmych mazliku,stary ramena tam byly hooodně dlouho a jakoby přirostli :roll: prace na draka,vše se muselo řezat a dokonce i tlumiče dolu,hokna vyšla na 5klacku :158: :? hlavni věc,že to vrzani bylo od spodnich ramen a mam pokoj.Auto je tichoučky a sedi jako přibity. :wink:

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: Vrzani / vrzganie podvozku

Příspěvek od ZOkYN »

No mě tento zvuk, dělá zadní levý kolo. Při jízdě nic neslyším, ale když někdo nastupuje a auto jakoby pruží, tak to přesně tak vrže, takže čím to asi je??? Že by pružina??

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani / vrzganie podvozku

Příspěvek od Qweros »

ZOkYN píše:No mě tento zvuk, dělá zadní levý kolo. Při jízdě nic neslyším, ale když někdo nastupuje a auto jakoby pruží, tak to přesně tak vrže, takže čím to asi je??? Že by pružina??
stejnej problém.. mě to ale děla celkem hlasitš když mam ruční brzdu.. ale stejně jsem nepřišel na to co muže bejt

Uživatelský avatar
R.a.m.o.n.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 02.06.2009 10:41
Bydliště: SR-Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani / vrzganie podvozku

Příspěvek od R.a.m.o.n. »

Nazdarek mnel sem tento jisty problem a robilo mi to na predni napravie ramena tak sem to kukol a vsimol som si ze na jedno stych ramien je gumicka vyvlecena tam sa dostal bordel a preto to vrzgalo...A stalo sa mi to ked vela prsalo a preletel som cez mlaku a odvtedy to vrzgalo...

Uživatelský avatar
caprisek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 29.01.2008 19:08
Bydliště: Ostrava

Re: Vrzani / vrzganie podvozku

Příspěvek od caprisek »

nazdár lidi, to vrzání v zadu dělají brzdy. Je to poznat, když sešlápnete brzdu a někdo nastupuje do auta. Když mám zataženou ručku, tak to tak nedělá. Nevím čím to je, ale je možné že jsou třmeny trošku volnějí, protože při jízdě po nerovné cestě trošku cinkají.

Uživatelský avatar
pt3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vrzani / vrzganie podvozku

Příspěvek od pt3 »

Mne to robi predna naprava...pred dvoma mesiacmi sme olejom v spreji nastriekali vsetky ramena (silentbloky) a gumy stabilizatora - vrzanie prestalo. Teraz to zacalo robit znova, je to hodne neprijemne...nepomaha ani vyssie uvedeny postup...moj mechanik mi povedal, ze je to choroba tychto aut...to vrzanie sposobuju spodne ramena. On ma odskusany postup, pri ktorom osdpoji spodne ramena a a medzi stredovy diel a gumu dostane vazelinu - zevraj to pomaha, takze po dovolenke vyskusam.

Uživatelský avatar
pt3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vrzani / vrzganie podvozku

Příspěvek od pt3 »

A este jeden postreh: vzrganie zmizne akonahle je mokro alebo nie je moc teplo. najhorsi je to ked je vonku okolo 30°C. Napriklad rano, aj ked je neskor horuco to nerobi alebo je to takmer nepocutelne.

PS: ten zvuk z youtube je uplne presny

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“