Zadni loziska B5

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Nick11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 28.03.2009 12:36

Zadni loziska B5

Příspěvek od Nick11 »

Chtel jsem se zeptat, na loziska na zadni naprave na passata 98. Ozyva se mi huceni ze zadni napravy, prijde mi, ze cim vic mam zadek zatizenej, tim vic se to ozyva, sundal jsem zadni kola, neprisel jsem na to ktery to dela. Nicmene, sundam brzdovej kotouc, abych na sto procent zjistil, jestli je to skutecne zadek. Neumim na sto procent rict, ktery lozisko to je a jestli to treba nedela nic jinyho. U staryho BMW sem to vzdycky cely odstrojil a tak sem jasne poznal ktery lozisko to je.
Nevi nekdo, jestli musim koupit cely to lozisko zalisovany v tech cepech, jak se to pak tam jen nasroubuje, nebo se da koupit jen lozisko a zalisovat to nekde v dilne? Rozdil v cene je dost vysoky...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Zadni loziska B5

Příspěvek od majkl1 »

Vzadu jedině komplet s nábojem. Jak poznáš že je ložisko v háji, když sundáš kolo a odstrojíš to? Pokud nevidíš přímo na třecí plochu ložiska tak asi těžko. Obyčejně hučící ložisko poznáš, když dáš auto na hever a zatočíš kolem. Dobré není slyšet vůbec. Samozřejmě je třeba trochu povolit destičky, aby ti nešustily o kotouč. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Nick11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 28.03.2009 12:36

Re: Zadni loziska B5

Příspěvek od Nick11 »

Kdyz sem mel auto s nahonem na zadek, tak sem na zadku sundal brzdovy kotouc, i sem odpojil poloosu a spatny lozisko sem nasel jen pootacenim naboje. To sem myslel jako to odstrojeni.
U B5 by asi nebyla pr**l sundat homokinetak na predku.
Ted u B5 sem sundal vsechny kola a prislo mi, ze slysim jen zvuky brzdovyho kotouce o desticky. Nenapadlo me povolit desticky, diky...

Uživatelský avatar
marcus86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 741
Registrován: 18.08.2008 12:49
Bydliště: Suchá Loz
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadni loziska B5

Příspěvek od marcus86 »

presne jak psal Majkl ....Na B5 jsem taky musel koupit i s nabojem. Vyslo me to na 4 000 .. moc levne to zrovna neni.
passat B5, 1.9TDI AFN
můj passat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=118504" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“