ABS Passat B5

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

martin.r1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 06.09.2009 16:05

ABS Passat B5

Příspěvek od martin.r1 »

Mám B5 ku r.v.1998 4x4 a zlobí mě zvláštním způsobem ABS. Ráno po nastartování je vše funkční,někdy 50km, někdy ale jenom 10 km nebo pár minut a pak se rozsvítí oranžová a červená kontrolka v palubní desce a ABS přestane fungovat. Auto si do rána zase odpočine a vše se opakuje. Někdy mu stačí jen 2,3 hoďky stání a vše se ase opakuje jako ráno po nastartování. Nejdříve vše OK pak nefunguje.S vyšší okolní teplotou přestane ABS fungovat dříve... Všiml jsem si, že po rozpojení konektoru přivádějícího napětí všechny ty drátky do servomotoru rozvodného válce ABS(kostka na levém podběhu) se při fungujícím ABS a zaplém klíčku zapalování ozývá zvuk spínaných kontaktů nějakého relé,které je asi právě v plastové,černé krabičce na tomto válci. Pokud ABS nefunguje,zvuk se po rozpojení konektoru neozve. Wagcom nefungující ABS vůbec nenačte a pokud ho připojím ráno ke ,,studenému" autu kdy ABS ještě jde,nezobrazí se mi žádná chyba... Usuzuji tak i jako naprostý laik na závadu napájení nebo vadné relé asi v tom rozváděcím valci. No a teď co s tím??? Nový rozváděcí válec? Nebo jen tu krabičku ve které je pravděpodobně to relé?Nebo to vše jde snad rozebrat a relé nahradit? Prosím poraďte. Martin
Naposledy upravil(a) martin.r1 dne 18.04.2012 09:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: ABS Passat B5

Příspěvek od majkl1 »

Pravděpodobnější je vadná řj ABS. :roll: Pokud jí při nefunkčním ABS nenačteš, tak je to celkem jasný. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

martin.r1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 06.09.2009 16:05

Re: ABS Passat B5

Příspěvek od martin.r1 »

Děkuji za odpověď,dobře ale jako úplná lama bych rád také věděl kde ta řídící jednotka pro ABS ve voze je.Myslel jsem ,že má vše na starosti řídící jednotka pro motor a vidím ,že špatně.Mohl by jsi mi popsat umístění jednotky ve voze. M.

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: ABS Passat B5

Příspěvek od marcel110 »

Odisla ti RJ ABS, aj ked pravdepodobne nie cela, ale skor dva nestastne kontakty, premostenia na plosnom spoji tej RJ. Niekde tu na fore je navod ako sa to da opravit (pokial mas ruky chirurga a potrebne veci, zvladnes to aj sam), ak nie, tak niekoho pohladat, co sa niecim podobnym zaobera, alebo to dat "zrepasovat", v inzeratoch sa niekto urcite najde. Potom je este moznost vrakac a pod.
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

martin.r1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 06.09.2009 16:05

Re: ABS Passat B5

Příspěvek od martin.r1 »

Díky,zkusím tu pohledat to téma opravy Ř.J. jako malej jsem se naletoval plošňáků dost a dost. M.

Danielos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 31.08.2009 19:33
Bydliště: Šumvald okr. Olomouc

Re: ABS Passat B5

Příspěvek od Danielos »

mam stejný problém jako ty a je to v té řídící jednotce ABS mam to potvrzené od autoelektrikáře jen nevím jak ji rozdělat nemáš už náhodou postup na opravu dik Danielos
pašik 1,9Tdi 85Kw 00
Danielos passat B5 var. 1,9 Tdi 85Kw

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: ABS Passat B5

Příspěvek od marcel110 »

Pre tych, co by si to chceli bud svojpomocne, alebo dat urobit niekym, kto sa v tom vyzna. Oprava je vlastne len o case stravenym demontazou, pajkovanim a montazou. Ziaden material, okrem nejakeho tesniaceho lepidla (tmelu), cinu a tenkeho dratu neni potrebne. A to sa ceny opravy tejto RJ pohybuhu okolo 1500 az 6000 kc. Mozno by sa to zislo pridat aj do FAQ.
Odkaz: http://passat-b5.ru/index.php?option=co ... &Itemid=57" onclick="window.open(this.href);return false;
Myslim, ze to neni az tak zlozita oprava ako to vypada, akurat je fakt potrebne, aby nikoho nenapadlo sa dotykat tej zalievacej hmoty po otvoreni RJ prstami a dbat na to, aby sa tam nedostala ziadna necistota. Potom uz len to, aby pri pajkovani sa moc neprehrial plosny spoj.
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

martin.r1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 06.09.2009 16:05

Re: ABS Passat B5

Příspěvek od martin.r1 »

Moc děkuji za FAQ pustím se do toho příští víkend pokud čas govolí a podám podrobnou zprávu. Ahoj M.

Uživatelský avatar
tinky_linky
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 372
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS Passat B5

Příspěvek od tinky_linky »

mam uplne stejny problem ale me to dela spis kdyz treba zatroubim nebo pustim mlhovky a nebo samo jen tak od sebe :oops:

quido
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.05.2009 08:06
Bydliště: Ostrava

Re: ABS Passat B5

Příspěvek od quido »

:( mám naprosto stejný problém jak bylo popsáno u zadání vlákna ( odešla mi ŘJ ABS) s tím, že mám pašíka 1.8T r.v. 99. A jako úplná lama nejsem schopen si sám provést opravu dle návodu. Proto se zde ptám. Nenajde se tady někdo, kdo by prodal za dobrý peníz ŘJ anebo by ji byl schopen opravit? Zn. Ostrava a nejbližší okolí. HELP!!!!

Pato406coupe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 02.08.2008 18:27

Re: ABS Passat B5

Příspěvek od Pato406coupe »

NIkto nic? NIkde tu moju nemozem zohnat... keby mam nejaky navod tak by som sa s tym pohral........zatial ju mam rozobratu na policke

Uživatelský avatar
Tunningkiller
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.04.2008 21:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS Passat B5

Příspěvek od Tunningkiller »

Mám stejný problém pánové:). Snažil jsem se utřepané kontaky na ŘJ opravit, ale spíš sem to pos...al, než spravil... Elektrikář zhodnotil že stím nikdo nic už nenadělá, ty tenký vlásky zpět naletovat je nadlidský úkon. Zbývá tedy sehnat jinou ŘJ ABS, problém je ale v tom že nemůžu sehnat ŘJ stejného typu, mám Passat 81kw r.v 99 syncro. Pár lidí mi tu tvrdilo že můžu dat jinou ŘJ ale musím ji nechat přeprogramovat stejně jako v případě toho že bych dal řídící jednotku stejného typu...Za jakékoliv informace nebo příspěvky budu rád,, zima na krku a ABS nefachčí... Minulou zimu jsem bez abs projezdil celou ale z golfem a tam to slo bezproblémů...

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: ABS Passat B5

Příspěvek od filip.01 »

neměl by jste někdo foto tý rozdělaný ř.j.?

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS Passat B5

Příspěvek od Currahee »

Tunningkiller píše:Mám stejný problém pánové:). Snažil jsem se utřepané kontaky na ŘJ opravit, ale spíš sem to pos...al, než spravil... Elektrikář zhodnotil že stím nikdo nic už nenadělá, ty tenký vlásky zpět naletovat je nadlidský úkon. Zbývá tedy sehnat jinou ŘJ ABS, problém je ale v tom že nemůžu sehnat ŘJ stejného typu, mám Passat 81kw r.v 99 syncro. Pár lidí mi tu tvrdilo že můžu dat jinou ŘJ ale musím ji nechat přeprogramovat stejně jako v případě toho že bych dal řídící jednotku stejného typu...Za jakékoliv informace nebo příspěvky budu rád,, zima na krku a ABS nefachčí... Minulou zimu jsem bez abs projezdil celou ale z golfem a tam to slo bezproblémů...
Když se pouštíš do podobných věcí bez pořádné výbavy, tak se nediv. Na takové věci se používá SMD rework stanice pro horkovzdušné pájení vč.kombinace s mikrohroty. S tím opravuju i mobilní telefony, kde jsou součástky 1x2mm. Je to spíš hodinařina než pájení :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
Tunningkiller
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.04.2008 21:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS Passat B5

Příspěvek od Tunningkiller »

Sak sem to priznal ze sem to skurvil:) sem netusil ze to bude tak malinkaty:)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“