Voda v posilovaci brzd?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od majkl1 »

Výš co je to podtlak? A co dělá voda v podtlaku? Pokud ano, nemohl bys tvrdit, že se ti tam prostě vysráží 3l vody ze vzdušné vlhkosti. Ani když by to auto celou dobu stálo a nejezdilo. To, že jsi mechanik ještě neznamená, že ti tam voda někdy nenatekla třeba v prudkým lijáku. V takovým ti ani čistý kanálky nevemou všechnu vodu a po minutě je odteklá. Už fakt, že jsi to měl vyrezlé, znamená že jsi tam tu vodu měl sakra dlouho, protože pokud jsi to měl opravdu někdy rozdělané do šroubku, musel jsi vidět, že proti vodě to má tukový silný nátěr. Mám tu jeden dvoukomorák rozdělaný už dva roky venku na dešti a tam, kde je ten nátěr to nerezne ani teď. Časem to samosebou začne reznout. Pokud máš vše vpořádku, tím myslím zabezpečený odtok vody, tak já zase tvrdím, že se ti tam voda ze vzduchu nemůže udržet natož hromadit, protože právě podtlak zajistí, aby se rychle odpařovala a s každým sešlápnutím brzdy se dostávala vlhkost ven. Ale to je jen můj skromný názor nemechanika. :roll:

Tak koukám, že jsi svůj poslední příspěvek jež byl reakcí na mě smazal během toho, co jsem toto napsal. Tak aspoň ty víš, na co jsem reagoval.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od jirkaR »

to mě pedál ztvdnul jen dvakrát a to když auto stálo víc jak 3 dny a to se stává vyjímečne
poprvé je tvrdý ,zmáčkeš podruhý a ok ,má cenu to řešit? jezdím každej den
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

roved
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 29.06.2009 22:34

Re: Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od roved »

No ja to budem menit urciteuz ked tam je raz ta voda uz kaslem nato radsej 100 euro ako rozbite auto aj ked mne to brzdi uz teraz normalne nakolko nemrzne budem to robit az v lete nemam garaz len chcem vediet ci staci hlavny valec demontovat od hrnca alebo ho treba demontovat aj z trubiek ci nebude zavadzat ked ho tam necham dik

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od majkl1 »

Trubky jsou ohebné. Takže stačí oddělat dvě matky a válec je dole. Torpédo dolů, spodní kryt pod volantem dolů, vysadit čep táhla posilovače na brzdovým pedálu (asi nejhorší práce než zjistíš jak na to), dva šrouby co drží posilovač dolů a můžeš vyndat posilovač. Je ještě přilepený ke kastli těsnící hmotou, tak zaber. Možná budeš muset ještě oddělat od nádobky s kapalinou hadičku pro spojku, záleží na její délce.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

roved
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 29.06.2009 22:34

Re: Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od roved »

majkl1 píše:Trubky jsou ohebné. Takže stačí oddělat dvě matky a válec je dole. Torpédo dolů, spodní kryt pod volantem dolů, vysadit čep táhla posilovače na brzdovým pedálu (asi nejhorší práce než zjistíš jak na to), dva šrouby co drží posilovač dolů a můžeš vyndat posilovač. Je ještě přilepený ke kastli těsnící hmotou, tak zaber. Možná budeš muset ještě oddělat od nádobky s kapalinou hadičku pro spojku, záleží na její délce.
Dakujem napisem ako som dopadol :D

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“