taha dolava passat b 5

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
MACO813
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 03.01.2009 13:11

taha dolava passat b 5

Příspěvek od MACO813 »

ahojte ,, nedavno som zistil že mám vybitý jeden horný gulový čap na lavej strane aj to buchalo pri vytočenom volante ale pri jazde rovno a prejazde jamou to bolo ok len auto tahalo mierne do lava ked som pustil volant a ked som povoloval koleso tak to bolo tiž cítit že niečo je volne,,,, vymenil som teda horné obydve ramená plus nove šroby ale teraz to taha ešte viac dolava a aj volant musím mat natočený doprava ale len mierne aby išlo auto rovno ,, myslíte že je to geometriou a na pasate sa nastavujena geometrii len zbiehavost alebo sa tam dá nastavovat aj odklon a príklon kolesa, neviem ale mohol som na tom niečo rozladit všetko som zmontoval v pohode tak ako bolo a šroby na ramenách dotiahol až ked auto stalo na kolesách, gulový čap som neodpájal a ešte jedna vec može to robyt aj to že su vybité tie spodné ložiská na ramenách aj ked nebúchaju a volu na náprave nie je cítit ,,, dakujem za rady a vaše skusenosti

Uživatelský avatar
ondri
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: taha dolava passat b 5

Příspěvek od ondri »

Zkus zajet na geometrii a pak uvidis,zle jen seridit sbihavost,ale problem muzes mit v pneumatikach....
MACO813 píše:ahojte ,, nedavno som zistil že mám vybitý jeden horný gulový čap na lavej strane aj to buchalo pri vytočenom volante ale pri jazde rovno a prejazde jamou to bolo ok len auto tahalo mierne do lava ked som pustil volant a ked som povoloval koleso tak to bolo tiž cítit že niečo je volne,,,, vymenil som teda horné obydve ramená plus nove šroby ale teraz to taha ešte viac dolava a aj volant musím mat natočený doprava ale len mierne aby išlo auto rovno ,, myslíte že je to geometriou a na pasate sa nastavujena geometrii len zbiehavost alebo sa tam dá nastavovat aj odklon a príklon kolesa, neviem ale mohol som na tom niečo rozladit všetko som zmontoval v pohode tak ako bolo a šroby na ramenách dotiahol až ked auto stalo na kolesách, gulový čap som neodpájal a ešte jedna vec može to robyt aj to že su vybité tie spodné ložiská na ramenách aj ked nebúchaju a volu na náprave nie je cítit ,,, dakujem za rady a vaše skusenosti

MACO813
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 03.01.2009 13:11

Re: taha dolava passat b 5

Příspěvek od MACO813 »

no rozhybem spojovačky pojdem na geometriu inak dufam že som tam nemohol nič rozštelovat ked som mal povolenu tu hornu konzolu na tých troch šroboch , lebo ked som to skladal tak to krasne sadlo naspet a zavity som si prečistil zavitnikom a šroby dal nove a dotiahol momentakom pružinu som stiahol stahovakom lebo sa to opieralo hore a tie ramená tak som ich dotiahol až ked auto stalo na kolesw tak by to malo byt v pohode a ešte som musel autogenom nahrievat tu tehlicu kde je ten dlhy šrob čo drží horne gulaky ale jen tak jemne a potom to už išlo vyrazit

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: taha dolava passat b 5

Příspěvek od majkl1 »

Geometrie ti nezpůsobí táhnutí do strany (nemyslím natočení volantu, ale stálé táhnutí na stranu). Maximálně tak nestabilní průjezd zatáček, špatný vedení či sjíždění pneu.
Táhnutí mohou způsobit pouze buď zatuhlé brzdy na jedné straně nebo a to je pravděpodobnější, pneu (nestejný tlak, zbořená kostra). Abys měl jistotu, sáhni po jízdě na kola. Musí mít obě kola na téže nápravě stejnou tepotu. Pokud ano, zkus prohodit kola (pokud ti to jejich konstrukce povoluje) a uvidíš, že to pak potáhne na druhou strau.
Ještě další alternativou může být křivý rám po bouračce, ale to myslím nebude tvůj problém. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

MACO813
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 03.01.2009 13:11

Re: taha dolava passat b 5

Příspěvek od MACO813 »

brzdy su tam asi rok stare kotuče aj platnečky a prasiatka pekne chodia auto burane nebolo skusim prehodit pneu a ist aj na tu geometriu

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: taha dolava passat b 5

Příspěvek od majkl1 »

Rok staré brzdy? Já mám tak dvoje na tři roky, destiček tak 2x tolik. :twisted: Nezáleží na kotoučích a destíčkách, ale na tom jak chodí pístky a vodící tyčky třmenů. :wink: Viděl jsem, že to samé způsoboval i "zarostlé" brzdové hadičky. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: taha dolava passat b 5

Příspěvek od živočich »

pokus se nějak zvednout obě přední kola naráz,někdo ať ti šlape na brzdu a ty si sněma po odbrždění zatoč a pokud se nebudou brzdy vracet jak maji tak to určo poznáš :)
Převodovka tomu taky klade odpor
Zdraví a sílu najdeš ve VW

MACO813
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 03.01.2009 13:11

Re: taha dolava passat b 5

Příspěvek od MACO813 »

majkl1 píše:Rok staré brzdy? Já mám tak dvoje na tři roky, destiček tak 2x tolik. :twisted: Nezáleží na kotoučích a destíčkách, ale na tom jak chodí pístky a vodící tyčky třmenů. :wink: Viděl jsem, že to samé způsoboval i "zarostlé" brzdové hadičky. :roll:
no brzdy som daval nove minuli rok a su jak nove a barany teda valčeky vždy par krat zatlačím vždy ked prehadzujem letne a zimne kola a brzdy som dal origo mne to dlho vydrží bívalí tirák som zvyknutý jazdit stale s kvaltom a málo brzdím a nejazdím moc rýchlo :lol:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: taha dolava passat b 5

Příspěvek od majkl1 »

Už právě proto, že je málo používáš bych zkontroloval zda volně chodí ty vodící tyčky. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

MACO813
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 03.01.2009 13:11

Re: taha dolava passat b 5

Příspěvek od MACO813 »

sevas,,, teraz som mal dvihnute auto a po zabrzdení to pekne odbrzdí kola som dal dole rozobral barany teda tie čapy a chodí to pelne volne a som skušal či neni niečo vybite a všetko je pevne :roll:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: taha dolava passat b 5

Příspěvek od majkl1 »

Takže na vině bude některé z kol. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“