Výměna ramen

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
slava68
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 13.04.2009 19:56

Výměna ramen

Příspěvek od slava68 »

Ahoj,od dubna 2009 mám Passat B5.Kamarád automechanik mi řekl,že mám volný levý rameno přední nápravy,když mi měnil levý homokloub.Rozhoduju se,jestli to mám letos měnit - dávat celou sadu ramen,když mi to vůbec nebouchá,jak někteří popisujou tady na fóru.Ani na jízdě to nijak nepociťuju.Je to takovej 11000 za opravu,což bych viděl radši dát až příští rok. Za rok najedu tak 5000 km.Dík za radu Sláva

Uživatelský avatar
semik86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 10.03.2009 19:32
Bydliště: Vysočina

Re: Výměna ramen

Příspěvek od semik86 »

Najezdíš opravdu málo za rok, to bych viděl jen to co je potřeba vyměnit a třeba to ještě nechat tu opravu za dýl, protože 5000 km je celkem nic moc.. To Ti ta náprava vydrží celkem ještě asi dlouho, pokud nic neklepe a najedeš jen 5000 kiláků za rok :wink:
De omnibus est dubitandum ;-)

Na prodej:
- pár dílů na B5, B5.5: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=172086" onclick="window.open(this.href);return false;
- VW Passat na ND: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=184420" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna ramen

Příspěvek od ZALL »

Jestli tomu mechanikovi věříš, tak ses ho mohl zeptat, jestli to ještě 5000 km vydrží :)

Mně když začaly klepat ramena na mojí 3BG tak jsem na tom 5 000 určitě stihl najezdit než došlo na výměnu a myslím si, že bych na tom najezdil ještě daleko víc.

Taky zkus pohledat tady na fóru, od klubáků (např. klubák Meggy) se dají sehnat kvalitní sady ramen za dobré ceny, něco bys ušetřil aniž bys tratil na kvalitě ;)
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

slava68
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 13.04.2009 19:56

Re: Výměna ramen

Příspěvek od slava68 »

S Meggym jsem už předběžně psal,když jsem zjišťoval cenu / asi 9000 Swag /,ale právě váhám o posunutí opravy.Opravdu najezdím tak 5-6000 km za rok.A dosud nic nebouchá.Menit jednu stranu nebo rameno je asi nesmysl co?

Uživatelský avatar
VWPetr
Profík
Profík
Příspěvky: 1045
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrbno pod Pradědem
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna ramen

Příspěvek od VWPetr »

slava68 píše:S Meggym jsem už předběžně psal,když jsem zjišťoval cenu / asi 9000 Swag /,ale právě váhám o posunutí opravy.Opravdu najezdím tak 5-6000 km za rok.A dosud nic nebouchá.Menit jednu stranu nebo rameno je asi nesmysl co?
Zkus tohle , možná ti to pomůže , jestli chceš , jen kus :wink: .
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=133951" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Výměna ramen

Příspěvek od majkl1 »

S tvým nájezdem km bych sehnal někde jetý dobrý za kilčo a dalších deset let nic neřešil. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

slava68
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 13.04.2009 19:56

Re: Výměna ramen

Příspěvek od slava68 »

Jsem z Jindř. Hradce,není někdo poblíž,kdo tomu rozumí a kouknul by mi na to,jestli je to nutný dělat teď nebo s tím můžu ještě v klidu dál jezdit? Když s tím půjdu u nás do jakýhosi servisu VW tak mi určitě řeknou,že je to nutný,aby měli co dělat.Dík

pro Majkl: nevíš o něčem a co případně nějakou tu levnější značku -Kraft atd / když vynechám ty kval. jako SWAG,FEBI?DELPHI,LEMFODER /. Kámoš co prodává autodíly mi radí Teknorot,vozí to jsem z Polska,ale dělaný je to jinde ne Čína.Prej to tam lidi co dělaj do aut kupujou i na Audiny a zatím neměli problém.Sada by mi vyšla tak na čtyřku.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Výměna ramen

Příspěvek od majkl1 »

Nevím, který rameno (horní, dolní, přední, zadní) máš špatný, ale jelikož nejdříve odchází horní zadní, předpokládám, že to.
Šel bych třeba do tohoto:
http://aukro.cz/item916505405_uloz_leve ... uperb.html
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
fantomas.69
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7554
Registrován: 25.01.2009 12:08
Bydliště: Kůsek od Uh.Brodu....
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna ramen

Příspěvek od fantomas.69 »

slava68 píše:Ahoj,od dubna 2009 mám Passat B5.Kamarád automechanik mi řekl,že mám volný levý rameno přední nápravy,když mi měnil levý homokloub.Rozhoduju se,jestli to mám letos měnit - dávat celou sadu ramen,když mi to vůbec nebouchá,jak někteří popisujou tady na fóru.Ani na jízdě to nijak nepociťuju.Je to takovej 11000 za opravu,což bych viděl radši dát až příští rok. Za rok najedu tak 5000 km.Dík za radu Sláva
:wow: :wow: :wow: .....5000 km ročně??? A nemlátí to? 5 let nic neřeš..... :tooth: Co ty najedeš za rok, to já za měsíc a půl... :velo:
Fantomas!

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“