Brzdy - rada

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
reptile11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 15.06.2009 21:51

Brzdy - rada

Příspěvek od reptile11 »

Ahoj, mám takaovej problém - když začnu brzdit je všechno v pořádku, ale když zabrzdím jednou pustim brzdu podruhy a pak rychle potřetí tak už brzdím bez posilovače a auto je skoro nezastavitelné. Je to jak kdyby se vypnul posilovač ale stači počkat 2-3 vteřiny a zase to jde na podruhý a na potřetí ale 3x zasebou když sešlápnu tak to už nejde brzdit. měl někdo stejný problém nebo co to spíš je? Je vprdeli posilovač?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Brzdy - rada

Příspěvek od majkl1 »

Zkontroluj podtlakovou hadici vedoucí k posilovači, hlavně v průchodce mezi motorem a prostorem u posilovače. pokud to bude OK a auto ti nepadá do nouzáku, tak to bude asi posilovač v háji. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

noiby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.05.2008 01:45
Bydliště: Slovensko, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy - rada

Příspěvek od noiby »

riesim uplne rovnaky problem, a k nicomu som nedosiel, idem vymenit brzdovku ale tou to nebude, ovzdusnim to a uvidim.
reptile11 píše:Ahoj, mám takaovej problém - když začnu brzdit je všechno v pořádku, ale když zabrzdím jednou pustim brzdu podruhy a pak rychle potřetí tak už brzdím bez posilovače a auto je skoro nezastavitelné. Je to jak kdyby se vypnul posilovač ale stači počkat 2-3 vteřiny a zase to jde na podruhý a na potřetí ale 3x zasebou když sešlápnu tak to už nejde brzdit. měl někdo stejný problém nebo co to spíš je? Je vprdeli posilovač?

Uživatelský avatar
alex3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 30.08.2008 11:09
Bydliště: Praha-Východ

Re: Brzdy - rada

Příspěvek od alex3 »

Ahoj měl jsem stejný problém kontroloval jsem tu průchodku jak říká Majkl ale byla OK pak jsem zjistil když půjdeš po tý hadici k motoru tak u víka ventilů je čerpadlo /asi podtlakové / tak ten kousek co kouká z čerpadla se protáčel byl volný a tam byl zakopanej pes

Shady
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 10.11.2009 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy - rada

Příspěvek od Shady »

alex3 píše:Ahoj měl jsem stejný problém kontroloval jsem tu průchodku jak říká Majkl ale byla OK pak jsem zjistil když půjdeš po tý hadici k motoru tak u víka ventilů je čerpadlo /asi podtlakové / tak ten kousek co kouká z čerpadla se protáčel byl volný a tam byl zakopanej pes
Mám stejný problém s brzdami :( a taky se mi protáčí ten kousek co kouká z čerpadla. Co se s tím dá udělat ? Jak to opravit? Díky

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy - rada

Příspěvek od Mraca »

Kluci, rychla otazka- jakej rozmer ma zadni kotouc u Passta Var. 4mation r.v.01?

Je to 245x10mm? Nejsem si uplne jistej :roll: 8)
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Brzdy - rada

Příspěvek od majkl1 »

Mraca píše:Kluci, rychla otazka- jakej rozmer ma zadni kotouc u Passta Var. 4mation r.v.01?

Je to 245x10mm? Nejsem si uplne jistej :roll: 8)
yes :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy - rada

Příspěvek od ZALL »

Shady píše:
alex3 píše:Ahoj měl jsem stejný problém kontroloval jsem tu průchodku jak říká Majkl ale byla OK pak jsem zjistil když půjdeš po tý hadici k motoru tak u víka ventilů je čerpadlo /asi podtlakové / tak ten kousek co kouká z čerpadla se protáčel byl volný a tam byl zakopanej pes
Mám stejný problém s brzdami :( a taky se mi protáčí ten kousek co kouká z čerpadla. Co se s tím dá udělat ? Jak to opravit? Díky
Buď vyměnit čerpadlo, nebo zatmelit (zalepit) tu přírubu.
Někdo tvrdí, že ta druhá možnost moc dlouho nevydrží, ale zase je o tolik levnější, že bych jí klidně vyzkoušel :lol:
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“