Po výměně ramen stále klepe

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od cernohousmartin »

brutto88 píše:
tazyy píše:Tak abych upřesnil můj problém: jakmile dám "plný rejd" (jen vlevo) a začnu se rozjíždět, auto se "roztřepe", ale jen na určitou chvíli (nedělá to vždy). Není to lupání v homokyneťáku... Dělalo mi to i před výměnou ramen a jakmile mi ty dvě horní ramena vyměnili, přestalo to, nyní se to začíná zase objevovat... Byl jsem u mechanika a zjistili jsme, že ramena vytlučené nejsou, ale hýbe se to v místě kde jsou ramena spojená šroubem (jedná se o horní ramena). Vyměnili jsme šroub, dotáhli a bylo vše ok, po ujetí cca 300 km se problém začal objevovat zase..., takže to není asi žádným dalším ramenem...

Zdravím. Mám rovnaký problém, klepe lavá strana, presne ako píšeš : jakmile dám "plný rejd" (jen vlevo) a začnu se rozjíždět, auto se "roztřepe"... Kde je problém lebo homokinetické klby som menil pred týždňom. Poradte. Dakujem
mam stejný problém,ramena měněna před nedávnem.Neví někdo na co se mam zaměřit?

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od živočich »

a co vnitřní klouby na poloosách
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od cernohousmartin »

jak bych je mohl zkontrolovat?

broza
Závodník
Závodník
Příspěvky: 555
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od broza »

Zdarec, tak loni v květnu jsem dal komplet SWAG ramena a po 14 dnech začalo klepat spodní rameno. Nacpal jsem tam WDčko a byl na měsíc pokoj. Ale začalo to znovu a teď po necelém roce a najetých cca 20tis. km je komplet náprava na sračku a před týdnem začala ještě k tomu neskutečně vrzat. Tak potom jakou nápravu si vybrat, aby vydržela jako původní na kterou jsem najel 170tis.??

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

broza píše:Zdarec, tak loni v květnu jsem dal komplet SWAG ramena a po 14 dnech začalo klepat spodní rameno. Nacpal jsem tam WDčko a byl na měsíc pokoj. Ale začalo to znovu a teď po necelém roce a najetých cca 20tis. km je komplet náprava na sračku a před týdnem začala ještě k tomu neskutečně vrzat. Tak potom jakou nápravu si vybrat, aby vydržela jako původní na kterou jsem najel 170tis.??
Já mám MOOG 2 roky a zatím drží.. Najeto cca 50tis asi jenom :-(

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od Tomášek »

broza píše:Zdarec, tak loni v květnu jsem dal komplet SWAG ramena a po 14 dnech začalo klepat spodní rameno. Nacpal jsem tam WDčko a byl na měsíc pokoj. Ale začalo to znovu a teď po necelém roce a najetých cca 20tis. km je komplet náprava na sračku a před týdnem začala ještě k tomu neskutečně vrzat. Tak potom jakou nápravu si vybrat, aby vydržela jako původní na kterou jsem najel 170tis.??
a byla spravne namontovana?

Uživatelský avatar
probe
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poděbrady

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od probe »

broza píše:Zdarec, tak loni v květnu jsem dal komplet SWAG ramena a po 14 dnech začalo klepat spodní rameno. Nacpal jsem tam WDčko a byl na měsíc pokoj. Ale začalo to znovu a teď po necelém roce a najetých cca 20tis. km je komplet náprava na sračku a před týdnem začala ještě k tomu neskutečně vrzat. Tak potom jakou nápravu si vybrat, aby vydržela jako původní na kterou jsem najel 170tis.??
mě tenkrát vrzaly ramena za těch 5000, ale po stažení prachovek jsem zjistil, že jsou na sucho.... což u LMO jsou mázlý už z výroby

broza
Závodník
Závodník
Příspěvky: 555
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od broza »

Tomášek píše:
broza píše:Zdarec, tak loni v květnu jsem dal komplet SWAG ramena a po 14 dnech začalo klepat spodní rameno. Nacpal jsem tam WDčko a byl na měsíc pokoj. Ale začalo to znovu a teď po necelém roce a najetých cca 20tis. km je komplet náprava na sračku a před týdnem začala ještě k tomu neskutečně vrzat. Tak potom jakou nápravu si vybrat, aby vydržela jako původní na kterou jsem najel 170tis.??
a byla spravne namontovana?

Jj, namontovaná by měla být správně. Zjistil jsem si o tom dost a ještě jsem na to dohlížel jak to dělali. Tak nevím.

Uživatelský avatar
urbla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.04.2010 12:50
Bydliště: Uherský Brod

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od urbla »

hoj,tyčky řízení nebo vymlécený hřeben v řízení...a máš to cajk :)

inside
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.01.2008 23:25
Bydliště: Praha 10

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od inside »

dwolak píše:Mám stejnej problém,něco mi začalo klepat od přední nápravy.Je to takové divné klepání,jako by bylo neco utrženýho.Nedělá to vždycky a nemá to vliv na řízení.Po normální silnici je auto tichoučky a i při přejetí nerovnosti se nic neozve.Nejvíce to dělá,když je auto nakloněno čumákem dolů (z kopce),na koskách je to nejhorší.Zajel jsem do servisu, kde udělali celou prohlídku a test nápravy a ramen na miskách,test tlumičů a uložení na testu tlumičů a nic nezjistili.Vše je O.K. Ramena jsem měnil předloni origo německý,tlumiče vyměněny komlet i s ložisky od Sachse loni.Montpákou zkoušelo i silentbloky motoru,převodovky.. Nemůžou být v hajzlu silentbloky na nápravnici? Měnil jste je někdo? Jaký je postup? Díky za radu. :( :?:

Ahoj, mam presne stejny problem, nova sada ramen, nove ulozeni tlumicu, nove tlumice a porad klepe. Stejne jako u tebe, nejvic je to klepani slyset pri jizde po kostkach pri krokove jizde dolu mirne na brzdach. Klepe to z obou stran stejne. Byl jsem ve trech servisech a vule na ramenach a pod nenasli a prej nevi, kde je problem :(.

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

inside píše:
dwolak píše:Mám stejnej problém,něco mi začalo klepat od přední nápravy.Je to takové divné klepání,jako by bylo neco utrženýho.Nedělá to vždycky a nemá to vliv na řízení.Po normální silnici je auto tichoučky a i při přejetí nerovnosti se nic neozve.Nejvíce to dělá,když je auto nakloněno čumákem dolů (z kopce),na koskách je to nejhorší.Zajel jsem do servisu, kde udělali celou prohlídku a test nápravy a ramen na miskách,test tlumičů a uložení na testu tlumičů a nic nezjistili.Vše je O.K. Ramena jsem měnil předloni origo německý,tlumiče vyměněny komlet i s ložisky od Sachse loni.Montpákou zkoušelo i silentbloky motoru,převodovky.. Nemůžou být v hajzlu silentbloky na nápravnici? Měnil jste je někdo? Jaký je postup? Díky za radu. :( :?:

Ahoj, mam presne stejny problem, nova sada ramen, nove ulozeni tlumicu, nove tlumice a porad klepe. Stejne jako u tebe, nejvic je to klepani slyset pri jizde po kostkach pri krokove jizde dolu mirne na brzdach. Klepe to z obou stran stejne. Byl jsem ve trech servisech a vule na ramenach a pod nenasli a prej nevi, kde je problem :(.
Můžou to bejt i destičky. Pokud jsi je čistil, tak tam může bejt vůle a pak ťukaj ve třmenu.. Zkus, jestli klepání přestane, když pojedeš po dlaždicích a budeš u toho trošku brzdit. Pak to může bejt neutažená matka nahoře na tlumiči,, ale to samozřejmě musej tlumiče ven. Když jsem měl novou nápravu, tak mi to kamarád blbě dotáh a pak jsem to stejně musel celý po něm rozebírat a dotahovat. Taky mrkni, jestli to nejsou horní ramena - zkus je dotáhnout..

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od Teea »

Vsak pise ze dolu jede na brzdach.
Dale mi to taky jen ale na leve strane. Naprava OK vcera jsem jeste preventivne rozebral. Ted uz mi chybi jen horni ulozeni. Nemam stahovak na pruziny tak budu muset za mechosem a pokud to nepomuze tak se na to asi vys....

M.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od majkl1 »

Chlapci nezapomínejte, že i samotná nápravnice je uložená na 4ks silentbloků, které nikdo nikdy v servisech nemění. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od Teea »

Tohle by se ale na miskach melo projevit ne, pokud to tam ma vuli.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od majkl1 »

Ne. Pokud neschodíš oba spodní kryty a nebudeš hledat konkrétně toto. Na miskách je zajímají pouze prvky nápravy (čepy a silenty ramen). Toho, že se pohybuje celá nápravnice si nikdo nevšimne.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“