Brzdy Passat B5 12/99

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
slava68
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 13.04.2009 19:56

Brzdy Passat B5 12/99

Příspěvek od slava68 »

Ahoj,prosím o radu.Nechci nechávat brzdový kotouče brousit,protože nejsou rovný.Takže bych šel do nových kotoučů.Protože jsem auto před rokem koupil a nevím jaká značka kotoučů tam je daná tak prosím o radu,co tam dát.Jsou tam kotouče jako na obr..Destičky asi byly dávaný nový,protože jsou skoro nejetý.Musím je měnit taky nebo je můžu nechat? Zadní brzdy to je to samý s těma kotoučema. Najezdím tak 10000 ročně tak nemusím mítnic spec. a brzdím s rozumem.Dík za radu Sláva

Prosím nějakou slušnou značku za rozumnej peníz,protože mě letos čekají asi i ramena.
Přílohy
3357_2.jpg

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: Brzdy Passat B5 12/99

Příspěvek od fery.bee »

Můžeš tam dát nějaké "no name" za pár korun a nebo nějaké kvalitní TRW, ZIMMERMANN, BREMBO, TEXTAR, FERODO. Mezi tím, myslím nic není. Takže máš jen dvě možnosti.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Brzdy Passat B5 12/99

Příspěvek od majkl1 »

Ty na obrázku jsou dle mně Zimmermann. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

slava68
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 13.04.2009 19:56

Re: Brzdy Passat B5 12/99

Příspěvek od slava68 »

Musím s nima měnit i ty destičky,jestli jo jakou značku k Zimmermmanum do kterých asi půjdu a zvládne výměnu i laik nebo je tam něco složitějšího? Sláva

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy Passat B5 12/99

Příspěvek od Currahee »

Některé destičky si nerozumí s některými kotouči, ale pokud budeš kupovat Zimroše, tak si k nim rovnou objednej Zimroš desky a máš jistotu, že to bude fungovat. Výměna na předku není složitá, zadek je horší kvůli ruční brzdě, ale pokud jsi to nikdy nedělal, tak si vem k ruce někoho, kdo to dělal. Jsou to brzdy, tak jde o kušnu. Hlavně nezapomeň před prvním rozjezdem brzdy našlapat!!!
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

slava68
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 13.04.2009 19:56

Re: Brzdy Passat B5 12/99

Příspěvek od slava68 »

Ještě jsem teď koukal na Febi a Bosch vychází to levnějc.Co vy na kotouče a destičky od Febi nebo Bosche ? Dík

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Brzdy Passat B5 12/99

Příspěvek od majkl1 »

To si musíš ujasnit sám, co vlastně chceš. Zda malou cenu, nebo něco, u čeho se musí zaplatit solidní materiál. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: Brzdy Passat B5 12/99

Příspěvek od Globettroter »

Já osobně bych na brzdách nešetřil a koupil bych originál vw co tam patří,kotouče vydží určitě 200tis km a destičky 50-60tis(průměrně) Už jsem se v tomhle taky vyškolil :wink: Ono totiž neni např ATE jako ATE (ikdyž ho dává prvovýroba tak na směs kotoučů i destiček jsou kladeny jiné nároky(to samé platí u i jiných-Kdysi jsem kupoval sobě na vento značku co dávala prvovýroba vw a bráchovi na golfa taky , jenže do cca 1000km se nám kotouče zvlnili a bylo to . DAlší věc je to že po zahřátí brzdy vadly a skoro to nebrzdilo, takže vyhozený peníze. Další příklad kamarád na T4 sehnal neorigo destičky(zadní) a jelikož jezdí často naloženej tak byl zklamanej protože to hůře brzdilo.Pak mě požádal ať mu je koupim ve vw.Hvízdnul je tam a zase jsou jedovatý :wink: Ale to je jen můj názor :) :wink:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“