Cvakani pri plnem rejdu pod plynem

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
MartasKP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.08.2009 18:47
Bydliště: Slany

Cvakani pri plnem rejdu pod plynem

Příspěvek od MartasKP »

Ahoj vsichni,mozna uz tady toto tema probehlo a tak me pls nekamenujte :D Pri plnem pravem rejdu pod plynem se ozyva neprijemny cvakani.Coz je neklamny priznak poloosy.Chtel jsem se zeptat,jestli se da vymenit jen poloosa a nebo kompletne ramena a vsechny ty blbiny okolo.Nejsem automechanik a tak se priznam,ze ani nevim co vsechno tam je :D ... par chytrych hlav mi radilo vymen hned obe poloosy a vsechny ramena atd,mechanik mi rikal,ze jen ramena a poloosa /oprava cca 7-9 tis/ ... tak se chci zeptat,jestli je neznytne menit vsechno nebo jen poloosu.Priznam se,ze by se mi to ted moc nehodilo,protoze jsem musel koupit novy gumy a dalsi necekany investice.

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: Cvakani pri plnem rejdu pod plynem

Příspěvek od king613 »

poloosa necvaka. je to jen kus zeleza co se toci dokola. vypada to na homokineticky kloub a ty vysleduj, jestli vnitrni (u prevodovky) nebo vnejsi (u kola). Ja tipuji vnejsi, protoze se vetsinou podceni stav manzety, pres tu se dostane necistota do kloubu a ten se pak zadre a rozlame. Vymena zalezi jak si zrucny. Kolo dolu, povolit sroub spojujici homokinetak s nabojem, povolit obe horni ramena, vyklonit naboj s kotoucem, vypacit poloosu, vytlouct homokinetak, sundat i s manzetou, nasadit novou manzetu a homokinetak, namazat a vecko slozit. Bacha at ti nevyskoci poloosa z prevodovky, pak se desne pobavis, kdyz to budes davat dohromady na aute. Pokud se dari, mas za 2 hodky hotovo. Pokud se nedari, muzes ty horni ramena 2 hodiny jen povolovat. Cena homouse i s manzetou, zalezi na tom co koupis. Ja daval polaka za 800 kc a spokojenost. Jini polakum neveri a davaji originaly. Jinou starsi poloosu nedoporucuji, nevis jaky je stav kloubu, novy je novy. Nejake dotazy?
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

Szabitch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 17.10.2009 14:43
Bydliště: u Liberecka

Re: Cvakani pri plnem rejdu pod plynem

Příspěvek od Szabitch »

King má pravdu,tohle bude homokinetický kloub...taky jsem podcenil kontrolu manžet a odnesl to pravý vnější kloub - mechanik ho vyčistil,rozebral a ted si cvakne jen občas když se třeba musim prudce rozjet do zatáčky.Pokud budeš kupovat nový tak jsem na aukru viděl do 1000 kč i s manžetou.Stačí hledat :)

MartasKP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.08.2009 18:47
Bydliště: Slany

Re: Cvakani pri plnem rejdu pod plynem

Příspěvek od MartasKP »

Diky za rady.Spis me zajimalo,jestli se musi menit ramena,poloosa i ten kloub.Pokud staci jen ten kloub,tak to je super,to klidne koupim i origo :D ... kazdopadne ja to delat nebudu,moje schopnosti konci u vymeny filtru a oleje a i ten uz nechavam menit ted uz v servisu :D a zbyde i na pripadny rozvody

Uživatelský avatar
rege
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 11.05.2008 13:01
Bydliště: PresoVW-okolie, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakani pri plnem rejdu pod plynem

Příspěvek od rege »

staci vymenit klb
Obrázek

MartasKP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.08.2009 18:47
Bydliště: Slany

Re: Cvakani pri plnem rejdu pod plynem

Příspěvek od MartasKP »

Tak to diky moc za rady.Ja byl ochotnej vymenit celou poloosu /nechat vymenit,protoze jak jsem psal,je to vsechno nad me sily a schopnosti :D /

Kyslicnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 28.11.2008 13:42
Bydliště: Rychnovwsko

Re: Cvakani pri plnem rejdu pod plynem

Příspěvek od Kyslicnik »

Jak hodně se s tím dá jezdit? Může se něco vysypat více než s tím dojedu do servisu? Mám před servisem ještě nutných cca 2000km.

Szabitch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 17.10.2009 14:43
Bydliště: u Liberecka

Re: Cvakani pri plnem rejdu pod plynem

Příspěvek od Szabitch »

Muže to vydržet bez problému, ale taky se to muže vysypat uplně a konečná - nepojedeš už nikam :( asi by to bylo lepší alespon zkontrolovat a vyměnit manžetu jestli je špatná.Mechanik mi kloub vyčistil a cvakne si jen obcas - zatím to neřeším :)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“