Brzdy zadek

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

MiguelB6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 04.07.2009 20:23
Bydliště: Na ICQ
Kontaktovat uživatele:

Brzdy zadek

Příspěvek od MiguelB6 »

ahoj kluci mam 5.5 paštiku a levá zadní destička vnitřní se sjela tak jsme obednal nove akorad mam problem než mi přijedou demontoval jsem brzdič ven a potřebuji zalačit prasátko jak se to dá udělat pač zustalo venku a když tam dám nové destičky tak to tam asi nedám

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy zadek

Příspěvek od Currahee »

Musíš na to mít klíč ve tvaru H a na válečku jsou zářezy. Váleček se při zasouvání musí otáčet, jinak zničíš brzdič :!: Někdo otáčí sikama a tlačí truhlářskou svěrkou, ale to je dost brutální způsob na poškození hladké plochy válečku.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Brzdy zadek

Příspěvek od živočich »

používám truhlářskou svěrku,ale použij ji tak ,abys tím šroubem na svěrce tlačil na pístek a jak jsem dotahoval, tak se mně i zaroveň otáčel.Siky nebyly nikdy potřeba,pokud to nebude zalehlí.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Brzdy zadek

Příspěvek od majkl1 »

Já vemu ořech z goly vhodnej velikosti a ten vložím dovnitř pístku. Truhlářskou svorkou kousek zatlačím a pootočím, zatlačím a pootočím. Ale u mého autí jsem vždy nejdřív chvíli točil s pístkem až šel zlehka a pak jsem si ohnutou pásovinou v který mám vybroušený zářez tak akorát do výřezů v pístku jednoduše ručně bez násilí pomohl k zatlačení pístku. Určitě při montáži pod prachovku foukni přípravek na ošetření brzdových válečků. Je to taková lahvička jak kapky do očí a díky ní to příště budeš mít bez násilí. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: Brzdy zadek

Příspěvek od fery.bee »

Taky jsem to řešil tou svorkou. Podle toho co jsem na fóru přečetl, jsem myslel, že to bude něco náročného ten pístek zatlačit, ale šlo to krásně.

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Brzdy zadek

Příspěvek od proche77 »

fery.bee píše:Taky jsem to řešil tou svorkou. Podle toho co jsem na fóru přečetl, jsem myslel, že to bude něco náročného ten pístek zatlačit, ale šlo to krásně.
když viš jak na to,jde všechno krasně :wink: horši jsou ty začatky.

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: Brzdy zadek

Příspěvek od fery.bee »

proche77 píše:
fery.bee píše:Taky jsem to řešil tou svorkou. Podle toho co jsem na fóru přečetl, jsem myslel, že to bude něco náročného ten pístek zatlačit, ale šlo to krásně.
když viš jak na to,jde všechno krasně :wink: horši jsou ty začatky.
Jj zezačátku se mi do toho vůbec nechtělo, pač jsem nevěděl jak to půjde. :lol:

MiguelB6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 04.07.2009 20:23
Bydliště: Na ICQ
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy zadek

Příspěvek od MiguelB6 »

tak kluci pouzival jsem i siky ale fakt decentne jinak udělal jsme si brzdy na zatku a odesel mi vetrak na klimu v motoru je to vedle toho velkeho ten mensi tak jsem ho rozebral vybrousil uhliky a slozil ventilator je OK a kdyz jsem to jel projet tak mi odpadl spodni kryt motoru :D tak proste se mi auto rozpada :D

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Brzdy zadek

Příspěvek od majkl1 »

Asi lepra. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Atreyu
Závodník
Závodník
Příspěvky: 573
Registrován: 14.09.2009 23:22
Bydliště: Vyškovsko

Re: Brzdy zadek

Příspěvek od Atreyu »

dokud ti neupadavaji kola tak je to v poho ne? :D :D
past mazda 323f 2.0 V6 24v GT

muj pasik http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=124297

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy zadek

Příspěvek od Currahee »

MiguelB6 píše:tak kluci pouzival jsem i siky ale fakt decentne jinak udělal jsme si brzdy na zatku a odesel mi vetrak na klimu v motoru je to vedle toho velkeho ten mensi tak jsem ho rozebral vybrousil uhliky a slozil ventilator je OK a kdyz jsem to jel projet tak mi odpadl spodni kryt motoru :D tak proste se mi auto rozpada :D
Ještě, že to bereš takhle s humorem. Jinej už by tomu ukopl dveře :lol:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Brzdy zadek

Příspěvek od majkl1 »

Když tě zlobí děti, taky je neprodáš. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

MiguelB6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 04.07.2009 20:23
Bydliště: Na ICQ
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy zadek

Příspěvek od MiguelB6 »

kluci já vám neco povím to autot hýčkám co to jde a jak já k autu tak auto ke me pokud chci klídek tabáček dá mi klídnou jízdu pokud pospíchám nenechá me ve štychu když jud do garaže tak sni fakt promluvim pač auto má cit a to že upadne neco nebo takle proste vím že za to nemuže že za to mužu já že ji zanedbávám ale vracím ji to láskou chci si tet koupit X5 tedy přeju si ji moc a paštika bude pořád pořád doma pač to auto me nezradilo nikdy pokaždy jsme dojel je to citlivá slečna a nikomu ji nepučuji maximalne strejdovi kterym proste auta milujeme on ma mercedesi a ja Vw jinak kluci potrebuji poradit ve firme mam auto TRANZITA a kdyz slapam jemne na brzdu tak ok ale někdy se stane že musim trochu víc a zustane tam pomalu se zacne zahřívat a potom začne sama brzdit od sebe az dokud auto samo nestoji pomáhá kanistr vodou a chladit prosim kluci co by jste mi poradili pn je takovej sežranej nejradeji bych ho pustil ze skali ale tet je potreba jezdit a nevim co stim jinak mylsel jsem ze je to brzdic tak strejc sehnal napravu predni a dali jsme tam novou a to sami (pokud chcete mi napsat tak nebrdi nebo vez si kanistr s vodou sebou ) tak to ne :D ale pokud mate npad uvítám ho :D díky jinak mohl by byt nejaky sraz wv Passat 5 5.5 co říkáte někde u mělníka

Uživatelský avatar
Atreyu
Závodník
Závodník
Příspěvky: 573
Registrován: 14.09.2009 23:22
Bydliště: Vyškovsko

Re: Brzdy zadek

Příspěvek od Atreyu »

tak mam problem,dneska sem na zadku delal desky a nez sem prisel na to jak ten pistek presne funguje,tak me vyjel cely ven.po opetovnem smontovani se me propada brzda a musim naslapat,aby to brzdilo.
myslite ze to bude zavzdusneni vlivem vytahnuti toho pistku??zitra se na to musim mrknout :evil:
past mazda 323f 2.0 V6 24v GT

muj pasik http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=124297

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Brzdy zadek

Příspěvek od sapik88 »

pokud e ti propadá pedál, a pístek si měl venku, tak bych to vidě na zavzdušněný =)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“