Prasklá brzdová hadička

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

Prasklá brzdová hadička

Příspěvek od miky1 »

Tak se mi dnes stala velmi nepříjemná věc,valim si to asi 100km/h po silnici 3 třidy,vyjedu z otáčky a za ní vyfrézovaná silnice,bez jakýkoliv značky práce na silnice nebo tak podobně.Nu co dupnu na brzdu a po chvilce intezivního brždění pedál až na podlahu,jakž takž sem zastavil ručkou,vylezu celej rozklepanej z auta a zjištuju že mi praskla hadička u předního pravýho kola,nechci ani domyslet co by se stalo někde na silnici 1 třídy v plným provozu.
A ted moje otázka,já si vždycky myslel že brzdy sou dvouokruhové takže auto by mělo aspon trochu brzdit při porušení jednoho okruhu,ale já nebrzdil vůbec JAKTO??

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Prasklá brzdová hadička

Příspěvek od kelly01 »

Mám to taky za sebou, před lety kdesi mezi prde..mi, sehnal jsem ji. po nasazení a 20m rupla druhá :D

Od té doby, vždycky jak měním desky tak je zhlídnu, a u sebemenší pokliny v krycí gumě už je měním..

Teď jsem to udělal ve 100000km, těch 200 očí za hadici je zanedbatelných..

Ovšem to posoudí pouze ten co mu to už ruplo a zjistil , že v podstatě žádnej druhej okruh není a brzdí vytřeštěnýma očima a ručkou :mrgreen:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Prasklá brzdová hadička

Příspěvek od majkl1 »

Já to tady psal v zimě. A mě se to stalo před přechodem. Skončil jsem 2 metry za ním!!!
Taky jsem žil v mylném domění, že i tak druhej okruh bude funkční. Musí to být někde ještě propojené. Možná v kostce ABS? :roll:
Mě to v podstatě nebrzdilo vůbec. Ani náznak.
Je třeba je pravidelně měnit. Jistota je kulomet.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá brzdová hadička

Příspěvek od Currahee »

No, s tím jsem zatím neměl problém, ale na hydraulických hadicích jsou proužky. Buď bílé, barvou dělané nebo odlité přímo ve formě. Po montáži musí ty proužky být rovnoběžné od jednoho konce k druhému. NIKDY NESMÍ BÝT DO ŠROUBOVICE (překroucená hadice) :!: Jinak je prasknutí hadice téměř jisté, ty proužky jsou indikátor správné montáže :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Prasklá brzdová hadička

Příspěvek od majkl1 »

Jde o to, že jak ti neustále pruží náprava a s ní se pochopitelně musí hýbat i hadička, takže po milionprvním ohnutí ti napraskne i dobře natočená hadička a docela slušným tlakem, který při aktivaci ABS vznikne se ti vlastně roztrhne. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“