Prosím o radu - ruční brzda možná lanovody

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Osiris-ek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 18.08.2009 09:52

Prosím o radu - ruční brzda možná lanovody

Příspěvek od Osiris-ek »

Čauvec všichni, potřeboval bych odbornou radu. Mám vůli na ruční brzdě. Když je ručka povolená, tak má od spodu než ji zatáhnu vůli cca. 1cm. Ručka je úplně navolno od spodu, jedním prstem s ní kvedlám.Jak přejdu ten cca. 1cm vůle, tak potom zatahuje a i se rožne kontrolka ruční brzdy. Nevíte někdo prosím čím to může být? Jinak když ji zatáhnu a povolím, tak se ta vůle zvětší a postupně jak mám odbržděno delší dobu, tak se zmenší jakoby se tam něco natahovalo a povolovalo. Napadlo mě seřízení ruční brzdy, ale kdyby byla špatná tak se ta vůle nestane z ničeho nic, prostě dobrý dobrý a potom jednoho dne to začlo dělat. Nebo mě napadlo, že by byl prasklej jeden lanovod a tím ručka jde od spodu kousek naprázdno. Pokud by byl lanovod prasklej, víte kolik zhruba za lanovod?Díky moc za jakékoliv rady.

Uživatelský avatar
Osiris-ek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 18.08.2009 09:52

Re: Prosím o radu - ruční brzda možná lanovody

Příspěvek od Osiris-ek »

A tak problém vyřešen, už vím čím to je. Praskla pružinka, která přitahuje ruční brzdu dolů.

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Prosím o radu - ruční brzda možná lanovody

Příspěvek od Marshall007 »

ja mam zasa problem ze ked vytiahnem rucnu brzdu, a potom ju dam dolu tak ju tiez vydvihnem 1 prstom asi o 1-2-3cm zalezi ako kedy. Proste sa tam uroby vola a zadne koleso na soferovej strane mi ostane zabrzdene. Potom musim potiahnut lanko rucnej brzdy co je v zadu na zadnom kolese (ako keby tam uz bola slaba ta pruzina co vracia brzdy do 0 polohy.)
Staci to len premazat? Alebo treba daco menit?

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Prosím o radu - ruční brzda možná lanovody

Příspěvek od živočich »

je zatuhlí lanovod,promazat mužeš,ale dlouho to nevydrží-nejlepší je výměna.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“