kolik vám vydrželi nové ramena?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: kolik vám vydrželi nové ramena?

Příspěvek od majkl1 »

Ono to, že jso una Ebay za 8,5 neznamená, že je za 8,5 budeš mít doma. :lol:
Obecně Meyle je firma s velice dobrýma ohlasama od uživatelů, co se podvozků týče. A jak jsem se od Seba dozvěděl, tak označení HD u jejich výrobků jsou vlastně vyztužené verze na základě údajů z provozu. A už jen to, že firmu zajímá, jak si její výrobky vedou v provozu, aby pak mohla na to reagovat a vyrábět je ještě lepší je docela nevšední postup. Osobně je vyzkoušené nemám, protože když jsem se zajímal konkrétně o ramena na pašíka, tak cena byla někde kolem 15 litrů, což bylo na mě moc. Ale nyní bych se již hordně rozmýšlel. určitě bych zvolil buď mezi Lemforder, Moog nebo zmiňované Meyle HD. Kupříkladu Lemforder mám odzkoušené. Sice ne celou sadu, ale nejvíce odcházející horní zadní rameno. To rameno přežilo jednu sadu od Herzogu, dvě sady nějaká čína za 3500 a jednu sadu od Swagu a po montáži druhé sady Swagu bylo naprosto bez jakékoliv vůle, silentblok bez prasklin, bez poškození prachovky a čep byl tužší než nové nevybalené od Swagu, musel jsem ho vzít do kleští, bych s ním vůbec pohnul. Takže můj názor je, že když se bude k autu člověk chovat slušně a hlavně bude sada namontována odborně, tak od těch třech výše zmiňovaných značek i na našich silnicích musí vydržet 100 - 150 tisíc km (při standartním podvozku a rozměrech kol). Právě ta montáž je rozhodujícím faktorem, jak dlouho sada vydrží. Stačí jeden silentblok natočit jinak než má být a dříve se vytahá, čímž dojde k výrazně rychlejším opotřebení čepu na onom rameni, následně pak čepu vedlejšího ramene a při otřesech, které pak vůlí v čepech jsou jde celá náprava do háje. Vím o čem mluvím. Za poslední čtvrt rok, mám k vůli otřesům někde v přední části auta nápravu rozebranou a složenou tak 20x a projítou s lupou milimetr po milimetru. Moc byste se divili, jak zblízka vypadá guma silentbloku na nekorektně usazeném rameni. Kdybych nebyl lenochem a lajdákem, dal bych sem několik fotek. I takové normální snížení podvozku o 30mm, bez přestavění nápravy má za následek zkrácení životnosti nápravy, které je v mnoha případech přisuzováno spíše nižšímu profilu pneumatik.
Též jsem tento týden zjistil, jak velký vliv na pohlcování otřesů má výměna silentbloků nápravnice, které vpodstatě nikdo nemění a přitom přes ně jdou veškeré vibrace mezi nápravnicí a karoserií (mezi námi děvčaty se už ani nedivým, že se mi na výměnu v servisech vyprdli - strašná pakárna). A co hůř budu muset vyměnit komplet uložení zadní nápravy, které jak jsem prolézal net, taky u čtyřkolek moc lidí neřeší a jak jsem si prohlédl silentbloky vzadu, tak jsou na papriku (a to není ani skoro nic poznat v interiéru). A jak jsem viděl ceny (u nás mi ve zboží díly na zadní nápravu vůbec nevyjely, pouze v zahraničí jsou normálně na skladech) tak to vypadá na dalších cca 12 tisíc na ramena a uložení. :evil:
Fuj, to jsem se rozepsal. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: kolik vám vydrželi nové ramena?

Příspěvek od pino.t »

Já tam dal delphi a některy horní už taky mlátí, hnus a to se najelo asi 20 000.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: kolik vám vydrželi nové ramena?

Příspěvek od SupermanXXX »

Maiku ty meyle HD neboly heavy duty sem chtěl původně taky ale po bližším zkoumání jsem zjistil že je to ze je to prej ze stejný fabriky jako Febi a žádnej tázrak to prý není SWAG a LMI jsou prý mnohem lepší, ty zadní silentbloky musím zkouknot taky prodávaj je všechny u elitu akorát ty ceny 8O zatím mám připravené na výměnu jen zadní stabilizátory a objednal jsem je od LMI aby to byla teda kvalita a oni jsou z plastu namísto kovu :evil: pořád musím myslet na slova jednoho motorkáře když jsem ještě jezdil na CBR a chtěl jsem si koupit R1čku a on říkál a kde s tím chceš jezdit? stejně na těch našich českejch silnicích skončíme všichni na endurech a kroskách :lol: kámoš má teréňáka najeto taky 200 tisíc a nic tam neklepe :mrgreen: kdybych teď nemusel jezdit 70km denně tak bych si teréňáka nebo suv koupil taky třeba teď nová sportage je nádhrná 8O

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: kolik vám vydrželi nové ramena?

Příspěvek od majkl1 »

Tak zadní "céčka" jsem měnil nedávno. Neměl jsem zrovna prachy, tak jsem koupil FEBI za 285kč/ks. Na pohled byly takový odfláknutý (nezabroušený, guma bez nápisů a c divnýma hranama), ale celokov.
V tom elitu ale seženeš jen ty malý silentbloky (8x 453kč), ale kde jsou ty další? Ty už nikdo skladem nevede. Na zadní nápravě je toho víc jak na přední. Nedostává to tolik na pr**l jako předek, ale čas je pěkný svinstvo a ta guma asi hlavně od soli je zpuchřelá na prach (aspoň u mě).

A co se těch MeyleHD týče, tak jsem hledal teď na netu a našel jsem, že Meyle je samostatná firma, ale co a to je hlavní, jako jediný na trhu poskytují u řady HD 4letou záruku, což zrovna u ramen je docela lákavá nabídka. Jak jsem to nikdy u ničeho na autě neuplatňoval(protože třeba u čepů apod. je to podle mě nefér, stejně jako třeba u bot), asi příště zkusím je. Za 4 roky najezdím 200tisíc, tak jsem zvědav, co pak z nich zbyde. Doklad si schovám a když tak udeřím! :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: kolik vám vydrželi nové ramena?

Příspěvek od SupermanXXX »

já myslim že meyle a febi je něco jako trw a lucas. co se zadních silentbloků týče tak jsem podle etky dohledal podle čísla dílů na elitu myslim všechny, jestli byly skladem to sem nekoukal. s tou zárukou upřímnou soustrast já si teď zařídil pojištovnu právní ochrany DAS tak se tam asi taky rovnou přihlaš :lol: ty prej takový věci uměj řešit

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: kolik vám vydrželi nové ramena?

Příspěvek od majkl1 »

Tak silentbloky zadní nápravy mají všechny až na ty přední dva od spodních ramen, takže 4 by chyběly.
Jinak dneska jsem si dal další dvě rozborky zborky nápravy a našel jsem vůli na čepu horního předního ramene. Všude držel jako čert, ale v jediné poloze měl vůli. Tak celej natěšenej, že jsem po roce našel závadu jsem vyštrachal ze skříně dvě TRWéčka v dobrém stavu a šup tam s nimi. ALe jako obvykle - deset km jakžtakž v cajku, ale potom zase rány. To auto je prokletý, asi začnu věřit na voodoo. :mad3:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: kolik vám vydrželi nové ramena?

Příspěvek od SupermanXXX »

jo tyhle závady jsou nejhorší a že je passat umí co :mrgreen: ta naše oktávka má najeto 200 a nic tam neklepe :|

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: kolik vám vydrželi nové ramena?

Příspěvek od hanisz »

majkl1 no v nedeli asi budes zkouknout tu moji predni napravu me z toho asi prdne cefka :) a to tam je nova LMO
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: kolik vám vydrželi nové ramena?

Příspěvek od majkl1 »

Jasně, zítra zkusím přelisovat silentbloky spodních zadních ramen a uvidím, kam se dostanu. Zda do nebe nebo do pr**le. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
josh7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dolní Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Re: kolik vám vydrželi nové ramena?

Příspěvek od josh7 »

Nabizím sadu ramen Ruville za 7000,-, samozrejme s dokladem....
jak na vozy do r.v. 2003 tak i od r.v. 2003
http://www.baukomplex.cz/user_files/dok ... uville.pdf

Uživatelský avatar
martas75
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: morava
Kontaktovat uživatele:

Re: kolik vám vydrželi nové ramena?

Příspěvek od martas75 »

no ja jsem daval před 3rokama origo TRW,najeto 40 000km a něco mi tam začlo mlátit,tak doufám že je to jen někalé horní...nerad bych to měnil všechno,ale je pravda že jsem tomu pomoh hodně sám,protože furt jezdím po šílených dírach a horách apod.tak nevím,a původní jsem měnil ponějakých 200 000km..takže ve fabrice si asi dali záležet..
Profesionální čištění interiéru vozidel značkovou technikou Karcher,autokosmetikou Chimigal za velmi příznivé ceny...

Více na http://www.cistyautointerier.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Telefon 724 088 643

Uživatelský avatar
Kovarrr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 12.10.2009 20:27
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: kolik vám vydrželi nové ramena?

Příspěvek od Kovarrr »

majkl1 píše:Právě že jsem měl před pár dny v ruce ramena s logem audi a značkou LMI, proto se ptám. Že by zase nějaký Chi Lu Nong nevěděl jak se to píše? :mrgreen:
Ted menim na Passatu B5 jeste original ramena a na hornich je LMI. Zajimave ze vsude je neco jinyho :D

Uživatelský avatar
Radis130
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: kolik vám vydrželi nové ramena?

Příspěvek od Radis130 »

U mě orig. sada z fabriky ve 185 tis. km zatím klid po pěšině. A to od roku 2006 jezdí auto na 17" při snžení 5 cm.

Uživatelský avatar
martas75
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: morava
Kontaktovat uživatele:

Re: kolik vám vydrželi nové ramena?

Příspěvek od martas75 »

martas75 píše:no ja jsem daval před 3rokama origo TRW,najeto 40 000km a něco mi tam začlo mlátit,tak doufám že je to jen někalé horní...nerad bych to měnil všechno,ale je pravda že jsem tomu pomoh hodně sám,protože furt jezdím po šílených dírach a horách apod.tak nevím,a původní jsem měnil ponějakých 200 000km..takže ve fabrice si asi dali záležet..
takže vyměněno,nakonec všechny horní v hajzlu,všechny spodní o.k. aještě jsemměl prasklé péro..normalně nechapu,,tak vše vyměněno..a doufam že zas je na chvilku klid...
Profesionální čištění interiéru vozidel značkovou technikou Karcher,autokosmetikou Chimigal za velmi příznivé ceny...

Více na http://www.cistyautointerier.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Telefon 724 088 643

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: kolik vám vydrželi nové ramena?

Příspěvek od pasat »

Teď si tady trochu ohřeju polívčičku, ale "THE BEST" jsou Meyle HD:
- řada vylepšení oproti původnímu konstrukčnímu provedení od VW group
- záruka 4 roky

Má to nějaká jiná sada?

Osobní zkušenost od zákazníků a i řada velkoobchodů v DE doporučuje Meyle HD...

EDIT: oprava pravopisu :wink:
Naposledy upravil(a) pasat dne 01.10.2010 22:57, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“