Jaké zimní pneu?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jaké zimní pneu?

Příspěvek od ameron »

no majkl ty sa fakt uz nevies dockat :), ja prezujem az ked nasnezi nejako mi je este luto zhodit tie 18'' a este kontrolujem obcas strmene ktore som repasoval ci su ok a cez tie 18 ich pekne vidiet :). Inak gumy budem mat uz tretiu sezonu Semperit Speed-Grip 205/55 R16 H91 a nie su zle. Ked som ich kupoval tak v rebricku testov ADAC boli niekde medzi doporucovanymi v hornej polovici.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jaké zimní pneu?

Příspěvek od majkl1 »

Na dnešek u nás už hlásili 5 cm sra*ek a stále nic. :evil:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Ays
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 27.03.2009 09:18

Re: Jaké zimní pneu?

Příspěvek od Ays »

myslím, že v testech vycházejí nejlíp conti....
Ale hádat se nebudu, uvidíme až napadne... :o

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Jaké zimní pneu?

Příspěvek od kelly01 »

Jezdím na všem zimním co má předepsaný vzorek a pohoda..
Ptákoviny a značky neřeším.. :mrgreen:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jaké zimní pneu?

Příspěvek od majkl1 »

Tak na udržovaných silnicích bych to taky neřešil, ale jelikož to štěstí nemám - jezdím i mimo silnice a moje zkušenosti jsou, že není guma jako guma, tak to řeším a to dost. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jaké zimní pneu?

Příspěvek od ameron »

predpisany vzorek maju aj protektory a aj gumy z ciny a do tych by som asi radsej nesiel :)
Inak kedysi som mal na Renault Thalia zimne Matador tusim MP58 ci co a to bola vrazedna kombinacia raz som na rovnej ceste s cerstvym snehom cca 2 cm dostal take hodiny ze som sa trikrat otocil v smere hodinovych ruciciek. Nastastie nikomu v aute sa nic nestalo a ani autu pretoze sa tocilo len na ceste a na nej aj ostalo stat (v smere jazdy :)). Zaujimave bolo ze som sa tocil len vo svojom pruhu a oproti mne presli asi dva auta. Moja rychlost pred tym bola asi 60. Fakt neuveritelne odvtedy som si povedal ze si raz kupim stvorkolku a matadory uz nechcem vidiet.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jaké zimní pneu?

Příspěvek od majkl1 »

Ano, přesně o tom jsem psal taky. ALe každej na to musí přijít sám. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Jaké zimní pneu?

Příspěvek od kelly01 »

No nevím, řidičák mám 35 let, najeto jako dřívější řidič z povolání taky celkem dost, a při slušné jízdě dojedu všude i s tím zimním protektorem, a že jsme se na nich najezdili - dokonce nebyly problémy ani s běhounovýma, 5 let jsem je v 90 letech cpal i na taxíky a dojely všude, v 99.9% to bylo v řidičích...
Sém jezdím na Blizzakách LM25 už několik let a potíže nemám ani při tom, že jezdím lyžovat do hor každý víkend....

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jaké zimní pneu?

Příspěvek od majkl1 »

Budiž ti přáno.
Jen doufám, že nepojedu proti tobě ve chvíli, kdy zjistíš, že když někdo dělá M+S není to samé jako když jiný dělá M+S. :wink:
PS: V mnoha testech je několik zimních pneu označováno jako vyloženě nebezpečné!
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Jaké zimní pneu?

Příspěvek od kelly01 »

Jäsně, nehádám se, ale po miliónu km bez problémů v létě v zimě, X letech jako vedoucí dopravy, automechanik a pod., si troufnu říct, že pro slušného a opatrného řidiče gumy vybrat dokáži s tím, že testy mne nechávají kladným, vybírám si podle sebe e preferuji relativně levné gumy od běžných!! výrobců..Svýho času jsem měl 16ks svých vlastních aut na protektorech v létě v zimě a taky bez potíží :gey:
V létě např. osobně jezdím pro změnu dlouhodobě Michelin Primacy a to ne kvůli značce, ale kvůli výdrži..
Ale už jsem ve věku kdy nehrabu, nesmykuji, nedivočím a dojedu všude bez potíží bez ohledu na počasí, terén a podmínky :mrgreen:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jaké zimní pneu?

Příspěvek od majkl1 »

Já tě chápu. UG7+ však nejsou žádná drahá guma. 1319,-/ks myslím není o moc více než nějakej SuperMegaGiga protektorovanej KORMORÁN z Penny marketu.
Navíc nejsi jedinný s mega km za sebou a proto musím oponovat. Nevím odkud jsi, páč třeba pražáci apod. zimák opravdu téměř nepotřebují, ale já jsem z Vysočiny a ještě k tomu z CHKO, kde se nesmí solit a vesnici nám protahují až když je všude jinde protaženo. Denně dojíždím za zákazníky po celé republice.
Taky jsem zkoušel všelijaký protektory a jiné levné rádobygumy a proto ze skušenosti vím, že na zledovatělém sněhu a obzvláště v hlubokém mokrém sněhu se dělí zrno od plev. Poslední nové protektory jsem kupoval před 4 roky a dva dny nato jsem je daroval, protože jsem se nedostal ani od garáže k bráně. Po nazutí kvalitních gum se mi auto ani nepodhráblo natož abych nedojel ani k bráně. Na testy taky se*u a sázím na vlastní draze zaplacené zkušenosti.
Ale nakonec je to na každém zvlášť, pro co se rozhodne. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Jaké zimní pneu?

Příspěvek od kelly01 »

Přerov, ale do hor jezdím pořád a dřív jsem točíval Prahu 6x týdně sníh nesníh..
Sám sice na protektorech nejezdím, střídám Michelin a Bridgestone, ovšem u služebních aut byly dřív protektory jediná použitelná ekonomická volba, teď už jsou rozdíly v podstatě smazaný, a v těch 15" a 16" jsou v pohodě slušný gumy od 1000 do 1500kč, ovšem musíš kupovat za netová ceny, ne ty co jsou na cedulkách, ale to všichni víme..
To samé je přezutí, přezouvám zítra 3 auta(liťáky) po 4 kilech bez dokladu, jinde chtěj od 6 kil víc...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jaké zimní pneu?

Příspěvek od majkl1 »

A to je taky jedna z příčin mnoha bouraček. Firmy šetří a obouvaj to do čeho se dá, hlavně že je to levný. A přezouvaj až je opravdu vzorek na mém záchodovém prkýnko o dost hrubší než na jejich kolech.
Pokud člověk kupuje standartní rozměr, tak je cena řádově o několik desítek procent nižší než u snižovaných profilů a při tom je to tatáž směs. Takže než koupit za 900,- super protektor v Globusu, tak za 1300,- ověřenou kvalitu.
Vzhledem k tomu, že máš tolik nalítáno, tak výš že vzorek samotný je až druhotným činitelem ovlivňující jízdu na sněhhu a ledu (nikoliv u aquaplayningu) a to co určuje, zda vyjedeš či nikoliv je směs (nebavím se o kvalitách řidiče, či stáří pneu apod.).
Čínskej lys může mít navolený vzorek s největšíma "hrabákama" na světě, ale nevyjedeš ani z parkoviště. Takže levná guma nikdy nemůže kvalitou konkurovat dražší gumě, protože tu lepší směs musíme zaplatit.
Jeden příklad za všechny. Kupoval jsem letní GoodYear (typ už nevím), která byla o kilo levnější než ta samá z vedlejšího regálu. Rozdíl byl pouze v umístění továrny (JAR). Myslel jsem že směs a kvalita musí být stejná, když jsou oboje naprosto stejný gumy. Omyl. Ta zgrbka nešla ani za boha vyvážit. Závažího bylo 60g a více/kolo. Po ujetí 100 km to s autem házelo jako sviňa a na vyvažovačce zase rozdíl až 50g! Foukl jsem tam potom ty samé, ale made in Germany. Závaží max. 10g a bez problémů. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Jaké zimní pneu?

Příspěvek od kelly01 »

Já ti věřím, ale kupodivu při tom jak se mi mění styl jízdy tak míň, a míň poznávám rozdíly mezi pneu..
Pouze mezi klasikou a 4x4 si to uvědomím hned..
Ale je to fuk, teď má Barum jakousi akci a při 9kilech za gumu jsem dnes rovnou obědnal 3 sady :oops:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jaké zimní pneu?

Příspěvek od majkl1 »

Tak ti držím palce. Moje poslední polarisky na pašíkovi B3 byly po 900km smetený na prach (geometrie byla OK).
Ono pokud člověk jede lážo plážo, tak stačí i ty Kormorány, ale běda jak přijde nějaká krizovka (protivná sousedka na přechodu, tchýnina kočka na silnici apod. a ty je ne a ne trefit) :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“