rachotící třmeny

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

tweety5004
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.12.2007 12:41
Bydliště: Praha

rachotící třmeny

Příspěvek od tweety5004 »

Čauky pánové, mám problém se kterým potřebuji pomoct a budu rád za každou radu, která povede k jeho odstranění.
Při jízdě po nerovnostech ať velkých nebo malých se od předních kol ozývá šílené kovové rachocení. Je to hroznej kovovej zvuk nějakýho klepajícího železa. Když jen lehce přišlápnu brzdu, tak to přestane a nic nerámusí. Podle toho jsem si myslel, že to jsou volné třmeny. Vyměnil jsem čepy, po kterých jezdí třmen, ale nic se nezlepšilo. Zkoušel jsem jestli nejsou volné destičky nebo ty pérka, ale rukou se nic nehýbalo. Ještě to dělá druhý zvuk a to je když přidám a zbrzdím, tak něco kovového klepne, ale klepne to jen jednou po akceleraci. Když zabrzdím třeba tříkrát za sebou, tak to udělá jen při tom prvním. Nejvíce to vždy klepne v malých rychlostech někde v kolonách, ale při jizdě třeba 90 někdo po okresce a přibrždění jsem si toho nikdy nevšiml.
Prosím moc o rady na co bych se měl juknout nebo rovnou vyměnit.
Předem dík

tweety5004
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.12.2007 12:41
Bydliště: Praha

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od tweety5004 »

Tak jsem to tu vše pročetl a v nějakých témateh jsem ještě našel něco co by to mohlo být. Mám k tomu, ale pár dotazů.
Mohl by být moc blízko krycí plech u kotouče a drnčit o něj, ale co je moc blízko, jak moc ho mám od něj ohnout? Mně se nějak nezdá, že by se mohl třeba vyklat cenťák tam a zpět.
Další je volná destička, když jsem s ní vyklal rukou, tak se nehýbala, ale možná jí jen držel ten drátek, který byl dost pevný. Když bych ten drát chtěl vyndat, tak ho stačí jen vytáhnout na krajích z brzdiče a pak ho tam napružit zpět nebo je to nějaký složitější? Nerad bych ho vyndal a pak o tam neuměl dát zpět, tak se radši takhle blbě zeptám.

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahoj, mám ten samý problém u levého předního kola, taky jsem zkoušel různě ohýbat krycí plech, zkoušel jsem i destičky přilepit lepidlem na železo (ani se nehnou), ale spíš mám podezření, že to bude nějaké rameno - nejspíš zadní, protože když se začne bzrdit, předpokládám, že se náprava více opře o přední rameno, ale těžko říct. Taky bych uvítal jakokoliv radu, ramena mám stará necelý rok. S pozdravem ><((('>.

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od živočich »

pokud chceš vědět jestli to dělají ramena či ne,tak je asi nejlepší zajed na STK na tzv. předběžnou prohlídku a ať tam zkontrolují kulové čepy přední nápravy.Zaplatíš cca 100kč a známku neseberou pokud tam bude chyba.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

tweety5004
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.12.2007 12:41
Bydliště: Praha

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od tweety5004 »

Na těch cukacích miskách jsem to tam měl a bylo mi řečeno volné třmeny. Tak jsem vyměnil ty vodící čepy a nic. Asi tam budu muset jet znovu a ukecat ho ať mě pod to pustí, že to chci taky vidět.
Je možný, že by byly vyklepané díry v brzdiči? Nesetkali jste se tu už s tím? Ani nevím jestli to tam jezdí rouvnou(čep v brzdiči) nebo by v tom mělo být nějaký plastový uložení. Na krajích děr směrech ke kotoučím bylo gumové těsnění a to vypadalo dobře.

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Já jsem právě taky byl před měsícem na STK, kde to měli i na miskách a nezjistili žádné vůle, náprava a všechno ok (přitom už v té době to rachotilo jako teď), ale je fakt, že když to na těch miskách měli, že jsem to klepání taky nepostřehl. Ale asi se tam ještě stavím, aby to pořádně omrkli. ><((('>

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od majkl1 »

A máš vůbec dotažený ty dva šrouby, co drží držák třmenu? Hned na to koukni, protože pokud by to bylo tím, bylo by to o hubu. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Já je mám dotažený na doraz + speciální lak pro fixaci šroubů, držák třmene pevně drží.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od majkl1 »

A seš si jistej, že je to od třmenu a ne od silentbloku či čepu zadního spodního ramene? :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od DJ_blueFISH »

To nejsem, jen je zvláštní že při brždění prostě nic nechrastí ani neklepe (ani při horších nerovnostech). Ale to zadní spodní rameno mě taky napadlo (jak jsem už tu psal), to zkusím prověřit na STK. Díky za tip majkle, s pozdravem ><((('>

tweety5004
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.12.2007 12:41
Bydliště: Praha

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od tweety5004 »

Já má třmeny určitě dotažený, měnil jsem čepy, tak vím, že jsem si je po sobě dotáhl. Před tím to dělalo také a to byly dotažený hodně na fest. Je prostě divné, že při lehkém sešlápnutí brzdy to přestane rámusit. To přeci musí být něco kolem třmenu. Vůle v čepech jsem kontroloval, ale nikde jsem žádnou nenašel.

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od živočich »

a na destičkách ty pružinky taky OK,jak jsi psal už dřív,tak že tam destičky nekloktají.Už jsem viděl,že ta jedna strana pružinky nebyla spravně zasunuta v třmenu.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

tweety5004
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.12.2007 12:41
Bydliště: Praha

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od tweety5004 »

Vnější destička držela pevně a drátek byl zastrčený na obou stranách. Jak jsi to napsal, tak mě napadlo, že jsem se nekoukl na vnitřní desku. Ta má taky drátek?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od majkl1 »

Ne, ta je tam nacvaklá na 3 pérech dovnitř do pístku. Stejně to celé rozdělej, vyčisti, promaž a pořádně slož. Jsou to přece jenom brzdy. :old:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

tweety5004
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.12.2007 12:41
Bydliště: Praha

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od tweety5004 »

Mám přeci ještě zadní ne :mrgreen: a když i ty exnou, tak otevřu okna a budu brzdit odporem vzduchu :lol: :lol:
Zítra se na to chci znovu vrhnout, tak snad, tam něco objevím.
Dík

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“