Měření tlumičů: Ano/Ne/Jak

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
pivo231
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 15.06.2008 14:35
Bydliště: Rakovník až Slaný

Měření tlumičů: Ano/Ne/Jak

Příspěvek od pivo231 »

Rád bych udělal malý průzkum na téma: Jaké máte zkušenosti z měření tlumičů?
Pár mechošů už mi řeklo, že to nemá cenu, že výpovědní hodnota je nízká, tak chci zjistit, jak je to v praxi. Na Autorevue jsem přečetl pěkný seriál a hned vyskočilo pár otázek:
http://www.autorevue.cz/testovani-tlumi ... -dil-prvni" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autorevue.cz/testovani-tlumi ... il-druhy_1" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autorevue.cz/testovani-tlumi ... -dil-treti" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autorevue.cz/testovani-tlumi ... dil-ctvrty" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autorevue.cz/testovani-tlumi ... dil-paty_1" onclick="window.open(this.href);return false;

Byli jste si někdy nechat měřit tlumiče a pomohlo vám to? A jaké systémy se v ČR nejčastěji používají? A co vám nakonec přistaně v ruce (graf, slovní hodnocení, procenta...) :?:
Passat 2002, TrendLine, 1.9TDi, 96kW PD (AVF,FRK)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Měření tlumičů: Ano/Ne/Jak

Příspěvek od majkl1 »

Dřív jsem chodil, ale už na to prdín. Můžeš mít fugláč a při horších ramenech(silentblocích) nebo uložení nápravnice, popřípadě na to má vliv i guma, ti vyjde, že jsou na vyhození. Takže osobně to řeším dle jízdních vlastností a dle stylu sjíždění gum. Jak začnou být "poskákané" už začínám pomalu šetřit vatu na tlumiče. A jak to začne na nerovnostech v zatáčce ustřelovat je hodina dvanáctá na výměnu. :wink:
(to samozřejmě vím, že zbytek nápravy je Ok)
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

pivo231
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 15.06.2008 14:35
Bydliště: Rakovník až Slaný

Re: Měření tlumičů: Ano/Ne/Jak

Příspěvek od pivo231 »

majkl1 píše:Dřív jsem chodil, ale už na to prdín. Můžeš mít fugláč a při horších ramenech(silentblocích) nebo uložení nápravnice, popřípadě na to má vliv i guma, ti vyjde, že jsou na vyhození. Takže osobně to řeším dle jízdních vlastností a dle stylu sjíždění gum. Jak začnou být "poskákané" už začínám pomalu šetřit vatu na tlumiče. A jak to začne na nerovnostech v zatáčce ustřelovat je hodina dvanáctá na výměnu. :wink:
(to samozřejmě vím, že zbytek nápravy je Ok)
Tak to jsem si přesně říkal po přečtení těch článků. Zajímalo by mě, kolik servismanů dokáže chybu v nápravě od chybného tlumiče rozeznat. Spíš bych to viděl, že zkrátka vnutní nové tlumiče.

Nebo máte jiné zkušenosti?
Passat 2002, TrendLine, 1.9TDi, 96kW PD (AVF,FRK)

mj007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 26.07.2009 08:48
Bydliště: České Budějovice

Re: Měření tlumičů: Ano/Ne/Jak

Příspěvek od mj007 »

Já byl kdysy s pažoutem,třásly tam se mnou že jsem myslel že se mi ten pekáč rozpadne.Pak mi vrazili do ruky takovej canc s prej že tlumiče jsou v rychtiku skoro jako nový :) . Co si tak pamatuju tak tam bylo něco okolo 75% a ten týpek řek že paráda na těch toho ještě ujedeš 100% nemaj ani nový!!!!!! No stejně mi to nedalo protože podle sjetí pneu a chování auta mě to rozhodně nepřesvědčilo tak jsem se rozhod že je stejně vyměnim "i když jsou parádní". Po demontáži a montáži jsem dospěl k závěru že byly úplně v hajzlu takže na tlumičích už mě nikdo neuvidí,to si s tím rači zhoupnu a vim víc. :lol:

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Měření tlumičů: Ano/Ne/Jak

Příspěvek od Munez »

jj presne...taky jsem tam byl a uplne vyhozene penize...74% a ze to jeste rok,dva vydrzi,ale nedalo me to je sundat a podivat se sam a tlumice uplne hotove!!! ale mam zase problem se sjizdenim zadnich kol a to jsem ty tlumice menil...maji najeteho asi 30tisic a jsou totalne osekane...tlumice mam sachs...ze by to zpusobil vadny cep rizeni? nebo treba ze jsem pretizil auto?
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Měření tlumičů: Ano/Ne/Jak

Příspěvek od majkl1 »

Hmm, jak poznáte na vyndaným tlumiči, že je KO? :thk:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Měření tlumičů: Ano/Ne/Jak

Příspěvek od Munez »

majkl1 píše:Hmm, jak poznáte na vyndaným tlumiči, že je KO? :thk:
ze je bud ohnuty coz se taky stalo :-D nebo ze se vubec nevraci kdyz ho zatlacis..aspon to si myslim ja...
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Měření tlumičů: Ano/Ne/Jak

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahoj, já si myslím, že vadný tlumič se pozná podle toho, že při vstlačování škube (nerovnoměrně tlumí sílu) a taky podle toho, že se sám nevysune, když se zatlačí. Nebo je to jinak?
S pozdravem ><((('>

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Měření tlumičů: Ano/Ne/Jak

Příspěvek od majkl1 »

Ono je rozdíl mezi plynem a plynokapalinou. Plynovej by ti měl vždy vyjet do max. polohy, kdežto ten plynokapalinovej drží středovou polohu (teda aspoň Bilstein u mě). :P
Taky zkoušet tlumič jen tak v ruce je na prd. Pokud není vyloženě vyteklej, tak je taky potřeba, aby byl nějakou dobu ve svislé poloze. Špatný tlumič je nejlépe poznat na gumách a za jízdy. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“