b5.5 kotouce a desky

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: b5.5 kotouce a desky

Příspěvek od majkl1 »

Já si taky myslím, že nevíš o čem povídáš. Už jsem to tu jednou počítal a plocha, kterou zabírají "díry" např. u Zimmermanů byla cca 0,9% !!! Jako sorry, ale necelý procento by nepoznal ani počítač. :roll:
A pevnost? Neříkají ti něco normy? Myslíš, že by si nějaký výrobce lajznul vyrábět a prodávat kotouče, který by se "propadly" pod destičkou? :P Nejdřív to zkus a pak rozdávej rozumy, protože rady typu jedna paní povídala nejsou na místě. :wink:
A vyloženě sportovní brzdy si na auto dát jednak nesmíš (nemaj homologaci pro provoz na pozemních komunikacích) a jednak bez zahřátí moc nebrzdí.
A víš vůbec proč tam ty drážky či díry jsou? Rozhodně ne pro parádu. :old:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

komin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 11.03.2008 11:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: b5.5 kotouce a desky

Příspěvek od komin »

Ja som nepisal o kolko sa znizi trecia plocha len ze sa znizi co sa tyka drazok odvadzaju plyny a cistia dosticky fajn ale za ten hluk to nestoji podla mna co sa tyka dierovania je lepsie chladenie a odlahcenie kotuca :wink: ak myslis ze otom nemam ani paru. Ked sa bavime o dierovanych zimmermanoch mam ich na aute momentalne a tie dierky sa na prvych 1000km zaniesli a odvtedy su zanesene takze ich pritomnost je vlastne uz bezcenna, nechcete mi povedat ze sedite po vikendoch pri kolese a cistite tie dierky ja teda nie 8) a nikomu nevnucujem svoje nazory ja som odporucil co som mal a mam na aute :wink:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: b5.5 kotouce a desky

Příspěvek od majkl1 »

Nevím co máš za desky, ale já k nim mám též zimmermann a od loňského listopadu jsem je nečistil ani jednou a jsou stále volné(najeto cca 50tis). A hluk není při brždění vůbec žádný (kdo jel v mém autě, ten to potvrdí), když nebudu počítat hluk aktivních pump ABS :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

komin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 11.03.2008 11:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: b5.5 kotouce a desky

Příspěvek od komin »

Mam na tom dosky textar nakolko brzdia hned a nepodarilo sa mi zatial aby zvadli, zimerman dosky nemam v mojom okoli k dispozicii a hlucnost sa vyskytuje pri drazkach nie vrtanych kotucoch.

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: b5.5 kotouce a desky

Příspěvek od Hallo »

Kotouče bych chtěl nechat,jsou tam pár měsíců.Chtěl bych jen nějaky spolehlivý desky co nepískaj,a nestojej majlant.Netvrďte mě že všichni dáváte desky za 4 tis na běžný provoz.Ferodu nevěřim,na skoda-dily.cz jsem viděl zimmermany za litr,trw za 1300,prvovýrobu za 1900.Víc se mi dávat nechce,tak co nejlepší se podle vás v relaci do 2 tis dá pořídit?Mě se zamlouvají ty TRW,nebo zimmerman.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: b5.5 kotouce a desky

Příspěvek od majkl1 »

Tak koukni co doporučuje výrobce tvých kotoučů. To že např. TRW na TRW kotoučéích nepískaj neznamená, že nebudou pískat třeba na ATE (jen teoretický příklad). :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: b5.5 kotouce a desky

Příspěvek od Hallo »

Koutouče seou Ferodo,takže co by asi doporučoval....Desky sou ferodo a piskaj jako vlak.Pochybuju o tom,že to vyreklamují...

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: b5.5 kotouce a desky

Příspěvek od llukass »

Já mám kotouče Brembo 1780,-Kč, desky se signalizací Textar 1200,-Kč od výměny najeto přibližně 400 km a nic mi nepíská, sice po výměně to brzdilo hůř, ale teď si to už celkem sedlo.

Koupil jsem na aukru, vše bez jakýhokoliv problému, odkaz je tu:

http://aukro.cz/item1287033165_skoda_su ... rembo.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Takže myslím, že na běžný ježdění to v pohodě stačí :)

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: b5.5 kotouce a desky

Příspěvek od Hallo »

Díky za skušenosti,každá rada dobrá!

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: b5.5 kotouce a desky

Příspěvek od kelly01 »

Já dávám 15 let Bosch/Textar a zvlnění nebo pískání jsem nezažil...

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: b5.5 kotouce a desky

Příspěvek od Currahee »

No já teda mám děravý zimroše a na nich TRW, ale příští desky budou asi taky zimroše. TRW je měkký, nástup účinku ihned i za studena, nepískaj, ale smrděj, mažou se a díry jsou zalepený. Předpokládám, že ty zimrošský budou tvrdší, nástup bude pozvolnější dle teploty, ale drastický a s případným pískáním se nějak srovnám. To je holt daň za tvrdé desky. Původně jsem chtěl Ferodo DS 2000, ale to už je asi zbytečný. Jinak admini, nevim proč se tam můj příspěvek objevil 2x ale smázněte ho, díky
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: b5.5 kotouce a desky

Příspěvek od majkl1 »

Neboj Z+Z nepískaj. Jinak přesně jak jsi psal. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
cztweety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 10.07.2008 16:05
Bydliště: Pardubice, Moravany
Kontaktovat uživatele:

Re: b5.5 kotouce a desky

Příspěvek od cztweety »

Taky me ted ceka vymena zadnich kotoucu a desticek :(
Koumu co koupit. Ta cena na Aukru je dost dobra ( prave ted koukam na desticky Textar za cca 600,- 4ks od prodejce ce je link o par postu vyse )
Ale neni Aukro risk ? Kotouce a desticky tam kupovat, preci jen "jde o zivot", aneb co neubrzdis neukecas...

Elit a Autokelly maji kotouce ATE za 800,-/ks a FERODO za 500,-/ks :roll:
VW Passat Variant 1.9 TDi PD - 96kW
Geocaching - hra pro mozek, nohy i Vasi GPS
Obrázek

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: b5.5 kotouce a desky

Příspěvek od hanisz »

komin píše:To je sice fajn ale mi sa bavime o beznych brzdach a beznych dostickach ci mi chces povedat ze vrtane zimmermany su sportove brzdy? To nemyslis vazne, ceny sportovych brzd sa pohybuju niekde inde a neviem otom zeby som na WRC autach F1 ci na LE mans videl nejake auto co by malo vrtane kotuce :wink:
nejde o sportovnost ale o chlazeni.. cim vic brzdis tim vetsi teplo cim vetsi teplo tim driv brzdy vadnou.. sice mozna na tom opotrebeni a mensi plose neco je ale na teplote je to zavisle mnohem vice .. proto se rika sportovni ( nebo radeji sportovnejsi) protoze jsou delany s tim ze jsou pouzivany intenzivneji nez obyc :) ale to je muj nazor
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: b5.5 kotouce a desky

Příspěvek od hanisz »

cztweety píše:Taky me ted ceka vymena zadnich kotoucu a desticek :(
Koumu co koupit. Ta cena na Aukru je dost dobra ( prave ted koukam na desticky Textar za cca 600,- 4ks od prodejce ce je link o par postu vyse )
Ale neni Aukro risk ? Kotouce a desticky tam kupovat, preci jen "jde o zivot", aneb co neubrzdis neukecas...

Elit a Autokelly maji kotouce ATE za 800,-/ks a FERODO za 500,-/ks :roll:
napis uzivateli SEBO ma skvele ceny. Lepsi nez na netu.. ja daval dopredu zimermany kotouce desky dozadu febi kotouce a ferodo termoquite desky a vlezl sem se do 4300 za vse. a spokojenost.
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“