Řízení POMOC

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Alutec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 23.12.2008 10:48
Bydliště: Břeclav

Řízení POMOC

Příspěvek od Alutec »

Zdravím snad se zde někdo najde kdo poradí nebo měl či má stejný problém jako já s řízením u B5.
Mám VW Passat B5 r.v 99 TDi PD 85Kw. Při řízení po našich silnicích se mi začali po čase ozývat ramena jako každému tak jsem se rozhodl vzít vše jedním vrzem takže výměnou komplet ramen origo VW,nových tlumičů všech 4,homokynetické klouby. Důvod byl jasný ramena už měli dost ale druhý důvod výměny ramen a tlumičů byl ten že při řízení na rovné silnici jsem musel mít volant natočený na levou stranu abych vůbec mohl jet rovně a celé řízení bylo jak když na lodi co nerovnost tak volant kopíroval a bylo to velmi nepříjemné.Takže po veškeré výměně a následnému převzetí vozidla od servisu bylo po dva dny řízení jako u nového auta netáhlo nic nebouchalo drželo na silnici jak má.Třetí den se již problém před výměnou opakoval a trvá do dnes připadám si jako na lodi a řízení je velmi nestabilní. Následná konzultace s mechanikem zněla že je vše v pořádku takže asi jsem blázen.Nemá zde někdo nějaký stejný problém nebo radu či tip čím by to mohlo být??? Za každou radu nebo pomoc budu moc rád. Děkuji

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Řízení POMOC

Příspěvek od majkl1 »

Tak pokud to bylo dva dny v cajku, tak ať z tebe nedělaj v servisu vola. To víš, oni žijou z ND a ne z oprav a už vůbec ne z hledání něčeho, co se jim nepovedlo. Muselo se něco povolit. Buď zajeť ke konkurenci a nechat změřit geometrii nebo zajet na STK na misky ať to zkontrolují a test tlumičů. Pokud něco nebude v richtiku, tak vzít doklad a nechat si to v tom servisu proplatit.
Co za značku máš ty new tlumiče a ramena?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Alutec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 23.12.2008 10:48
Bydliště: Břeclav

Re: Řízení POMOC

Příspěvek od Alutec »

Ramena jsou origo VW a tlumiče jsou SACHS podle mne nebude chyba v tom co se vyměnilo ale v něčem co se asi musí vyměnit bud je celé řízení v háji a nebo jen něco co z působuje můj problém:(

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Řízení POMOC

Příspěvek od majkl1 »

Sachs jsou o něco měkkčí(kvůli komfortu) a pokud k nim použiješ nějaký širší pneu, tak pak to na podélných nerovnostech může "brát ruku". Pokud ti tm něco mlátí, tak to v servisu zvrzli.
Jaký máš kola?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Alutec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 23.12.2008 10:48
Bydliště: Břeclav

Re: Řízení POMOC

Příspěvek od Alutec »

Kdepak nic mě právě nikde nemláví něco má asi vůli v řízení ale čepy řízení jsou nové a geo taky udělána.Kola mám 16" origo a gumy 205/55 Matadory

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Řízení POMOC

Příspěvek od majkl1 »

Tak ti nevím. Matador bych si dal tak leda na trakturek do lesa. :P
Gumy v plavání dělaj zatraceně hodně.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Alutec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 23.12.2008 10:48
Bydliště: Břeclav

Re: Řízení POMOC

Příspěvek od Alutec »

Tomu věřím že gumy dělají hodně ale to co předvání moje řízení to asi gumama dle mého názoru nebude přemýšlím kam zajít aby se na to někdo podíval odborným okem

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“