4Motion

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
ma-jkl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 829
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4Motion

Příspěvek od ma-jkl »

lukas B5 píše:
Trafika píše: já bych navrhoval tento postup:1)prodat dvoukolku
2)koupit 4motion
je to asi nejjednoduhší a nejlevnější řešení :D
to auto je bez tp a navíc zadní napravu a pravodovku má kamoš pujde to????
někteří z vás mají zvláštní nápady :lol: Ale proti gustu žádný dišputát
...ford?

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: 4Motion

Příspěvek od Trafika »

="majkl1"]Prď na to. Kastle pro čtyřkolku má jiný úchyty pro nápravu a to nemluvím o nádrži, výfuku atd. atd. atd.

pravda,pravdoucí
VW passat 1,9TDI 4Motion

honza.saxo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 03.07.2010 14:25

Re: 4Motion

Příspěvek od honza.saxo »

Bodjanek píše:chci se zeptat jestli se doliva olej do kardanu.popř kolik kde a čeho.dikz moc všem
Čau,taky mám 4motiona r.v. 2002 VR5 tuhle jsem se ptal přímo ve VW v Dolních Počernicích,není to Haldex,je tam stále hnaná náprava jako u Subaru.Řekl mi technik,že je tam stálá náplň,nemění se,jen abych se přesvětčil jestli tam olej je,může to kapat,prosakovat atd.Pak když olei máš,tím to končí pro tebe !!! myslím,že Haldexu se mění,ale my máme jiný pohon,tak pohoda.

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: 4Motion

Příspěvek od Trafika »

honza.saxo píše:
Bodjanek píše:chci se zeptat jestli se doliva olej do kardanu.popř kolik kde a čeho.dikz moc všem
Čau,taky mám 4motiona r.v. 2002 VR5 tuhle jsem se ptal přímo ve VW v Dolních Počernicích,není to Haldex,je tam stále hnaná náprava jako u Subaru.Řekl mi technik,že je tam stálá náplň,nemění se,jen abych se přesvětčil jestli tam olej je,může to kapat,prosakovat atd.Pak když olei máš,tím to končí pro tebe !!! myslím,že Haldexu se mění,ale my máme jiný pohon,tak pohoda.
to je pravda,ale výměnou nic neskazíš :!:
VW passat 1,9TDI 4Motion

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: 4Motion

Příspěvek od --viki- »

jednou pro vždy doživotní olej v čr je nesmysl!!!!! neexistuje olej který bude mýt stejné vlastnosti po pěti letech nebo po 300 tisících km jako nový!!!!vliv počasí věk opotřebení pokud budete mýt nové auto na 5-ět let a nenajede víc jak 250tisic a potom jde do šrotu můžete považovat oleje za doživotní pokud ne a nebudete měnit posíláte své součástky do kytek!!! př olej v převodovce http://www.madoil.cz/userfiles/file/cla ... odovka.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: 4Motion

Příspěvek od --viki- »

majkl1 píše:Prď na to. Kastle pro čtyřkolku má jiný úchyty pro nápravu a to nemluvím o nádrži, výfuku atd. atd. atd. atd.
hodně důležitá věc je výška podlahy nad zadní nápravou u 4x4 je podlaha zvadlá takže i kdyby jsi to posadil na klasika tak to bude zezadu podobné traktoru musel by jsi to hodně zvednout nebo do podlahy vyříznout díru a uložit diferák do kufru :budo:

Rajdick
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 05.12.2010 23:43

Re: 4Motion

Příspěvek od Rajdick »

Poradte mi prosím

Chci si koupit passika ve čtyřkole a znamí mě odrazují že se to sere a když se to vysere tak se nedoplatím. Potřebuji reálný pohled na věc od Vás co to máte, zda se to sere a nesere, kde jsou nejčastější problémy a jak jim třeba předejít. Nechci auto na lítání po dálnici na to mam motorku, chci auto na svezení a pohodlí, a protože bydlím na horách tak se čtyřkola neztratí.
VW Passat kombi B5 1.9 TDI 81KW 4x4 r.v.98

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: 4Motion

Příspěvek od majkl1 »

Hele zkus zadat do vyhledávače "torsen problém" a spřekvapením zjistíš, že pohon jako takový je nerozbitný a bezúdržbový (mluvím o podélných motorech, což pašík má). Ani s nápravou nebývají problémy jako s přední, takže ani tam nehledej krpu. Jediné co navíc oproti předohrabu musíš jedno za čas vyměnit jsou klouby na zadních poloosách (z vrakáče za 500 celou poloosu). Ale ani to většina pašíků nepostihne. A taky občas vůle na kardanu, či silentbloky uchycení zadního difu (pár stokorun). Suma sumárum, zanedbatelné položky, které ve stínu předností čtyřkolky ani nepostřehneš. :fly2:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: 4Motion

Příspěvek od marcel110 »

Torsen :D :D :D Max spolahlivost...
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“