pomoc BRZDY ---- ZASE PROBLÉÉÉM !!!

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

pomoc BRZDY ---- ZASE PROBLÉÉÉM !!!

Příspěvek od seabees »

Čaues,potřebuju poradit,mám B5,5 1,9 96Kw,přibrzďuje mi levý přední a pravý zadní kolo,dneska jsem vyměnil brzdovku,odvzdušnil,vyčistil pístky ve třmenech,promazal vodící čepy a výsledek pořád stejnej.Někdy jedu a cítím jak auto dobržďuje i je to vidět na spotřebě a někdy to prostě nedělá.Někdy je taky cítit že je tvrdší brzdový pedál.U toho předního kola jsem povolil odvzdušňovák a když to odpustilo tlak z pístku tak šlo kolo volně,tak že si myslím že přidřenej pístek to nebude.prostě levý přední a pravy zadní kolo zůstanou natlakovaný ale nevim proč,co mi ten tlak drží a nepustí ho zpátky do nádržky,myslim brzdovku.Schválně jsem si vzal laserovej teploměr a změřil teplotu na kolech když jsem se vrátil ze zkušební jízdy.LP kolo 195°C,PP kolo 50°C,LZ kolo 50°C a PZ 190°C.Docela ranec.Budu vděčnej za každou radu.A rovnou se zeptám jestli nemáte někdo dílenskou příručku na PC na tohle auti,já mám jenom Jak na to a tam je celkem houby popsaný,spíš takový ty blbinky jak vyměnit žárovku a pod.
Naposledy upravil(a) seabees dne 01.12.2010 21:02, celkem upraveno 2 x.

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od jirkaR »

a co přicpaný hadice ?
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od seabees »

když jsem to odvzdušňoval tak to z nich stříkalo slušně,tak myslim že tim to taky nebude

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od majkl1 »

Už se to tu řešilo několikrát, ale nepamatuju si čí m to bylo. ALe je zajímavé, že ve všech případech se jednalo o auta s ESP. Máš ho taky?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od seabees »

jestli se to tu řešilo nevím,našel jsem jenom pár věcí ohledně brzdových válečků,ale dál nic.ESP mám taky ale nemyslim si že to s tim má něco dočinění

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od seabees »

tak jsem koukal na netu a na různý fora a většinou se to točilo kolem ABS a hlavního brzdovýho válce.Měl někdo ABS rozebraný?Myslim tu bejkárnu do který a z který vedou trubky s brzdovkou?Jestli tam třeba nemám nějakej bordel,něco špatně neběhá a pod.Abych věděl co od toho čekat kdyby došlo na rozborku.Koukal jsem že nový stojí necelejch 15 klacků.To abych přestal žrát kdyby to bylo tim

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od majkl1 »

S ABS to bude zřejmě nějak souviset, ale ABS se bez šlápnutí na brzdový pedál spouští právě díky ESP, případně EDS(při absenci ESP). V mnoha případech problém vyřešilo správné nafouknutí pneumatik. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od seabees »

teď nevim co přesně myslíš tim že mám přifouknout pneu,když mi brzdí dvě kola :?:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od majkl1 »

Tím myslím, že za kontrolu tlaku nic nedáš. Ono jednu podhuštěnou pneu ESP vyhodnotí jako počáteční fázi smyku a přibržduje patřičná kola (pokud nemáš hlídání tlaku v pneu). Jak jsem říkal - nejednou se to tu řešilo a často to bylo právě tímto. Nevylučuji však chybu jinde (hlavní brzdový válec, posilovač aj.).
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

dolezel7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.08.2010 22:10

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od dolezel7 »

Hlavní brzd.válec panove :-)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od seabees »

no těm gumám moc nevěřim,protože jsem přehodil elektrony za plecháče a dělá to pořád,ale radši na to kouknu taky abych nebyl za pitomce a pak asi vlítnu na ten brzdovej válec.Dolezel7 co že si jseš tak jistej??? :)

Uživatelský avatar
wvwvw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 248
Registrován: 27.03.2008 13:21
Bydliště: SK - TS

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od wvwvw »

taktiež sa prikláňam k zlému hlavnému brzdovému valci, ak si správne všetko odvzdušnil (hlavne abs)

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od Currahee »

Jo tak to je zajímavá závada. Pokud jsi zavzdušnil ABS pumpu, tak na její odvzdušnění prý slouží žlutá plochá zátka na nádobce pro brzdovku a je potřeba VAG. Já pro jistotu dělal výměnu brzdovky způsobem jak jsem popsal ve FAQ, aby se mi tohle nestalo. Ještě mě napadlo, začíná zima a ráno bývá už kolem nuly. Nemáš náhodou vodu v posilovači, že by zamrzal a zůstával viset válec?
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od majkl1 »

Ale proč by mu vysel vždy jen jeden okruh? Musel by mít nějak skříplé gumičky právě jen na tomto okruhu, což mi nějak nesedí. A nevracející se posilovač leda v kombinaci se zavzdušněným druhým okruhem. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od seabees »

podívám se do FAQ na to odvzdušnění a zkusim znovu odvzdušnit celý auto.Jinak dneska jsem dofouknul kola,teda spíš jedno,levý přední,mělo o 0,2 míň než by mělo mít,jinak zbytek ok.Zamrzlej posilovač to nebude,řešim to už od léta,jel jsem s tim do Chorvatska a za cestu tam a zpět mi to brzdilo samo asi 4x.Teď se asi divíte jak jsem poznal že to brzdilo.Já totiž když jedu po dálnici a jedu už rychleji tak se tim přibržďováním zahřeje kotouč až se zvlní a pěkně se klepe volant v ruce.Ale to jsem jenom ťuknul do pedálu a zmizelo to.Teď už to dělá skoro pořád.Kolo je rozpálený že na něm můžu vařit.No takže v létě posilovač prostě nezamrzá :) ,ale taky už se chytám každý blbosti.Tak i za tuhle radu dík.No koupim sadu na brzdovej válec a o víkendu to rozkuchám.Klidně pište kdyby vás něco napadlo.Zatim dík

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“