Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výměna manžety venkovního homokinetického kloubu
PříspěvekNapsal: 10.09.2015 14:22 
VWjunior
VWjunior

Hodnost:

VWjunior

10.09.2015

1

Měl bych připomínku k násilnému srážení. Přes středový šroub po vychýlení je možné vyháčkovat zajišťovací ocelový drátek. Následné stažení středovým šroubem jde lehce a je možné i pouze tahem rukou. Při násilném srážení přes zajišťovací kroužek dojde k porušení koncové části tisícihranu a nadření materiálu do stávajících drážek. :D

PříspěvekNapsal: 11.09.2015 00:20 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1681

Praha-západ

Jak je myšleno to vyháčkování? (nechat malej vakl mezi šroubem a poloosou tak akorát aby šla jen mírně pootáčet a při tom se o něj zapírala? Možná lepší nápad než ho vytlačovat nebo vybouchávat, ale též ne vždy nejsnadnější způsob...)
Taky se mi nechtělo brát do ruky kus roxoru a palici, dokud jsem si středovym šroubem "nevytočil pružinu" ... (jako řikal jsem si, že už to jde dost ztuha :-) a i při vyšroubovávání - vše ručně, byť jsem se u toho trošku zapotil ;-) - se kloub pěkně prohřál...asi jsem měl to štěstí, že se ta zajišťovací segerovka hezky zapřela...) ... to bylo ku*ev a dalších nadávek, než jsem jí konečně vyměnil :-) (a to jsem to nedělal poprvý...)

PříspěvekNapsal: 28.06.2017 21:00 
Řidič
Řidič

Hodnost:

Řidič

16.06.2017

2

Žádný složitý procedury. Vyšroubuješ středový šroub- imbus 17. Sundáš kolo, brzdič, kotouč. Vytoříš rejd úplně vlevo.Vysuneš kloub z ložiska a ohneš ho tak, že se kloub vysmekne z těhlice. Pak kloub narovnáš souose s hnací hřídelí , našroubuješ středový šroub a šroubuješ až nadoraz a pak ještě a ten šroub se opře do hnací hřídele a dalším otáčením šroubu se tisícihran hřídele vysmekne z pojišťovacího kroužku a kloub je venku. Vyměníš manžetu, či kloub a zas to smontuješ.Nic se nepovoluje- žádný čepy, příruby, nevyndavá se hřídel....

PříspěvekNapsal: 02.07.2017 11:35 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1681

Praha-západ

Kéž ti tento postup funguje ve všech případech a ne jako mě 8) :good:
Btw. většinou je to šetrnější způsob než to "vyklepnout", ale taky ne vždy, hodně záleží, jak se ta segrovka zrovna zapře (může se stát, že stačí fakt malý klepnutí a je venku a oproti tomu když se to zapře tak, že tim středovym šroubem tu segrovku zdeformuješ, taky dochází k tomu ožvejknutí zubů jak psal wwamater, kterej neupřesnil jak/čim přesně tu segrovku vyháčkuje a jestli to nejdřív vymejvá nebo se k ní "dohrabe" přes tu vazelínu ... ;-) )
A taky často dobře funguje to, že se tam ten středovej šroub zašroubuje jen tak, aby se s poloosou dalo trochu pootáčet (přičemž se "u obvodu" opírá o ten středovej šroub) a opatrnym otáčením v urč.místě ta segrovka vyskočí...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]