Kostice zadní nápravy B 5.5

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Kostice zadní nápravy B 5.5

Příspěvek od TDI 4MOTION »

Měl bych dotaz jestli někdo s 4Motionem už měnil kostice,nebo stabilizační tyčky zadní nápravy.Mám je už asi vymlacené a na levém zadním kole mám šílený odklon,který nejde na geometrii doladit.Děkuji za odpovědi,popřípadě kde jste je sehnali a na kolik vás vyšli.
vé-šestka

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Kostice zadní nápravy B 5.5

Příspěvek od majkl1 »

Tyčky stabilizátoru jsem kupoval někde na netu. Kvalitní počítej tak 700 za jednu. Já kupoval nějaký poláky za 250 (adresu si nepamatuju, ale pan google ti poradí). Odklon ti ovšem vyřešit nepomohou.
Probléím je v tom, že ty excentry skoro vždy totálně zareznou a v servisu než, aby je utrhli (často nejdou rozhýbat bez poškození šroubů) a vyměnili raději řeknou, že to nejde. Je s tím hodně sraní a jelikož geoška je za nějakou paušální částku, tak se jim nechce za tu samou senu drbat o hodinu déle. :roll:
Takže pokud nemáš nějakou totální bouračku, tak kecy, že to nejde jsou jen o lenosti mechanika. Vím o čem mluvím, loni jsem to řešil 2x a bez dohadování a rozčilování se to neobešlo. Nakonec jsem jim s tím musel ještě pomáhat. Šrouby jsme odřezali(utrhli) a nahradili obyčejnýma ocelákama. Jen s tím bylo více drbání než s excentrem.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: Kostice zadní nápravy B 5.5

Příspěvek od TDI 4MOTION »

majkl1 píše:Tyčky stabilizátoru jsem kupoval někde na netu. Kvalitní počítej tak 700 za jednu. Já kupoval nějaký poláky za 250 (adresu si nepamatuju, ale pan google ti poradí). Odklon ti ovšem vyřešit nepomohou.
Probléím je v tom, že ty excentry skoro vždy totálně zareznou a v servisu než, aby je utrhli (často nejdou rozhýbat bez poškození šroubů) a vyměnili raději řeknou, že to nejde. Je s tím hodně sraní a jelikož geoška je za nějakou paušální částku, tak se jim nechce za tu samou senu drbat o hodinu déle. :roll:
Takže pokud nemáš nějakou totální bouračku, tak kecy, že to nejde jsou jen o lenosti mechanika. Vím o čem mluvím, loni jsem to řešil 2x a bez dohadování a rozčilování se to neobešlo. Nakonec jsem jim s tím musel ještě pomáhat. Šrouby jsme odřezali(utrhli) a nahradili obyčejnýma ocelákama. Jen s tím bylo více drbání než s excentrem.
Jojo vzpomínám si,že kamarád co děla v jednom pneu a dělal mi geometrii se stím drbal,ale levé mu nešlo a ted ten další ani nevěděl,že mají čtyřkolky seřizovatelnou zadní nápravu.Ok to není mnoho budou už vymlacéné tak je vyměním a při jednom i ty štelovací šrouby.Jen sem se ted přestěhoval do Prahy tak musím najít seriozní mechaniky,kterým mohu věřit když sem ty své doma "opustil" :)
vé-šestka

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostice zadní nápravy B 5.5

Příspěvek od sss601 »

TDI 4MOTION: Doporučuji ti A.T.U na Chodově super jednání super přístup rychlá práce opravdu jsem byl mile překvapen http://www.autotechnikunger.cz/pages/se ... &gebiet=CH" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vwtom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Re: Kostice zadní nápravy B 5.5

Příspěvek od vwtom »

Souhlas, je to jen o šikovnosti mechanika. Na geošce mi hned navrhovali výměnu ramen a přitom stačilo zajet za šikovným mechošem a za půl hodiny byly excentrické šrouby vyměněné.
Vaše auto má vždy větší spotřebu než auto téže značky kohokoli druhého.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“