Posilovač řízení?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
HoubaK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 10.01.2011 18:43

Posilovač řízení?

Příspěvek od HoubaK »

Mám problém na pašíkovi 2001
Při couvání nebo jízdě dopředu to v plném rejdu (vlevo i vpravo) vydává divný zvuky. Něco mezi pištěním a hučením. Podezdření mám na posilovač řízení. Nestalo se to náhodou někomu?

Uživatelský avatar
venda81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 06.07.2010 22:48

Re: Posilovač řízení?

Příspěvek od venda81 »

Mě to něco podobného dělá taky a musim říct,že to dělá většina aut s posilovačem řízení se kterými jezdím.
Pokud ten zvuk není nějak extrémní,tak bych to neviděl jako závadu,která by mi nedala spát.

HoubaK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 10.01.2011 18:43

Re: Posilovač řízení?

Příspěvek od HoubaK »

venda81 píše:Mě to něco podobného dělá taky a musim říct,že to dělá většina aut s posilovačem řízení se kterými jezdím.
Pokud ten zvuk není nějak extrémní,tak bych to neviděl jako závadu,která by mi nedala spát.
Ha, zase ty. No dneska sem couval s otevřeným okýnkem z garáže, tak sem si toho všimnul. A celkem je to hlasitý. Připíšu si to na seznam a za 14dní předložim v servisu. Dám to pořádně poštelovat a projet. U ojetého auta člověk nikdy neví.

Uživatelský avatar
venda81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 06.07.2010 22:48

Re: Posilovač řízení?

Příspěvek od venda81 »

Tak pokud budeš auto dávat do servisu,tak je určitě dobré se zmínit o vadách,které si zjistil.
A pokud si na to člověk netroufá,ta si je nechat i opravit.
Ale co se týká toho mikra ve dveřích,tak si nedělám srandu s tím,že to tu je hodně popsené a jsou tu i návody i s fotodokumentací na jeho opravu.A v servisu by si docela koukal,co by si za tuto konkrétní opravu vykešoval.S tím co si tu můžeš přečíst se to dá opravit za necelou 100korunu.

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Posilovač řízení?

Příspěvek od proche77 »

HoubaK píše:
venda81 píše:Mě to něco podobného dělá taky a musim říct,že to dělá většina aut s posilovačem řízení se kterými jezdím.
Pokud ten zvuk není nějak extrémní,tak bych to neviděl jako závadu,která by mi nedala spát.
Ha, zase ty. No dneska sem couval s otevřeným okýnkem z garáže, tak sem si toho všimnul. A celkem je to hlasitý. Připíšu si to na seznam a za 14dní předložim v servisu. Dám to pořádně poštelovat a projet. U ojetého auta člověk nikdy neví.
mrkni na olej v nadržce,muže ho byt malo ,nebo je vyjetej,vyměnit, :wink: draku

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Posilovač řízení?

Příspěvek od majkl1 »

V krajní poloze je to při zahřátém motoru normální jev, mimo jiné popisovaný i v manuálu k autu. Kvůli přehřívání oleje se nedoporučuje držet volant v krajních polohách déle než pár vteřin.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

HoubaK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 10.01.2011 18:43

Re: Posilovač řízení?

Příspěvek od HoubaK »

majkl1 píše:V krajní poloze je to při zahřátém motoru normální jev, mimo jiné popisovaný i v manuálu k autu. Kvůli přehřívání oleje se nedoporučuje držet volant v krajních polohách déle než pár vteřin.
Dělá mi to i za studena.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“