LETNÍ PNEU - DOTAZ

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Jirmus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.03.2011 13:09

LETNÍ PNEU - DOTAZ

Příspěvek od Jirmus »

Zdravím všechny, jako nový člen mám dotaz ohledně nákupu letních pneu na mého pašíka 1.9TDi PD 96kW v kombíku.
Možná už se to tady hodněkrát řešilo - tak se omlouvám - teď k dotazu:
Musím na jaře koupit nové letní gumy - prolezl jsem kdejaký internetový shop s gumama a přečetl spostu recenzí, postřehů a testů na letní gumy.
Mojiím favoritem byly v rozměru 195/65 R15 tyhle gumy Pirelli CINTURATO P6 nebo Dunlop SP SPORT FASTRESPONSE.
Ale můj synovec dělá u značkovýho pneuservisu, kde mají jen Barumky, Continentaly, Semperitky a podobny znacky z celeho koncernu Continetal.
Dal by mi cenu na tyhle gumy Continental CONTI PREMIUM CONTACT 2 a zdarma mi je přezuje na disky po zimních gumách. Takže ve finále budou ještě levnější o min. 150 kč na jednu gumy, když je zadara přehození ze zimních.
Teď k dotazu - kámoš mi doporučoval, abych šel do gum s vyšším hmotnostním indexem - na moje auto je 91 t.j. 615 kg na jedno kolo a on doporučuje index 95 - t.j. 650 kg na kolo - prý kvůli težkýmu dieslovýmu motoru na předku. V tom případě by tam nešli mnou vybrané gumy a musel bych se podívat po gumách na dodávky :-) Trošku mi to přijde jako hloupost, když je jasně v techničáku od výrobce přesně daný rozměr a typ gum.
No a na závěr bych byl rád, kdyby jste mi něco připsali k mému věru gum - třeba - sou dobrý, měl jsem je - nebo - jsou dobrý, ale sjižděj se jak potvora - vydržely mi jen 2 roky - :) Jen chci doplnit, že nejsem žádný závodník, protože vozíme vzadu 3 -letou dceru.
Předem moc díky za postřehy a všem spoustu najetých kiláků bez nehod :-)

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: LETNÍ PNEU - DOTAZ

Příspěvek od Hudy »

Zdarec s tímhle rozměrem letních pneu moc neporadím,myslím že většina z nás na léto používá 225/45/17 já jsem loni koupil Dunlop a co se týká držení jak na suchu tak na vodě prostě super a s tím váhovím indexem bych si hlavu nedělal dej tam klasiky a hotovo

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: LETNÍ PNEU - DOTAZ

Příspěvek od majkl1 »

Váhovej index je určen od výrobce jako minimální, tudíž jakákoliv pneu splňující tento index je správná. Měl jsem na autě ty Cinturato P6 a teď jsem je koupil znovu. Za 1380/ks v mám rozměru jsou dobré. Jezdím vždy naložený a nikdy nebyl problém s váhovým indexem. Možná by s vyším v zatáčkách tak nepohupovali, ale zase by dřív ustřelili.
Ale pokud nejsi nějaký profesionální tester pneu a aut, tak rozdíl mezi většinou kvalitních gum (Continental, GY, Pirelli apod.) nepoznáš. Jen dej pozor, aby byly vyrobeny opravdu tam, kde je původní výrobce.
Jednou se mi dostali do ruky GY, které byly o 50kč na kus levnější, protože byly vyrobeny v JAR. Už nikdy více!!! Vyvažováno každý druhý den po dobu 14 dnů. :budo:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Jouda71
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 15.11.2010 17:23
Bydliště: Kladno-to je to město....

Re: LETNÍ PNEU - DOTAZ

Příspěvek od Jouda71 »

Já nazul Barum Bravuris 2 (205/55 R16 1400ks měl jsem tam i 17ky,ale po svezení na našich silnicích a ,,dálnicích" už neee... :( )....někdo říká že hučí,ale co vím a ač je to divné tak v patnástce,v šestnástce mám ticho jak v kostele......takže zatím spokojenost.... :smoke: Je fakt,že nejsem žádnej Fitipadi.....takže na moje ježdění asi O.K..... :) V patnástce má kolega na Octavici Continental a naprostá spokojenost....
Je to sice dál,ale o to horší cesta.........

Uživatelský avatar
skacpi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudim

Re: LETNÍ PNEU - DOTAZ

Příspěvek od skacpi »

195/65/15 CONTI PREMIUM CONTACT 2 mám a jsem spokojenej,super pneu.

Uživatelský avatar
baron73
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 05.10.2007 23:08
Bydliště: Mutěnice

Re: LETNÍ PNEU - DOTAZ

Příspěvek od baron73 »

http://www.pneunet.cz/hodnoceni-pneumatik/" onclick="window.open(this.href);return false; skus si počíst tady,možná ti to pomůže,ale zas to neberu jako 100% vodítko,ale uvidíš :roll:

Jirmus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.03.2011 13:09

Re: LETNÍ PNEU - DOTAZ

Příspěvek od Jirmus »

Zdravím všechny a děkuju za postřehy - nakonec jsem se rozhodl pro Pirellki P6 Cinturato - a to hlavně z důvodu dobrých výsledků jízdy na mokru, vysokého kilometrového nájezdu. Cena na webu u A-pneu v Brně je teď v akci za 1335,- za kus a přezutí budu mít u synovce zadara - dnes tam jedu.
Ty Continentaly my dost lidí vymlouvalo - prý malý kilometrový nájezd - jinak jsou super....
Až budu mít něco najeto, tak přidám zkušenosti... :laugh:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“