Pružiny přední nápravy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Pružiny přední nápravy

Příspěvek od ZOkYN »

Zdravím klubáci,
v zimě 2009/10 se mi stalo to, že když jsem jel do Alzy pro notebook, tak jsem při odjezdu zjistil, že mám prasklou levou přední pružinu, před výměnou pružin jsem měl mezi kolem a blatníkem mezeru cca. 5-6 cm, a ten předek krásně žehlil pražský tankodrom, bez jakýchkoliv ran atd.... Po výměně pružin se mezera mezi blatníkem a kolem zmenšila na cca. 2-3 cm, teď když projíždím tou prahou a tak celkově to bouchá, jako kdyby ty pružiny šli uplně nadoraz, nějaký moc měkký mi přijdou. Otázka zní: Podle čeho se na pružině dá zjistit jestli je určena pro moje vozidlo?? Dají se ty pružiny nějak podložit, aby to auto celkově pozvedlo a zlepšil se opět komfort jízdy?
Řeším to sice až po roce, ale myslím, že momentální stav toho předku je na úkor ramen, proto bych to chtěl vrátit do stavu před prasknutím té pružiny(byly hodně tvrdé), přeci jen ten komfort byl parádní a přišlo mi, že ty ramena byly minimálně namáhaná...

Díkes za rady, tipy, triky a postřehy :D

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Pružiny přední nápravy

Příspěvek od živočich »

na pružině je barevné označení(proužky),ale co je na tvé auto za barvy nevím a podložky jsou např. tyto http://www.weitec.cz/katalog.asp?pgid=1166" onclick="window.open(this.href);return false; a nebo nechat něco udělat
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“