Pašík nad 120kmh třepe

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Pašík nad 120kmh třepe

Příspěvek od ace_rimmer »

Rozhodně je to boulí, mně se tohle kdysi dělo taky, měl jsem bouli na vnitřní straně, v 80km/h se nedal udržet volant :-D a nad 80km/h to ustávalo.

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: Pašík nad 120kmh třepe

Příspěvek od ZOkYN »

ace_rimmer píše:Rozhodně je to boulí, mně se tohle kdysi dělo taky, měl jsem bouli na vnitřní straně, v 80km/h se nedal udržet volant :-D a nad 80km/h to ustávalo.
A nebudou ty vibrace něčemu vadit, když na tom budu jezdit dál???

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pašík nad 120kmh třepe

Příspěvek od pepanos »

já myslím,že ne,maximálně zabiješ sebe+někoho v protisměru,až ti ta guma praskne.Nenapadlo tě,že boule na gumě je defekt?

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Pašík nad 120kmh třepe

Příspěvek od roti »

jenom hovado muze jezdit s bouli na kole!! ku*va hosi...
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Pašík nad 120kmh třepe

Příspěvek od ace_rimmer »

Jasně že bude, já jsem na to nemohl dlouho přijít proč to dělá, ta boule byla zevnitř, jak jsem na to přišel tak šla guma hned pryč, určitě to vyměň :158: Důležité je, že jsi přišel na tu příčinu...

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: Pašík nad 120kmh třepe

Příspěvek od ZOkYN »

Možná jsem ty boule špatně napsal, prostě je to vyboulený na vnější straně, ale jakoby do středu vozidla, při nasazení pneu na auto... prostě na tý vyvažovačce šlo vidět jak to lehce hází na boku a povídal, že to je tím, že ty gumy někde dlouho stály, že se to možná ježděním trochu spraví...

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Pašík nad 120kmh třepe

Příspěvek od ace_rimmer »

Jo takhle, tak to je potom něco jiného, to měl pravdu, nicméně nespraví se, možná jen trochu,ale ne úplně aby to vůbec neházelo. Pokud na nich někde dva roky stálo odstavené auto tak bych je vyměnil...kup někde jeté se zárukou že jsou rovné za pár stovek a máš to.

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: Pašík nad 120kmh třepe

Příspěvek od ZOkYN »

ace_rimmer píše:Jo takhle, tak to je potom něco jiného, to měl pravdu, nicméně nespraví se, možná jen trochu,ale ne úplně aby to vůbec neházelo. Pokud na nich někde dva roky stálo odstavené auto tak bych je vyměnil...kup někde jeté se zárukou že jsou rovné za pár stovek a máš to.
Tak mě vyšli na 1000,- všechny 4 ks i s přezutím na ALU disk s vyvážením. Je to značka Maloya a jsou Made in Holland... vzorek je skoro jako nový, rovnoměrně sjetý, ale mají ten problém, jak jsem psal... ale sezonu to snad vydrží... A může to teda být ta příčina proč mi klepe ten volant.. při 120 km/h??

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Pašík nad 120kmh třepe

Příspěvek od ace_rimmer »

Ta cena asi mluví za vše, majitel asi věděl proč je dává tak zalevno, za ty prachy bych to neřešil a prostě nejezdil 120 :-) Nicméně nevím jestli ti to za to stojí kvůli takovým gumám si odrovnat zbytek auta, na gumách ušetříš a pak to několikanásobně přeplatíš při opravě něčeho jiného co se vychlemtalo vlivem těch vibrací. ;-) Zkoušel jsi prohodit přední za zadní?

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: Pašík nad 120kmh třepe

Příspěvek od ZOkYN »

To byl můj první dotaz, jestli ty vibrace nevadí něčemu jinému na autě. Jinak z nedostatku času a financí, jsem to nezkoušel, stejně poslední dobou dost často stojím... takže to zatím asi nějak nebudu řešit... v zimě plánuju funglovky zimáky... a pak koupím asi i novou sadu na léto...

Uživatelský avatar
Scholles
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 25.05.2008 18:21
Bydliště: Praha 10

Re: Pašík nad 120kmh třepe

Příspěvek od Scholles »

Treviss píše:
Currahee píše:Musíš si jí roztočit, abys to viděl. Asi bych to zvednul na špalek, zatáhl ručku pořádně, pořádně zajistil, vypnul ESP a na 3-4kvalt jí roztočil přes diferák, ale netuším co udělá torsen uprostřed. Aby ti to neseskočilo 8)
No nevim, tohle bych radsi na 4kolce nezkousel :(
A nebude lepší ji vyndat,upevnit třeba na soustruh a roztočit...? Taky uchylný nápad,ale jednat na to uvidíš a bez strachu,že vypálíš s károu kdesi do vrat

Uživatelský avatar
Scholles
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 25.05.2008 18:21
Bydliště: Praha 10

Re: Pašík nad 120kmh třepe

Příspěvek od Scholles »

A koukám,že jsem byl někde jinde,už jsme u boulí na kolech a zabíjení. Rozhodně při našich rychlostech,když ti praskne guma i při 140km/h,tak to není tak jak se tu vede. Už se mi to stalo a tah do strany nastavá pomalu a pak se mi to stalo v práci,ale tam tahám Scanii něco kolem 40tun a to už je problém. Takže v klidu-nejhorší smrt je z vyplašenosti....

webjoex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22.07.2009 19:54

Re: Pašík nad 120kmh třepe

Příspěvek od webjoex »

Tak jsem byl v servisu a zkoumali jsme to.
Vypadá to na zadní nápravu na silentbloky, prtože jsem zjistil, že když se auto vzádu zatíží tak to dělá jen minimálně.Ještě to pojedu projet s mechanikem a uvidíme. Buď silentbloky a pak jedině gumy.
Jsem zvědav :-) snad to vyjde

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Pašík nad 120kmh třepe

Příspěvek od PlusOne »

Treviss píše:
PlusOne píše:Zdarec, moje auto mi to dělá taky. Já teď jedu na 14 dní do DE, nechám auto u mechoše, a zmíním se mu o tom - fakt je, že to začalo dělat až potom, co jsem na pravém předním kole měnil manžetu, takže je možné, že je něco blbě dotažené, nebo povolené...pak dám vědět :-)
Oki, to jsem zvedavy jestli neco najde :)
Ja to mel tyden u mechose a nenasel nic. Dej vedet.
Tak se zpožděním - mechanik to po sobě ještě jednou zkontroloval, vyčistil, pořádně dotáhnul, a problém se nevyřešil.
webjoex píše:Tak jsem byl v servisu a zkoumali jsme to.
Vypadá to na zadní nápravu na silentbloky, prtože jsem zjistil, že když se auto vzádu zatíží tak to dělá jen minimálně.Ještě to pojedu projet s mechanikem a uvidíme. Buď silentbloky a pak jedině gumy.
Jsem zvědav :-) snad to vyjde
Zadní nápravu mám teď dělanou, a zpozoroval jsem stejný chování - nemám ale ještě udělanou geometrii zadku, nemohli ji udělat právě kvůli KO silentblokům na zadní nápravě, takže doufám, že máš pravdu, a bude to rozhozenou geo...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

zlatak
Závodník
Závodník
Příspěvky: 650
Registrován: 12.10.2010 19:25
Bydliště: severni cechy

Re: Pašík nad 120kmh třepe

Příspěvek od zlatak »

Mam ten samy problem,ze mi vybruje auto spis ale jako zadek ,ale jak to tady ctu tak poradne nikdo nevi cim to presne je tak se pridavam dela mi to na zimnich i letnich kolech :negative: celkem me to s..e

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“