Něco klepe na podvozku

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
cong
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 10.03.2010 21:50

Něco klepe na podvozku

Příspěvek od cong »

Zdravim,

nemáte někdo zkušenost čím by mohlo být, podivný zvuk jakoby uvolněného plechu na podvozku. Prohlížel jsem podvozek a tam jsem nic uvolněnýho nenašel. Myslel jsem že by to mohlo být kryt tunelu pro výfuk ale ten drží...Zvlášť když jedu po nerovnosti tak je to jak kdybych skoro cinkal pokličkama o sebe. Mám varianta 2004 96kw

Dík za radu

Uživatelský avatar
danielsan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 05.04.2010 09:07

Re: Něco klepe na podvozku

Příspěvek od danielsan »

když stojíš na brzdě a jedeš dál..klepe to pořád? mě takhle klepe nějaká sranda v třmenu

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco klepe na podvozku

Příspěvek od hanisz »

ja si nedavno teda davno vsiml ran pri prejeti nerovnosti jakoby s leve strany a ted dva dny zpet jak sem jel s otevrenym oknem tak sem k tomu slysel jakoby kovove zvuky nedavno mi bylo receno jak sem chtel zkontrolovat dotazeni zanovnich ramen ze to je uvolneny trmen na prednim kolu (potvrzeno ty rany o kovovem zvuku sem nevedel tak sem nerikal ale pravdepodobne to bude ono) doporuceno mi bylo koupit opravnou sadu trenu stoji to asi od 200 -1000 korun podle obsahlosti sady. tak to asi tento tyden vyzkousim a uvidim jestli se to ztrati :)
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Uživatelský avatar
cong
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 10.03.2010 21:50

Re: Něco klepe na podvozku

Příspěvek od cong »

Poznám něco když sundám kolo?

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco klepe na podvozku

Příspěvek od hanisz »

mylsim ze jo .. jak zatreses s trmenem tak pujde videt znacna vule
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Uživatelský avatar
cong
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 10.03.2010 21:50

Re: Něco klepe na podvozku

Příspěvek od cong »

Tak už jsem na to přišel byly to třmeny a blbě namontovaný brzdový destičky. Jak na předku tak na zadku. Každopádně dík za rady aspoň jsem věděl kde hledat:)

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco klepe na podvozku

Příspěvek od roti »

řešil jsem ten samej problém. Po nerovnostech do drnčelo od pravýho kola a po sešlápnutí brzdy to přestalo. Stačilo i bouchnout nebo kopnout do PZ kola a zadrnčelo to. Včera jsem to sundal a podle mě to dělala vnitřní destička. Asi byla špatně nastavená ta pručinka na destičce, protože byla zarezlá v jedné poloze a ve třmenu byla defacto na volno. Takže jsem to komplet rozdělal (obě strany), pružiny rozpohyboval, prostříkal měděným sprejem na brzdy, včetně čepů a držáků třenů a je konečně klid ;)
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

d109
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.03.2011 13:05

Re: Něco klepe na podvozku

Příspěvek od d109 »

Ahoj, rád bych přispěl zkušeností, aby ostatní veděli co zkusit. Řešil jsem cinkání u PP kola. Destičky byly napevno, ramena a silentbloky, všechno tak jak má být. Po dlouhém bádání byla chyba v drátku třmene. Třmen samotný se jakoby vylamoval z těch dvou tyček na kterých je nasunutý. Řešení závady je přilepení vnější destičky ke třměni, což zvýšilo odolnost zatížení při vylamování, protože destička leží celou plochou na kotoučí a třmen se proto nemůže "vylamovat" a druhá věc bylo zvýšení předpětí na tom drátku který drží třmen na držáku třmenu na vnější straně. Zjednodušeně řečeno jsem zabránil vůli na třmeni ;) Cinkání na nerovnostech je fuč. Hodně km všem, hoj

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco klepe na podvozku

Příspěvek od Meggy »

podobné kovové zvuky také můžou dělat hydrolůžka motoru
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Něco klepe na podvozku

Příspěvek od aivos »

jak poznat ze je to ten silent motoru?
Obrázek

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco klepe na podvozku

Příspěvek od Tomášek »

zatahnes rucku, nastartujes, das 1, kamose postavis pred auto a pomalinku budes poustet spojku a uvidis jak moc bude motor cestovat nahoru.. kde bude nejvic cestovat, ten silentblok je v prdeli :)

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco klepe na podvozku

Příspěvek od Meggy »

motoru OFF
kvalt
rukou vem za kolo

když uslyšíš ten zvuk tak jsou prasklé
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Něco klepe na podvozku

Příspěvek od aivos »

jako hodit si to na kozy a zkoušet točit kolem ktere je ve vzduchu a je zarazeny kvalt?
Obrázek

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco klepe na podvozku

Příspěvek od Meggy »

kuwa v Ostravě se asi nějak blbě chápe :)

nepsal jsem nic o kolu ve vzduchu, prostě vem za kolo a několikrát s ním drbni než...jak narazí na kvalt tak se ten zvuk projeví, protože se vzepře motor na silentblokách
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: Něco klepe na podvozku

Příspěvek od shiTT »

to drnčení může také způsobovat ten ochrannej plechovej kryt za brzdovym kotoucem, staci ho trochu poohejbat a je klid:)
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“