homo klb alebo spojka?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
mafinko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 09.06.2010 18:02
Bydliště: Bratislava

homo klb alebo spojka?

Příspěvek od mafinko »

Zdravím klubáci. Mam nasledovný problém. Ked idem na 4 alebo 5 rýchlostný stupen a pridam plný plyn (tak okrem cierneho dymu co sa mi valí z výfuku :D ) mi zacne triast - vibrovat celým autom. Najprv som si myslel ze je to dvoj hmota alebo spojka ale zatial nič nepreklzuje a pri nizkych otackach je auto kludne a netrasie tak ani dvojhmota by to byt nemusela. Obcas ked zastavim hodim spiatocku a vytocim volant doprava a cuvam ozve sa strasny rachot take hucanie ako by slo nieco na sucho. MOze to byt homo klb? podla coho zistim ze ktory vonkajsi/vnutorny a na ktorej strane? Dnes som skusal hýbat homo klbom ale ide snim pohnut len von a dnu (smerom od kolesa k otoru) a to robi aj na ostatných autach co mame doma cize si myslim ze tak to ma byt.

Dik za help

Uživatelský avatar
BR-8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 06.01.2011 21:56

Re: homo klb alebo spojka?

Příspěvek od BR-8 »

Abys mohl vyloučit jestli je to homokinetický kloub, tak zkontroluj manžety, jestli v nich není díra nebo nejsou popraskané, stačí trocha nečistot a jsou KO. Homokineťáky se nejvíce ozývají při plném rejdu, při malé rychlosti zkus točit na obě strany a jestli uslyšíš "lupání" tak bych, řekl že to bude ono.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“