citlivos ESP

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

citlivos ESP

Příspěvek od bundis »

Ahoj,mám superba 2,8AMX, r.v. 2002 tiptronic, stává se mi,že auto mi na mokru třeba při ostřejším průjedu kruhákem začne jet rovně,prostě přední kola ztratí přilnavost a auto jede rovně, ESP vůbec nezareaguje, VAG nic nepíše. Auto mám jen dva měsíce a tak ho ještě moc neznám. Jen,když to srovnám s mým předchozím passatem B5,5 96kW TDI PD tak se mi toto nestávalo,ESP,vždy pracovalo super, nikdy jsem se na kruháku neutrhl,vždy mi ESP ubral výkon. Co může můj problém způsobovat? Nechá se nějak nastavit citlivost ESP?Díky

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: citlivos ESP

Příspěvek od proche77 »

bundis píše:Ahoj,mám superba 2,8AMX, r.v. 2002 tiptronic, stává se mi,že auto mi na mokru třeba při ostřejším průjedu kruhákem začne jet rovně,prostě přední kola ztratí přilnavost a auto jede rovně, ESP vůbec nezareaguje, VAG nic nepíše. Auto mám jen dva měsíce a tak ho ještě moc neznám. Jen,když to srovnám s mým předchozím passatem B5,5 96kW TDI PD tak se mi toto nestávalo,ESP,vždy pracovalo super, nikdy jsem se na kruháku neutrhl,vždy mi ESP ubral výkon. Co může můj problém způsobovat? Nechá se nějak nastavit citlivost ESP?Díky
ne,ma to svoji řidici jednotku,ale normal zkus jet někde na rovině a pod plynem ostře zatoč a drž to,pokud se to začne samo rovnat a ubirat vykon,tak je to OK,mě to taky někdy ustřeli,holt si samo reguluje,kdy zasahne a kdy nee

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: citlivos ESP

Příspěvek od bundis »

No mně je divný,že když už ten předek ustřelí a auto jede rovně tak kdybych nezasáhl já tak ESP normálně spí a nic neudělá. Byl jsem zvyklí,že ESP zasahuje dřív než jsem schopen zareagovat já.Takže si myslím,že je něco špatně.Jen nevím co a jak proměřit či nastavit

Uživatelský avatar
Jindras130
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 29.05.2008 19:43
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: citlivos ESP

Příspěvek od Jindras130 »

Hold vw je vw :D ne dělam si sramdu :drinks: . sory za OT
Jindras130

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: citlivos ESP

Příspěvek od bundis »

Tak o tom nikdo nepochybuje,že VW je lepší,ale tady to nefunguje vůbec. Ocenil bych radu,která by vedla k vyřešení mého problému

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: citlivos ESP

Příspěvek od proche77 »

bundis píše:Tak o tom nikdo nepochybuje,že VW je lepší,ale tady to nefunguje vůbec. Ocenil bych radu,která by vedla k vyřešení mého problému
pokud nefunguje ,jak sem psal,tak na diagnostiku a asi bude v řiti ř.j,. :!: zkoušel si to na parkovišti ,pod plnym plynem,a ostře zatočit?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“