Jaká kola na passata?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Speedy-junior
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Jaká kola na passata?

Příspěvek od Speedy-junior »

Zajímalo by mě, jaká kola jsou na Passata nejvhodnější. Mám na mysli až na pár detailů sériového Passata a 17" kola. Např. mnohopaprskové, málopaprskové, límcové apod...

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

tak to je snad otázka vkusu, ne?
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
Speedy-junior
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Speedy-junior »

Samozrejme, ale jsou napr. kola, ktera se hodi jen na tuningova auta apod. A napr. pokud nektera kola na tuning aute vypadaji supr, na normalnim bez snizeni by mohly vypadat priserne. Teda takhle mi to rikalo par tuningaru. Nekdo mi zas rikal, ze se na netuning auta nehodi limcova kola, protoze auto neni snizene atp... Tak v tom mam trochu chaos.

Uživatelský avatar
blackjack
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: všude kde je dobře sem jako doma

Příspěvek od blackjack »

co mám známý gumaře, kolaře a servisáky, tak mi říkají tohle: na krásu si kup co se ti líbí. Ale oni kupují zásadně značkové disky přímo automobilek, protože mi dlouhodobě tvrdí, že bývají nejtvrdší a nejodolnější. Důvod - výrobce auta ti drží záruku a nechce aby měkejma šiškama sis odkrágloval nápravy, ... . A je pravda, že pokud nekoupíš tuningový kola od renomovanýho výrobce ( a tudíž slušně drahý ), tak potom skoro ze všeho po roce ježdění uděláš šišky. S drtivou převahou kupují tlustopaprskový ( 5, 6 paprsků ), žádný extra límce a už vůbec ne, aby na kole byla bočnice gumy našikmo - guma je užší něž ráfek a tak se podle něj rotáhne došikma. Tohle když vidí tak by stříleli - kolik bočních průrazů a poškození - ale tohle je většinou problém u mladejch jelit, který koupí levně táááááááákovýhle elektrooooooooony a pak na ně protože nemá prachy nazouvá tuňácký 175 a má pocit, že díky tý šikmosti mu to teď bude v těch serpentínách za vsí sedět jako formule 1.
benzín nebo nafta, hlavně když jedu za 5,5 litru

Uživatelský avatar
Speedy-junior
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Speedy-junior »

mno asi muj pripad. Nejsem schopnej do toho vrazit tolik penez a tak zatim koukam po replikach Audi A8 od MAM za 4500,- za kus...

Uživatelský avatar
bbob
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kraj Královehradecký
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bbob »

blackjack píše:co mám známý gumaře, kolaře a servisáky, tak mi říkají tohle: na krásu si kup co se ti líbí. Ale oni kupují zásadně značkové disky přímo automobilek, protože mi dlouhodobě tvrdí, že bývají nejtvrdší a nejodolnější. Důvod - výrobce auta ti drží záruku a nechce aby měkejma šiškama sis odkrágloval nápravy, ... . A je pravda, že pokud nekoupíš tuningový kola od renomovanýho výrobce ( a tudíž slušně drahý ), tak potom skoro ze všeho po roce ježdění uděláš šišky. S drtivou převahou kupují tlustopaprskový ( 5, 6 paprsků ), žádný extra límce a už vůbec ne, aby na kole byla bočnice gumy našikmo - guma je užší něž ráfek a tak se podle něj rotáhne došikma. Tohle když vidí tak by stříleli - kolik bočních průrazů a poškození - ale tohle je většinou problém u mladejch jelit, který koupí levně táááááááákovýhle elektrooooooooony a pak na ně protože nemá prachy nazouvá tuňácký 175 a má pocit, že díky tý šikmosti mu to teď bude v těch serpentínách za vsí sedět jako formule 1.

vyrecny to prispevek plne souhlasim. vse je o vkusu jak rika martin i black jack nekomu se libi takvy nekomu makovy ja mam na pasikoj originalni 16 s gumou 205 / 55 a jsem nadmiru spokoj jo sluseli by mi 17" ale nejsou many a jeste k tomu by rychleji odchazela naprava a abych kazdou chvili menil napravu na to nemam :lol: . A kazdopadne jak rika black jack tak znacku ja mel na svym starym peugeotoj 14" starsi typ litaku od ronalu a vymetl jsem diru a kolo slo na stolici!!! §

Jinak kola delaj auto :wink: 8)

Uživatelský avatar
David
Profík
Profík
Příspěvky: 926
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David »

já bych volil tyhle:
Obrázek
nebo tohle - orig. W8:
Obrázek
Obrázek

a ještě jednou orig. VW Phoenix:
Obrázek

Podle mě, tyhle dvoje kola jsou nejhezčí - ještě repliky A8 :wink:

Uživatelský avatar
David
Profík
Profík
Příspěvky: 926
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David »

Obrázek

tahle fotka se mi nechce zobrazovat, ale stačí stáhnout ten odkaz a dát ho do adresy :wink:

Karfik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 690
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Karfik »

vite o nejakym shopu nebo prodejne kde maj original litaky VW? Nemyslim autorizovany prodejce.
U nás na vsi se řiká, silnější pes mrdá.

Uživatelský avatar
David
Profík
Profík
Příspěvky: 926
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David »

Karfik píše:vite o nejakym shopu nebo prodejne kde maj original litaky VW? Nemyslim autorizovany prodejce.
deutchland deutchland über alles :sharm: :revenant: - tady v čechách tak jedině bazary, vrakoviště, nebo lidi co vozí auta - jinak asi ne... Ale myslim si, že se dá sehnat v německu bez problémů... :wink:

Karfik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 690
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Karfik »

David píše:
Karfik píše:vite o nejakym shopu nebo prodejne kde maj original litaky VW? Nemyslim autorizovany prodejce.
deutchland deutchland über alles :sharm: :revenant: - tady v čechách tak jedině bazary, vrakoviště, nebo lidi co vozí auta - jinak asi ne... Ale myslim si, že se dá sehnat v německu bez problémů... :wink:
bleeeeeeeeeeeeeee nemam rad ty brejlaty kniraty vonausnicovany vyzrany prasata s velkejma hlavama.
Dik za info. poptam, se. :wink:
U nás na vsi se řiká, silnější pes mrdá.

Uživatelský avatar
David
Profík
Profík
Příspěvky: 926
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David »

Karfik píše:
David píše: deutchland deutchland über alles :sharm: :revenant: - tady v čechách tak jedině bazary, vrakoviště, nebo lidi co vozí auta - jinak asi ne... Ale myslim si, že se dá sehnat v německu bez problémů... :wink:
bleeeeeeeeeeeeeee nemam rad ty brejlaty kniraty vonausnicovany vyzrany prasata s velkejma hlavama.
Dik za info. poptam, se. :wink:
JOJO, co se dá dělat :wink:

Uživatelský avatar
David
Profík
Profík
Příspěvky: 926
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David »

Karfik píše:
David píše: deutchland deutchland über alles :sharm: :revenant: - tady v čechách tak jedině bazary, vrakoviště, nebo lidi co vozí auta - jinak asi ne... Ale myslim si, že se dá sehnat v německu bez problémů... :wink:
bleeeeeeeeeeeeeee nemam rad ty brejlaty kniraty vonausnicovany vyzrany prasata s velkejma hlavama.
Dik za info. poptam, se. :wink:
a co sháníš za kola??

Uživatelský avatar
No Respect
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 379
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od No Respect »

David píše:já bych volil tyhle:
Obrázek
Tak to sou přesně ty kola co se mi líbí.Origo a moc pěkný.A kolikátky to vlastně jsou ? 16, 17 ?
ale je to tuším ještě snížený, tak to vypadá dost jinak, ale tento typ origo kol se mi na pašíkovi dost líbí.
No risk :arrow: No fun

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Ta jsou opravdu pěkná, ale replika A8 je fakt suprová a na Passata se hodí.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“