Pískání brzd po výměně

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

dvd73
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 24.06.2010 01:25

Re: Pískání brzd po výměně

Příspěvek od dvd73 »

Teea píše:Jak jsou na tom vodici cepy trmenu. Chodi volne. Mi po vymene lehce pribrzdovalo a pri dobrzdovani piiskalo. Namazani pomohlo na chvili. Po vymene gumicek vse OK a zmizelo i piskani pri dobrzdovani.
Jake cepy a gumicky myslis? Dokazal bys to najit a ukazat mi (nam) to treba na AutoKelly? Hned bych to utíkal koupit :-D
Právní rady a zastoupení
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=215552" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: Pískání brzd po výměně

Příspěvek od Teea »

Tyhle gumicky :)
http://www.hanza-autodily.cz/sada-vodic ... e/d-71085/" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
DJ_Kingpin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Pískání brzd po výměně

Příspěvek od DJ_Kingpin »

tak obnovím téma :-)
taky mi po zahřátí brzdy pískají. když jedu rovně ticho. při dobržďování nepískají. když začnu zatáčet do leva tak začnou pískat (do prava málo kdy, ale taky). stačí lehce sešlápnout brzdu a je zas ticho.....pustím brzdu píská.
koupil jsem měděnou pastu, napatlal desky pak i třmen. stále píská.
tak jsem koupil nové destičky......stejně pískají.
čím by to ještě mohlo být?
jak volně má jít čep z pouzder brzdového třmenu ven? mě jde celkem z tuha. musím ho vytáčet zastrčeným inbusem - rukou ho nevyndám.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Pískání brzd po výměně

Příspěvek od M@ty »

Takže pístek musí chodit volně, desky do boku také a ty čepy v gum. pouzdře bych jen namazal silikonovou vazelínou. Mám občas to samé. Také si písknou desky v jediném třmenu na autě co jsem nezrepasoval protože byl nový. Chystám se na něj. Pístek má bez koroze. Ten už jsem zkoumal když jsem to promazával silik. vazelínou. Teď ho úplně vyndám a smirkem začistím začátek válce pro pístek mezi zápichem pro prachovku a zápichem pro těsnící kroužek a musí to šlapat. Nová prachovka a těs. kroužek jsou podmínkou. Dle stavu i odvdušňovák. Chci to nafotit a udělat nějaký kloudný návod pro začátečníky ať to nemusím stále rozepisovat.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Radchen
Závodník
Závodník
Příspěvky: 617
Registrován: 26.09.2007 13:40
Bydliště: nedaleko Beskyd...

Re: Pískání brzd po výměně

Příspěvek od Radchen »

taky mě zajímá, co to pískání způsobuje...
u mě jsem měl komplet novou sadu předních/zadních brzd Bosch - zastudena klid, zateplá při dobrždování pískání...
teď jsem udělal velkou GO komplet brzd, dal jsem všechno co se dalo dát, tak nové + komplet sadu brzd od ATE, a hádejte? ... při dobržďování zatepla píská ... tak čím to je? :?
Passat B8 - 2.0 Bi-TDI 4-Motion 176kW 2014 R-line ( 206kW / 280bhp ) SOLD
Passat B6 - 2.0 TDI 125kW 2009 R-line ( 140kW / 190bhp ) SOLD
Passat B5.5 - 1.9 TDI 96kW 2004 ( 127kW / 173bhp ) SOLD

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Pískání brzd po výměně

Příspěvek od M@ty »

Měnil jsi třmeny nebo "gumičky" v nich? Mě to píská spíš v těch zatáčkách když nebrzdím. A na rychlosti nezáleží. U mě to je 100% tím že se špatně vrací pístek. Není zrezlý, třmen je nový a stejně se vrací jak lemra. Stačí zatlačit a jde. Vyčistím to, udělám v patřičném místě vůli a bude klid jako u těch tří ostatních třmenů. A také je velmi důležité aby ti chodily desky volně do boku v těch drážkách. Docela běžný problém u třmenů kde je ten slabý nerez. plíšek po kterém to má chodit (Passat to nemá). U nás stačí vzít plochý pilník a korozi spilovat. Já to pak natírám Aluxalem.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Radchen
Závodník
Závodník
Příspěvky: 617
Registrován: 26.09.2007 13:40
Bydliště: nedaleko Beskyd...

Re: Pískání brzd po výměně

Příspěvek od Radchen »

měnil jsem všechno co se dalo... stačí se kouknout ke mě do tématu
komplet repase všech třmenu, nový pístek, gumičky prachovky, vodící čepy včetně prachovek, namazáno, vyčištěno... a stejnak pískají... mě to přijde spíš jako by to bylo spíš o použitém materiálu na brzdařině... co takhle zkusit keramické destičky?
Passat B8 - 2.0 Bi-TDI 4-Motion 176kW 2014 R-line ( 206kW / 280bhp ) SOLD
Passat B6 - 2.0 TDI 125kW 2009 R-line ( 140kW / 190bhp ) SOLD
Passat B5.5 - 1.9 TDI 96kW 2004 ( 127kW / 173bhp ) SOLD

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Pískání brzd po výměně

Příspěvek od M@ty »

Teď ještě jakpak ten repas dopadnul. Zkoušel si zasunout píst při povoleném odvzdušňováku a vyjmutých gumičkách? Musí to chodit volně. Jinak udělat vůli jak jsem psal výše. Mě ten jeden třmen na který se chystám (přišel jsem včera na "kropenatý" pístek - musím ho nejprve koupit) také způsobuje pískání. Je to spíš v zatáčkách ale i při přibržďování. Dělalo to jak s původní sadou TRW tak i teď s sadou Brembo. Teď proč to tedy píská tobě. Zda to je tvrdými (zesklovatělými) deskami nebo něčím jiným.
Přílohy
DSC04657.jpg
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Pískání brzd po výměně

Příspěvek od mastibruch »

Chlapci je to materiálem. Já měl na autě původní kotouče a desky ATE, které jsem dával já a brzdy nepískaly. Teď jsem dal nové kotouče TRW a uplně ty samé destičky ATE a brzdy pískají.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Pískání brzd po výměně

Příspěvek od M@ty »

Tak u me se flakal pistek. Prachovka v poradku ale stejne se po ni dostala voda pistek i valec podlehl korozi. Vycisteno, smontovano s novym pistkem a sadou tesneni.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
DJ_Kingpin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Pískání brzd po výměně

Příspěvek od DJ_Kingpin »

tak já už udělal repas třmenů (píst, těsnění, prachovku, pouzdra vodících čepů a odvzdušňovák) rovnou jsem vyměnil i popraskané brzdové hadice a stejně ty brzdy v zatáčkách pískají když nebrzdím

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Pískání brzd po výměně

Příspěvek od M@ty »

A chodilo ti to volně? Nebyl zkorodovaný válec mezi zápichy prachovky a těs. kroužku? Píst musí mít ve válci bez těsnění malou vůli. Zkoušel jsi to?

Odkazy na téma o výměně těsnění. Jsou tam fotky:

http://forum.passat-club.cz/viewtopic.php?f=211&t=5592

http://www.vagclub.cz/viewtopic.php?f=99&t=68
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
DJ_Kingpin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Pískání brzd po výměně

Příspěvek od DJ_Kingpin »

písty jsem koupil nový (přesně tu FRENKIT sadu co máš v odkazech)......starý byl zkorodovaný. bez těsnícího kroužku chodil parádně..... s těsnícím kroužkem šel taky dobře zasunout. třmeny jsem měl z auta sundaný a dělal jsem to na ponku.
teď už nevím čím to může být...... jestli zkusit koupit ještě nové kotouče? od nových kotoučů jsou tenčí cca o 0,7mm

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Pískání brzd po výměně

Příspěvek od M@ty »

A desky chodí do stran v zámcích volně? Pokud jdou ztuha tak je to také špatně...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
DJ_Kingpin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od DJ_Kingpin »

držák třmenu jsem vzal jen kartáčem...... zas jsem to nechtěl brát moc aby se neudělala velká mezera mezi držákem a deskama. dost lidí tu psalo, že se desky pak rozvibrují až pískají a pak tam cpát měděnou pastu
ale přišlo mi že šly dobře

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“